• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz do 100zł
#1
jaką obecnie myszkę używasz: Zalman ZM-M300
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1000 / 1500
czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
czułość w Windows: 1000
ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): 10cm
w co grasz (podaj tytuły gier): MMO (Star Wars: TOR), rpgi, gry akcji, strzelanki (cs:go, tf2), sandboxy w coopie
jaką masz obecnie podkładkę: Z cd-action z Shepardem
ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 2 dodatkowe plus scroll (mogłoby być więcej)
twój budżet: 100zł
jaki chwyt stosujesz: niski claw grip
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
jesteś lewo czy prawo ręczny?: prawo
jaka jest wielkość Twojej dłoni: 14,5cm
jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?: 1,5cm
czy chcesz zmienić swój chwyt?: Raczej nie, chociaż nie odrzucam takiej możliwości
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Możliwe, ale nie na tym zalmanie
co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Jest nie wygodna, dodatkowe przyciski są beznadziejne, za lekka
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: Raczej tak, zależy mi na czasie
uwagi (np. co do wyglądu myszki): Raczej duża, przynajmniej 2 boczne przyciski, nie za lekka (chyba najlepiej z odważnikami)

Witajcie,
potrzebuję wymienić myszkę, gdyż mój zalman m300 mnie nie satysfakcjonuje, jest lekka i niewygodna. Trudno mi określić jaki chwyt preferuje, ale chyba coś pomiędzy claw a palm gripem (wolę raczej wysokie myszki), mam długą dłoń. Maksymalnie chcę wydać 100zł. Póki co wyczaiłem:
A4techa v8m, XL-750BH / BK, a9, x747, A4tech zl5, Natec gx68, Gigabyte GM-M6900V2,
ale się nie znam więc to luźne sugestie i zdaję się na was :)
Podoba mi się jeszcze Sharkoon Drakonia, ale przekracza mój budżet, a trochę boję się kupować używaną/powystawową.
#2
na allegro można dostać g400 za ok 100zł z roczną gwarancją, widziałem tam ciekawą aukcję. Bo jak nie, to poza a4techami praktycznie nie ma nic innego w takiej cenie, wtedy sugeruje model XL-750BH
#3
Opłaca się dokładać do tego Logitecha? Dodatkowo mogą wyniknąć jakieś problemy wywołane tym, że jest używana... A co z tym Sharkoonem? Nie wiem czy jak już kupować używaną to nie lepiej właśnie ją. Jak myślisz?
#4
jeżeli jest gwarancja potwierdzona paragonem lub FVAT z jakiegoś normalnego sklepu to nie ma co się obawiać, zawsze wcześniej zapytaj w mailu czy myszka nie ma np. rozłączeń podczas korzystania, czy przyciski nie są wciśnięte, czy rolka nie jest uszkodzona itp. Działający logitech na pewno jest myszką o klasę wyżej niż sharkoon. Jeżeli jednak bardzo się boisz używanego to Sharkoon jako dosyć duża myszka powinien też całkiem dobrze się sprawdzić.
#5
A A4tech XL-718bk? Mam ją do kupienia u znajomego w sklepie. Czym się różni od xl-750bh?
#6
(01-26-2015, 04:48 PM)Poinformowany napisał(a): A A4tech XL-718bk? Mam ją do kupienia u znajomego w sklepie. Czym się różni od xl-750bh?
718bk v1 jak widac na testgearowym zestawieniu sensorow jest na sensorze avago 3080 ktory jest lepszy od tego w 750bh, 718bk v2 jest juz na gorszym pixarcie. Jezeli nie przeszkazalyby ci 3 przyciski i przecietna jakosc obudowy, zostaje jeszcze logitech g100s ktorego mozna urwac ponizej 90 zl, wystepuje w 2 wersjach z 2 podobnymi sensorami rozniacymi sie 1 literka w nazwie, nowszy ma lepsze parametry.
#7
tak jak wyżej cesarz napisał :) modele z A3080 są już praktycznie nie do dostania, zastąpione je tragicznym sensorem pixarta. w XL750bh ciągle są A9500.

g100s jest dosyć mały raczej się nie spodoba :(
#8
Roccat Savu: http://allegro.pl/mysz-dla-graczy-roccat...16174.html
SM Storm Alcor: http://allegro.pl/myszka-cm-storm-alcor-...50018.html
Logitech G400S: http://allegro.pl/mysz-dla-gracza-logite...87103.html

130pln to takie minimum na myszkę nową i sensowną.

W g400 prawdopodobnie jedyny psujący się elemnt to kabel? Tak jak w mx510? Ja po 8 latach wymieniłem na mx510 kabel wymieniłem z innego jakiegoś urządzenia. Wystarczy minimum sprawności manualnej:)

Z okazji szybującego kursu dolara, jak również cen sprzętów komputerowych, gorąco polecam przemyślenie dołożenia paru złotych i zakup czegoś lepszego. Jak weźniesz bubla i za pół roku znowu będziesz chciał go wymienić, to wydasz w sumie dobre 300pln. Teraz 100pln, później kolejne 200+.. Weźmy takiego Savu - 130pln u ostatniego sprzedawcy pewnie ostatnie sztuki. Kolejne aukcje to 200-250pln. Może się mylę, niech ktoś inny się wypowie:)

A4tech na daną chwilę sprzedaje głównie buble. Ja bym nic od nich nie brał za 100pln:)
#9
savu jest dosyć niska i lekka, jak chcesz dużą to ten g400s z tej aukcji za 150zł co miniu Ci podał wygląda najbardziej kusząco, zaraz ją ktoś kupi ;p tym bardziej, że w opisie jest, że dają ciężarki :D (chociaż myszka takich nie posiada :D) więc jak ich nie będzie to jak Ci nie przypasi możesz zwracać jako niezgodna z opisem, więc imo warto ;)
#10
Właśnie o tym pisałem w temacie myszki do 150pln... Z nowych w tej cenie nie ma konkurencji:) Daję jej góra 24h, że się utrzyma na allegro.. pewnie jeszcze dzisiaj wieczór pójdzie;)


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.