• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura
#1
Witam. Potrzebuje pomocy w wyborze klawiatury. Obecnie mam tracera membranową i chciałem kupić coś nowego. Na początku zastanawiałem się nad jakąś zwykła tanią klawiaturą membranową, ale stwierdziłem, że chyba najlepiej będzie kupić porządną mechaniczną i tutaj głównie myślę o dreamkey. Problem polega na tym, że za bardzo nie znam się na przełącznikach tzn czytałem trochę, ale nie wiem w sumie które są najfajniejsze. Potrzebuje klawiatury i do grania i do pisania. Nie jestem jakimś wymagającym graczem, że wciskając W na klawiaturze muszę odpłynąć w krainę rozkoszy. Grałem na zwykłych membranach i jakoś nigdy mi to nie przeszkadzało, ale miałem też jakiegoś chińskiego mechanika. 
Głównie chodzi mi o wybór przełączników do tej klawiatury, nie mam pojęcia które by mi najbardziej odpowiadały.

Oglądałem ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=BoEMcPo4...TestGearPL najbardziej w dźwięku pasują mi te white lubię ten taki pstryk przełączników :D No, ale z tego co czytałem to one są do pisania? Mogę się mylić, ale te brown brzmią chyba tak najbardziej membranowo jeśli można to tak nazwać i chyba najmniej mi się podoba ich dźwięk.

Ma ktoś może filmik jak brzmią redy? Większość chyba korzysta z redów i najbardziej je lubi. No i czy naprawdę źle się pisze na tych które są bardziej do grania? Zależy mi też na głośności żeby nie było słychać w całym domu klawiatury.
Odpowiedz
#2
Spokojnie możesz brać Kailh Box red, sa bardzo uniwersalne (ich klik jest na necie jak wpiszesz (click kailh box red) . Na każdych da się grać i pisać różnica jest po prostu w samym kliku a jest ona spora. Na Kailh box white jest mega fajny dzwięk i klik, ale gdy grasz dużo w FPSy to już bym tak nie powiedzieć że ich właściwości są przydatne po po paru godz potrafi już męczyć. Browny są takim pośrednim, ale imo dla tych co potrzebują mieć wyczuwalny klik i przeważnie są to Ci co mega szybko piszą bezwzrokowo. Ty najwidoczniej coś takiego casualowego potrzebujesz a tu Bopx redy są najbezpieczniejszym wyborem
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#3
Właśnie mega mi się podoba ten klik w whiteach :D Zaraz zobaczę dźwięk redów. Browny mi się w ogóle nie podobają w dźwięku przypominają trochę membranę, ale to moje osobiste odczucie. Gram w fpsy, ale też rpgi. Zazwyczaj kompa używam do pisania bo ostatnio mam mało czasu na gry. Szkoda, że gdzieś w sklepie nie można zobaczyć tych klawiatur i przetestować kliku. Tak myślałem, że redy są najbardziej uniwersalnym wyborem. Tylko na podstawie czego stwierdza się czy dane przełączniki są bardziej do grania niż do pisania? Jeżeli mówi się, że redy są pod fpsy tzn co? Lżej się wciskają czy o co chodzi?
Odpowiedz
#4
Mowi się ze sa pod fpsy bo gdy je naciskasz to o nich nie myslisz po prostu palcami gladko chodzi. Na whitach non stop masz ten klik, klik, klik i wyczucie pod palcami, to wymaga już przyzwyczajenia się aby gralo sie normalnie ;)
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#5
Rozumiem, ale redy w kliku bardziej przypominają browny czy whitey? Tez jest ten taki klik? Czy tak jak w brownach nic takiego nie slychac i nie czuc?
Odpowiedz
#6
bardziej im do brownów, ale każdy jest dosyć różny. Redy są całkowicie liniowe, nie ma dodatkowego kliku, gładziutki, równy ruch na całej długości.
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#7
Chyba zamówię na redach skoro tak polecasz, ale trochę mnie ciągnie do whiteów i tego fajnego kliku. Jaram się tym :D Myślałem, że redy tez mają taki klik przyjemny.
Odpowiedz
#8
Normalnym jest posiadanie kilku klawiatur na różnych przełącznikach. Zawsze tak jest gdy przełącznik się spodoba to rośnie potrzeba testowania kolejnych.
Odpowiedz
#9
Dobra właśnie odebrałem dream key wersje full na redach, napiszę parę słów od siebie.
Jeżeli chodzi o wykonanie klawiatury to jak najbardziej wszystko jest w porządku, mój egzemplarz jest dobrze spasowany nic nie trzeszczy nie odstaje, nie ma żadnych ostrych krawędzi czy tego typu rzeczy. Klawiatura mega solidna i ciężka ( porównuje z membraną której używam). Chyba największy minus obudowy to nóżki z tyłu. Praktycznie nie da się ich wyciągnąć, a jak już się wyciągnie to mega słabo się trzymają, mają chyba tylko jeden stopień regulacji i to taki jakby go wcale nie było, ale to mi nie przeszkadza bo i tak ich nie będę używał.
Kabel to taki typowy kabel, nic specjalnego, ale nie sądzę żeby były z nim jakieś problemy. Po wsadzeniu jest dobrze zakotwiczony i nie lata w żaden sposób na boki.

