• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polska to droga donikąd.
#1
W tym kraju, mlekiem i miodem mianowicie płynącym kupno przyzwoitej klawiatury mechanicznej graniczny niemalże z cudem. Od kilku tygodni zgłębiam temat i krew mnie już dawno zalała... Szlag mnie trafił. Proszę mi wybaczyć, ale musiałem dać upust swojemu rozgoryczeniu. Jestem załamany.
Odpowiedz
#2
Ww chinach jest deficyt chipów, producenci nie mogą zamówić klawiatury bo nie ma części, stąd też nie pojawiają się żadne nowości ;D To co widzisz w sklepach to pozostałości z wcześniejszych zamówień, niektórzy mają po prostu jeszcze klawki na stanie. Nowe serie pewnie mocno też podrożeją, ze względu na większe koszty materiałów.

Cały świat ma deficyt klawek aktualnie ;).

Co więcej nawet na myszki trzeba dłużej czekać jak jesteś producentem.
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#3
O jakich nowościach wspominasz? O kolejnym SPC czy A4techu? Nie zrozum mnie proszę źle Hya. Nie gram cwaniaka i nie staram się być złośliwy. Jestem tylko laikiem, który chciałby kupić ze dwie porządne klawiatury. Jedną do pracy. Drugą do weekendowego grania. Gdzie w Polsce sklep z Leopoldem, z Varmilo? Realforce? Ducky? iKBC? Wormier, Akko, Durgod? Jak mam się nie denerwować skoro znowu w tym kraju dochodzę do ściany?

Pomóżcie proszę chłopaki. Przez całe życie - a żyję niekrótko - używałem laptopów i dedykowanych im klawiatur. Kilka miesięcy temu wpadła mi w ręce klawiatura Logitech G915 lightspeed Clicky full size. Gamingówka. Popracowałem trochę na niej i już wracać do membrany w laptopach nie chciałem. Switche kiepskie, ale pewnie by ze mną została tylko jakiś baran tak ją zaprojektował, iż podświetlenie nie obejmuje znaków specjalnych, a to wyklucza ją z moich zastosowań. Często pracuję w nocy. Potrzebuję podświetlenie wszystkich znaków. RGB albo chociaż czerwone diody. Białe podświetlenie nie sprawdza się w moim przypadku. Jak najmniejszy backlight bleeding to priorytet.

Generalnie, pokochałem klawiatury mechaniczne. Kupiłem więc Gloriusa full size na brązowych Gateronach. Pomyślałem, że poeksperymentuję z różnymi switchami i coś dla siebie wybiorę. Ale Glorius okazał się bardzo kiepskim Hot Swapem. Kiepska płytka. Ponadto w full size nie ma odłączanego kabla, a jest to całkiem przydatna opcja. Posmutniałem więc i jestem w punkcie wyjścia.

Potrzebny porządny Hot Swap w ANSI, full size albo nieco mniejsze wersje. Jednak nie TKL. Przez porządny rozumiem taki mianowicie, w którym po czterech czy pięciu zmianach switcha nie strzeli mi gniazdo. Byłoby fenomenlanie gdyby nie było problemów z dostępnością takiej pozycji. Bez kilkumiesięcznego pre-order. Budżet to $400. W takiej kwocie chciałbym się zamknąć już ze wszystkim, keycaps, switche i oczywiście cło, opłaty celne, Vat. Chciałbym poznać swoje namiętności. Poeksperymentować chciałbym, a później, tj. kiedy już wiedziałbym, na jakim switchu czuję się najlepiej, zdecydowałbym się na porządną, pewną konstrukcję dobrej marki. Lubię klikające switche i celuję w Kailh Box White. Być może spudłuję. Nie mam pojęcia. Właśnie do tego potrzebny jest mi Hot Swap. Może Keychron K4v2? Gk96x? Coś od Epomaker? Shift od Dropa? Tylko feets... Na magnesach. Nie wiem jak z podświetleniem w Shift. RGB mnie ogranicza. Jest mnóstwo świetnych klawiatur, ale bez podświetlenia albo z białym. Potrzebuję czerwone albo RGB. I raz jeszcze, backlight bleeding jak najmniejszy. Byłoby przepięknie z precyzyjnym, nierozlewającym się podświetleniem w keycap.

Jeśli moglibyście Panowie coś zasugerować, to bardzo o to proszę. Jeśli obraziłem kogoś Polską, jako drogą donikąd, to szczerze przepraszam za te słowa choć utrzymuję je w mocy.
Odpowiedz
#4
Hot swapa nie mogę polecić, bo wiem jakie to jest kiepskie rozwiązanie póki co. Przy częstym wkładaniu i wyciąganiu to po prostu nie ma prawa długo wytrzymać. Kilka ich testowaliśmy.

Chodzi mi o to, że nikt obecnie wszystkie firmy jakie wymieniłeś mają problem z zapasem. Głównie się mówi o niedoborze kart graficznych, ale brak chipów uderza we wszystkie urządzenia.

