• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mechanik co wybrac
#1
  • twój budżet: max 500 zl
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)?mechaniczna
    - jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam:Na stronie jest napisanę ze browny sa rownie dobre do gier jak redy.Tzn maja 7/10 chyba o ile mnie pamięć niemyli. Czy aby na pewno. W czym tacticle Borwny sa lepsze od Linear redów?
    1. czy masz masywne dłonie czy nie?Mam ale krotkie palce i tu zaczyna się kłopot
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze?20% reszta gry
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? 80% gaming
  • czy chcesz podświetlenie?Chiałbym rgb 
  • czy chcesz makra?nie
  • czy chcesz dodatkowe klawisze?nie
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek?nie
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)?:numpad w miejscu del, end, ins.(chciałbym miec numpada ale mogłbym z niego zrezygnowac)
  • twoje uwagi (wygląd, firma):
  • Już kiedyś pisałem tu temat ale teraz poświeciłem więcej czasu aby zbadać rynek i wiem jakie pytania zadać i mam nadzieje ze doświadczone osoby podpowiedzą mi.
  • Miałem klawiaturę kupiona  SPC Gear GK650 (Brown) lecz ją zalałem i teraz już się popsuła mimo ze działała jakiś czas po czyszczeniu. Nie bylem za bardzo zadowolony z switchy typu Brown i chce teraz spróbować linearne.
  • Kiedyś miałem klawiaturę Logitech Flatkeyboard [Obrazek: KLLOGULTRAFLATK-1.jpg]
    i uwielbiałem w niej że wszystkie klawisze były zbite razem, w szczególności F keys z numerycznymi. I chciałbym znaleźć podbną ale widzę ze rynek niem ajuz takich klawiatur. Dlatego zwróciłem wzrok w strone low profile kalwiatur ale rowniez wybór tutaj nie jest za ciekawy w tej cenie chyba ze roccak k120 AIMO  które wyglądaj pięknie ale mnie na nie niestac.Jedyna która z low profile jest jakas sensowna to keycron k1 lecz są one na switchach gatheron.Oto moje wszystkie pytanie
  • 1.Czy klawa keycron jest przez was polecana? i co z switchami gatheron?
  • 2.Jakie switche są najlepsze do gier? Z tego co wyczytałem to KAILH BOX RED, kailh SPEED COOPER cherry mix silver. Czy są jeszcze jakieś godne polecenia?Co z takimi dziwnymi nazwami BOXow jak grren orange yellow itp?
  • 3, Zastanawiam się nad kupieniem tego hotswapa od gloriusa ale wtedy bym musiał rozłożyć  na raty składanie klawiatury i dlatego sie pytam o rożne switche. A co z kailh croc low profile? Czy jak switch jest low profile to na niego można założyć każdy keycaps czy muszą być specjalne pod low profile?Z gotowych klawiatur ktore mi wpadły w oko tohttps://mechanicalkeyboards.com/shop/index.php?l=product_detail&p=3483 (wiem ze bez podswietlenia)https://pl.aliexpress.com/item/32952663095.html z tego co rozumiem to jest hotswapable wieć mógłbym sobie ja upgradowac?Czy są jakie sinne gotowne moga byc nawet z allie ktore sa swappable lub godne polecenia? Jakie akko  itp?Dziekuje za przeczytane wiadomości i dzieki za odpwowiedzi
Odpowiedz
#2
No wiec hexgear to bym unikał jak ognia, to jest na okrutnie budżetowych podzespołach, tam chyba nawet kondesatory są najtańsze jakie da się znaleźć na rynku. W fabryce klawka na Kailh Boxach kosztuje ok. 45-50$ na dobrych podzespołach. Żeby sprzedawać po 63$ i zarabiać na tym chińczyk musi użyć wszystkiego co najtańsze, a nie płaci żadnych dodatkowych ceł i vatu, transportu itp. W Polsce po wszystkich opłatach taniej jak ok. 350 zł nie da się sprzedawać takiej (ot taka ciekawostka skąd takie ceny klawek mechanicznych ;)), żeby zarobić cena musi być ponad 400.

za ok 400 zł na allegro masz: Corsair K60 RGB PRO Low Profile, w sklepach po 500 zł ale często jest na promocjach po ok 400zł też.

Chyba najlepsze co da się dostać z nisko profilowych.

Praktycznie wszystkie Kailh Boxy są zajebiste, różnią się siłą nacisku, imo wszystkie inne poza brown, red, white to już dla maniaków i tych co szukają takiego mega dopasowanego kliku pod siebie. Między Cherry MX Red a Kailh Box Red jest spora przepaść na korzyść Kailha. Wszystko jest w nim lepsze.
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#3
Dziekuje za odpowiedź. Poszperałęm trochę i znalazłem ze idealnie pasowaly by dla mnie klawiatuy 96keys. Takie jak EPOMAKER SK96S ale nie wiem czy słabo szukam ale znalazłęm tylka to i jeszcze 1 tylko model . Ta byla chyba w ajkims ograniczonym dropie bo nie ma juz z podswietleniem . Czy znasz modele /producentow klawiatur podobnych do tego stylu ktore mozna by polecic? Albo te czyste platy jak ma glorius>?
Znalazłem jeszcze taka AKKO Ocean Star 3096 DS obydwie sprzedaje epomake. Czy są to dobre klawiatur? Z tego co przeczytałem przełączniki gahteron są trochę słabsze niz kailh
Odpowiedz
#4
Ogólnie nie jestem fanem hotswapa bo jest to jeszcze nie do końca dopracowana technologia, brak lutów powoduje, że jest bardziej podatna na warunki atmosferyczne, nawet pot z dłoni może wpłynąć na to, że padnie jak pot dostanie się w złącza. Zbyt częste wypinanie tych przełączników również spowoduje, że szybciej coś się popsuje. Z tego co wiemy, całe PCB i elektronika jest tam bardziej wrażliwa. Normalnie w klawca bardzo rzadko się zdarza, ze np. pada jeden przycisk, w hotswapie jest to częstsza, bo pada gniazdo switcha.

Akko można brać, bardzo przyzwoita firma, taki chiński Cooler Master bym powiedział. Bardzo przyzwoite klawki robią.

Przełączniki Gateron są podobne jakościowo do zwykłych Kailh. Obecnie Cherry, Kailh i Gateron bardzie się zbliżyły do siebie, raczej trzeba się kierować gustami. Ja ciągle obstawiam przy Kailh Box bo to inna liga niż wszystkie inne przełączniki. Wiem jednak, że zanim pojawi się fajna klawka nimi to jeszcze parę miechów minie :/. Imo to celuj w AKKO klawki, jeżli ten Corsair co podałem nie pasuje. Bo różnica między low profilem a high jest spora i może warto abyś sobie je też przetestował.
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.