• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz komputerowa
#1
Wybaczcie lakoniczność w tytule tematu.

  • jaką obecnie myszkę używasz: Logitech G9
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 3200 do użytkowania z komputera, 800 w grach
  • czułości w grach: przeważnie niskie
  • czułość w Windows: 6/11
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°: aktualnie nie mam myszki w domu i ciężko mi to sprawdzić (być może dodam tę wartość jutro)
  • w co grasz: FPSy (CS:GO, CoD), różne MOBA, z rzadka RTSy
  • jaką masz obecnie podkładkę: SteelSeries QCK
  • ile przycisków używasz w myszce: 3, boczne relatywnie rzadko
  • twój budżet: około 250 złotych
  • jaki chwyt stosujesz: głównie fingertip, czasem przechodzi w hybrydę fingertipa z claw
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce: 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: leworęczny, ale od wielu lat operuję myszką za pomocą prawej dłoni
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni: 18,5 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego: 2 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: łatwo się adaptuję, chociaż najbliżej mi do tego chwytu, jakim operuję aktualnie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak, jeśli maksimum nie będzie wynosił mniej niż 3200
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: oddałem myszkę bratu, stwierdzając, że nadszedł czas na zmianę cyklu
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: tak
  • uwagi: chciałbym zaznaczyć, że nie jestem stricte "competitive player", ale cenię sobie dobry sprzęt. Na tego typu forach często można spotkać się z pewnym protekcjonalnym spojrzeniem na pytających, i oczekiwałbym pewnego zrozumienia, którego tak brakuje doświadczonym w swoim fachu ekspertom ;). Poza mną z komputera korzystają osoby, które mają niemałe problemy z potliwością, więc potrzebowałbym czegoś bardziej wytrzymałego, niemniej bez przesady (gumowa nakładka na Logitecha cała się pościerała i musiałem korzystać z plastikowej). Co do samego wyglądu nie mam określonych preferencji, chociaż lubię swego rodzaju prostotę. Niemniej, zastrzegam sobie prawo do "gustu" i stwierdzenia, że niektóre myszki po prostu mi się nie podobają.
    Jeśli coś pominąłem, lub powinienem dostarczyć dodatkowych informacji to proszę o wskazanie tego. Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc, od wczoraj siedzę i nie mogę niczego wybrać. Moja dzisiejsza wycieczka po Saturnie okazała się porażką, z racji bardzo lichego wyposażenia tego oddziału.
Odpowiedz
#2
Ekspertem nie jestem ale polece Zowie ZA11 :P

Wymagania widze podobne do moich i dłoń mniejsza tylko pół cm :P
Odpowiedz
#3
Nie ma w zasadzie, pod względem kształtu, alternatywy dla g9 (może z wyjątkiem myszy z serii RAT, ale ze względu na jakość i parametry nie stanowiły by one konkurencji dla modeli 2-krotnie tańszych), dlatego mysz przeznaczona pod twój preferowany chwyt będzie leżeć inaczej, więc musiałbyś się przygotować na być może radykalną zmianę. Teoretycznie myszy zowie (modele: ec1-a i za12) spełniały by większość wymagań, z tym, że zmiana dpi znajduje się pod przyciskiem na spodzie myszy, więc ciągłe zmiany z 800 na 3200 mogłyby być uciążliwe. Przeznaczeniem takiej konstrukcji jest raczej jednorazowa konfiguracja na stałe, sugeruje to również sam przełącznik, który nie jest firmowym przełącznikiem o długiej żywotności, a mysz nie posiada sterowników, by móc przypisać tą funkcję innemu przyciskowi. W zamian otrzymujesz prostą i funkcjonalną mysz na świetnie skalibrowanym sensorze, przełącznikach o długiej żywotności, oraz bardzo dobrej jakości materiałów (z wyjatkiem scrolla, który jest po prostu średni), która, jeżeli nie trafisz przypadkiem na wadliwy egzemplarz, powinna posłużyć przez lata. Inną opcją byłaby roccat kone pure military, sumarycznie lepsza i lepiej wyposażona od zowie (swietny scroll, przełączniki, materiały, przyciski do zmiany dpi na myszy) choć kształt raczej nieodpowiedni pod twój rozmiar dłoni, a sensor powszechnie uznawany za gorzej skalibrowany od zowie (nadal jest to jeden z najlepszych sensoró więc różnice są raczej marginalne). W tym wypadku musiałbyś znaleźć w sklepie jedną z myszy z serii kone pure ( wszystkie myszy z serii kone pure różnią się głównie sensorem) i przymierzyć, jeżeli kształt by ci odpowiadał byłaby to świetna propozycja. Pozostają jeszcze mionix avior 7000, praktycznie niedostępna w polsce, oraz cm storm alcor będąca budżetową alternatywą, ale spełniającą wszystkie kryteria (no z wyjatkiem kształtu, bo nadal nie jest on nawet podobny do g9) oferującą świetny stosunek jakości do ceny.
Odpowiedz
#4
Zdaję sobie sprawę, że G9 ma dość osobliwy kształt.
Niemniej, faktycznie zastanawiałem się nad którąś z myszy od Zowie z serii ZA. Zmiana DPI pod spodem nie jest aż tak bolesna, zastanawiałem się nad tym wczoraj wieczorem i doszedłem do wniosku, że ze względu na inne plusy przełknąłbym to, jakoś się dostrajając co rzadszych zmian, albo licząc na dłuższą żywotność tego przycisku.
Akurat tego Roccata trzymałem wczoraj w dłoni... I prawdę mówiąc najmniej mi odpowiada jego wygląd. Nie ze względów ergonomicznych, układał się w dłoni całkiem nieźle, ale dużo bardziej podoba mi się Zowie. Zdaję sobie sprawę, że "urok osobisty" myszy nie jest najważniejszym kryterium przy wybieraniu tego sprzętu, ale z jakiegoś powodu odtrąca mnie ten Roccat.

Gdybym ostatecznie decydował się na Zowie ZA, to wybierać model 12? Wiem, że różnią się one tylko wymiarami, i rozumiem, że ideałem byłoby przymierzyć, ale w moich okolicach natykam się w sklepach tylko na Logitechy i Razery (od biedy, jak wyżej wspomniałem, Roccat), więc fizycznie nie jest mi dane tego sprawdzić.
Odpowiedz
#5
ja myślę, że za11 będzie za duża dla Ciebie, lepiej ZA12.
Odpowiedz
#6
Niech będzie więc Zowie ZA12. Właściwie to ku niej właśnie się przymierzałem, więc potwierdziliście moje "zapędy", za co serdecznie dziękuję.
Odpowiedz
#7
(07-12-2015, 03:00 PM)cesarz cyberprzestrzeni napisał(a): (z wyjatkiem scrolla, który jest po prostu średni)

Nie oszukujmy sie :D jest precyzyjny ale strasznie chrupie :D
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.