• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka mysz Zowie ?
#11
kolega wyżej chyba ma troszke racji
Odpowiedz
#12
Cytat:Ec2a będzie dobra na moja dłoń ?
Zależy czy ręka nadal będzie ci rosła. Przy tak małej dłoni ec2-a będzie raczej pod pełnego palma i jej wysokość może nie sprzyjać kontroli, choć będzie wygodna.
Odpowiedz
#13
(07-14-2015, 07:12 PM)BlackTone napisał(a): Nie wydaje mi się żeby te testy mówiły prawdę wystarczy poszukać w internecie testów click latency zowie fk . I mówienie że ktoś odczuwa różnice między 8ms a 16 ms czy 5 a 20 jest bzdurą takie rzeczy da się zauważyć tylko używając programów do testów , bo na pewno nie w grze takiej jak Cs Go gdzie serwery mm mają 64 tick i są tak zlagowane że nawet 500ms nie zrobi ogromnej różnicy.

Powiem Ci, że jak nasza Sica przed zaktualizowaniem firmware miała w naszym teście ok 24ms, to było to MEGA odczuwalne, każdy jak tylko dostał ją na testy to mówił, że coś jest nie tak z przyciskami. W Warcrafcie 3 tft (RTS) jak odpaliłem micro arenę to połowę klików jakby nie rejestrowało, no nie szło micrować. Tam grając na wysokim poziomie (podobnie jest w SC 2) wykonujesz setki kliknięć na minutę, więc opóźnienie odczuwasz. W FPSach jest to mniej widoczne, ale przy 24ms też się czuło. Jak odpalę W3 TFT grając na FK1 to również czuję opóźnienie, W FPSach już tak niekoniecznie, ale sama świadomość, że jest też robi swoje ;).

Ja bym powiedział, że powyżej tych 18 jest niedopuszczalne. 15 do 18 jest znośne, do 15 to nawet w RTSach nie wychwycisz ;)
Odpowiedz
#14
Tak tylko kolega nie szuka myszki do RTS tylko do FPS czyli CS GO i dlatego się odniosłem do serverów jakie są w tej grze . Poza tym Kana V2 też nie ma super niskiego opóźnienia przycisków więc dużo nie straci ale dużo zyska lepszym sensorem .
Odpowiedz
#15
Zawodnicy na wysokim poziomie grają na FK1/FK2 i nikt nie narzeka na przyciski nawet sam twórca myszki NEO, więc chyba nie jest to odczuwalne w CSGO ;d
Odpowiedz
#16
NIe narzeka na FK1 bo gra na Tesoro :D
Odpowiedz
#17
Tutaj nie chodzi o relację komputer - serwer tylko mysz -monitor, gdy nacelujesz na przeciwnika i oddasz strzał, to sumując wszystkie opóźnienia strzał na monitorze będzie widoczny po 35/1000 zamiast 15/1000 sec, co oznacza, że przez kolejne 2/100 sekundy musisz utrzymywać celownik we właściwym miejscu bądź wyuczyć się celowania z lekkim opóźnieniem (zamiast widzieć strzał w następnej klatce, widzisz go 3 lub 4 klatki później przy monitorze 120/144 hz), w przypadku gry snajperka w cs czy rail gunem w quake ma to już znaczenie i samo odczuwanie opóźnienia nie ma nic do rzeczy. Neo gra na ec2-a: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...8/htmlview
Przy relacji komputer - serwer, zauważ, że wszyscy z pingiem nie wiekszym o 20 od twojego ( przy najszybszych mozliwych przełącznikach) będą rejestrować kliknięcia szybciej, w przypadku lana, gdy reakcja najlepszych graczy jest w granicach 120-140 ms (nie licząc input laga samego sprzętu) to taka różnica może decydować o wygranej.
Edit: wyszly bzdury bo przesunąłem o jedno 0 do przodu w poczatkowej części, za późno było...
Odpowiedz
#18
Neo chyba dosyć szybko porzucił fk1, ale to mniejsza o to. Seria ZA wyszła tak szybko między innymi z powodu opóźnienia w FK. Chociaż ja tam uważam, że w FPSach po necie taki FK1 dobrze się spisuje, nie odczuwa się tego - jak kształt pasuje to nie ma co się martwić.
Odpowiedz
#19
Wiec raczej zakupie FK2/EC2-a tylko jeszcze nie wiem, która będzie lepiej leżeć.
Odpowiedz
#20
(07-15-2015, 12:00 AM)cesarz cyberprzestrzeni napisał(a): Tutaj nie chodzi o relację komputer - serwer tylko mysz -monitor, gdy nacelujesz na przeciwnika i oddasz strzał, to sumując wszystkie opóźnienia strzał na monitorze będzie widoczny po 35/1000 zamiast 15/1000 sec, co oznacza, że przez kolejne 2/100 sekundy musisz utrzymywać celownik we właściwym miejscu bądź wyuczyć się celowania z lekkim opóźnieniem (zamiast widzieć strzał w następnej klatce, widzisz go 3 lub 4 klatki później przy monitorze 120/144 hz), w przypadku gry snajperka w cs czy rail gunem w  quake ma to już znaczenie i samo odczuwanie opóźnienia  nie ma nic do rzeczy. Neo gra na ec2-a: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...8/htmlview
Przy relacji komputer - serwer, zauważ, że wszyscy z pingiem nie wiekszym o 20 od twojego ( przy najszybszych mozliwych przełącznikach) będą rejestrować kliknięcia szybciej, w przypadku lana, gdy reakcja najlepszych graczy jest w granicach 120-140 ms (nie licząc input laga samego sprzętu) to taka różnica może decydować o wygranej.
Edit: wyszly bzdury bo przesunąłem o jedno 0 do przodu w poczatkowej części,  za późno było...

20/100 sekundy ? Przecież to jest czas który , żadne człowiek nie jest w stanie wyczuć a co dopiero zauważyć więc mówienie że 20/100 sekundy jest opóźnieniem moim zdaniem jest dużym nadużyciem , tak samo jak liczenie klatek na sekundę gołym okiem powyżej 30/60fps. Może i serwer zarejestruję więcej kliknięć/strzałów ale to nie oznacza że ten sam server zarejestruje te strzały jako trafione w ciało , więc wyznacznikiem jest bardziej precyzja myszki niż szybkość rejestrowania wciskania przycisków . A jeśli chodzi o CS i decydownie o wygranej przez to że ktoś ma o 20ms mniejszy input lag to jest straszne spłycenie całej rozgrywki , w której decyduje o wiele więcej rzeczy niż strzelanie.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.