Symbole na keycapsach po boku mi pasują, są bardzo dobrze widoczne i też fajnie wyglądają. Czcionka jest mega ładna, nie tak jak w niektórych klawiaturach chińskich gdzie np Q wygląda jak O, albo dorysowane jakieś dodatkowe znaczki z dupy. Pierwsze wrażenie z pisania jest takie, że o kurde jaki przyjemny skok klawiszy... W membranie to jednak ten klawisz się zapada, czuć to wciśnięcie i potrzeba większej siły . Na razie ciężko mi się przyzwyczaić do odstępu między klawiszami w mojej starej klawiaturze klawisze są znacznie bliżej siebie. Co do wykonania keycapsów to jedynie z boku na prawym shiftcie po wyciągnięciu zauważyłem kawałek odstającego plastiku, na nic to nie wpływa, ale jak się przejedzie palcem to zaczepiasz. Same keycapsy są mega przyjemne takie matowe w dotyku i ogólnie spoko.

Mieszane uczucia mam co do stabilizatorów, strasznie latają na boki np prawy shift był jakoś tak słabo wsadzony i wystawał bardziej niż inne klawisze. Musiałem go docisnąć, ale już jest ok. Jednak jest lekka różnica w tych klawiszach ze stabilizatorami. Na razie nie zauważyłem żeby nie rejestrowały kliku w którymś miejscu czy coś. Gdzie nie wcisnę nawet na samej krawędzi klawisza to i tak działa.

Wziąłem przełączniki red tak jak polecał Hya . Fajnie sie na nich pisze co prawda nie mają takiego kliku jak whitey, ale no na razie testuje redy i zobaczę jak to będzie po paru dniach. Czy whitey wciska się ciężej i mają głębszy skok czy tak jak redy tylko jest charakterystyczny klik?
Klawiatura jest dosyć głośna na pewno głośniejsza niż ta której używałem, ale to raczej nic dziwnego.
Przyjemność z pisania jest bardzo dużo, jeszcze nie testowałem klawiatury w grach.

Potestuje parę dni i zobaczę co i jak na razie jestem mile zaskoczony i zadowolony. Mam nadzieję, że nie będzie jakichś nieprzyjemnych niespodzianek z klawiszami. Jeżeli chodzi o podświetlenie to jest i tyle, nie ma to dla mnie znaczenia, wygląda fajnie, ale nie zagłębiałem się w jego tryby i możliwości.
Jeżeli chodzi o zawartość paczki to trochę bieda. Mogli dodać jakąś instrukcje z opisem trybów podświetleń albo coś. Dla mnie to zbędne, ale pewnie są tacy którym by się to przydało.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.