• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura Mechaniczna do ok.350 PLN
#1
Witam! Jest to mój pierwszy post na forum. Po praru dniach intensywnych poszukiwań klawiatury mechanicznej uznałem że może tutaj uda mi się zasięgnąć rady nt. tego co kupić

Dobór klawiatury
twój budżet: 350zł , jeśli konieczne może być 400
jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)?  Mechaniczna
- jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam:  Brown - cherry, kalih albo gateron
czy masz masywne dłonie czy nie? Raczej tak
czy dużo piszesz na klawiaturze? Tak
czy ma to być klawiatura w 100% pod gry?  Nie. Głównie pod pisanie. 
czy chcesz podświetlenie? Mile widziane, może być RGB
czy chcesz makra?  Nie
czy chcesz dodatkowe klawisze? Nie
czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek?  Raczej nie 
czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)?  Tylko pełna klawiatura
twoje uwagi (wygląd, firma): 
Prosty wygląd, Firma dowolna.  sklepy polskie lub w obrębie UE (klawiatura będzie kupowana na firme, czyli potrzebna mi jest faktura), czyli wszystko z chin raczej odpada.

Na oku miałem następujące modele, podaje także powody czemu z ich zrezygnowałem
Logitech G413 - złe opinie o głośnej pracy z powodu aluminiowego korpusu, a także dużo złych opinii nt. ich przełączników
SPC gear GK550 - średnia jakość wykonania i ścierające się klawisze
Keychron K4 v2 - konieczośc kupowania z chin, a także obawy co do dużej grubości klawiatury.
Coolermaster CM350 - Złe opinie nt. przełączników otoemu

Na chwilę obecną używam najtańszego, membranowego logitecha K120 , więc chciałbym się przesiąśc na mechanika.

Pozdrawiam,
Maksymilian
Odpowiedz
#2
z tego co jest u nas dostępne, żebyś mógł wziąć fakturę to w zasadzie najlepszym wyborem wydaje się GK550 // GK650. Materiał z keycapsów robi się lekko śliski, ale nie jest to wada, która sprawi, że się nie da ich używać. Po prostu zmienia się faktura keycapsa. Druga sprawa keycapsy są najprostszą rzeczą do wymiany i jest całe multum dostępnych keycapsów na rynku. Jak coś to po prostu sobie dokupisz inne.

Pamiętaj, że wszystkie mechaniki będą bardzo głośne. Co do klawek Logitecha to przełączniki romer g są jak membranowe w feelingu, więc imo jest to dobra alternatywa dla tych co lubią membranówki.
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.