Swoją drogą Varmilio nie jest jakościową klawką. W klawce jakość wyznacza niemal w całości PCB. Varmilio posiada bardzo budżetowego gotowca, nawet wiemy z której fabryki. Jak ma ktoś Varmilio to radzimy uważać z zalaniem jej bo tam łatwo usmażyć chipa xd. Z IKBC jest podobnie. Ducky ma ciągle swoje customowe i tu w ciemno można brać ich klawki. Durgot i Akko też nie są topowe. Również lecą z popularnej fabryki co dostarcza wiele OEMów. W przeciągu ostatnich 3 lat bardzo dużo różnych sampli z różnych fabryk testowaliśmy. Nawet teraz mam bardzo zaawansowany custom model jednej firmy na testach ;). Wiemy ile to kasy kosztuje i czasu, aby dostarczyć naprawdę dobry model. Podświetlenie wszędzie jest praktycznie takie samo. Nie da się zrobić jak piszesz, no leak światła. Wszyscy ten sam schemat wykorzystują. W pełni customowe klawki ma również Cooler Master i Corsair w serii K. Mamy dostęp do danych z paru sklepów nt. zwrotów i przy ilości jakie sprzedają to praktycznie nie ma zwrotów ich. Nie mają keycapsów z PBT z jednego powodu - zrobienie keycapsa z PBT z przebijającymi znakami pod podświetlenie i własną czcionką kosztuje fortunę. Zrobienie keycapsa z czcionką naniesioną jest niemal w tej samej cenie co z ABSu, stąd dają je w klawkach bez podświetlenia (np. Durgot). Nie wszyscy wiedzą, że mogą kupić keycapsy z PBT z czcionką na boku i podświetlenie tak je podświetla, że znaki są dobrze widoczne ;). Także, to że w klawce nie ma keycapsó z PBT nie ma znaczenia pod katem jakości danego modelu. Keycapsy można dokupić, dobrego PCB już nie dokupisz. Obudowa to element praktycznie nieistotny, tam nigdy praktycznie się z nią nic nie dzieje także nie ma większej różnicy pod tym względem. Nie mogę o wszystkim mówić o czym wiem, bo obowiązuje mnie umowa, ale powiem Ci, że kup po prostu nie hot swapa z Kailh Boxami, bo seria Box jest naprawdę najlepszym switchem na rynku. Problem jest taki, że ciężko dostać fajną klawkę z Kailh Boxami bo jak pisałem wcześniej nie da się ich póki co zamówić. Gdyby było inaczej to model który mam nawet przed sobą pewnie ukazałby się już w sklepach ;)

moze jeszcze o SPC dwa słowa, są to oemy z PCB na poziomie AKKO/Durgot, gdy na PCB dostanie się płyn to nie powinno dojść do zwarcia na nich ;). Prawda jest taka, że zwykłych Kailhów jak i Cherry w tych czasach już nie ma co brać.

Nie powiem, że czasami nawet b. dobre PCB moze mieć słabe kodowanie chipa jak chinczyki coś spartolą, ale to poprawia się firmwarem więc znowu też nie ma co się bać.

Jako ciekawostkę powiem jeszcze (informacje z fabryki w chinach), że czasami zdarzają się gorsze partie, które miewają problemy (u każdego producenta) i wynika to najczęściej z warunków w jakich transportowano klawiatury. Nieraz płyną statkiem w dosyć wilgotnych warunkach, stad casami zdarza sie rdza albo po włączeniu walnie chipa bo np. wilgoć była na ścieżkach. Klawiatury posiadają średnio 0.5% RMA rate. na ok. 2000 sztuk ok 10 zakłada się, że będzie mieć problemy. Także, nawet tansze mechaniki nie ma co się bać kupować. Zupełnie inaczej się mają hotswapy, bo to nawet chinczyki ostrzegają, żeby nie wymieniać im zbyt często switchy. Ta technologia pewnie w przyszłości zostanie usprawniona, ale póki co lepiej omijać, albo raz wkładasz i zostawiasz. Dla porównania myszki mają ok 10% RMA rate.

W necie napotkasz niestety wiele mitów, nie wiem kto je produkuje o jakże to właśnie klawki typu varmilio czy wszystkie inne które niedawno się pojawiły są super hiper dobrej jakości, a wszystko co od dużych producentów to jest be i dziadostwo. Nie jest tak. Jakość u wszystkich tych producentów jest praktycznie identyczna. Chcesz zwiększyć sobie szanse na lepszą jakość to bierz coś firm co robi swoje customowe PCB (Ducky, Leopold, WASD, CM, Corsair, SS, nawet Razer, ale ich na własną odpowiedzialność brać, ja nie polecam). Chyba nawet Roccat wreszcie zmienił dostawcę bo wczesniej mieli problem z napięciem w i im diody dlatego uwalało ;).

Bądź cierpliwy, bo jak kiedyś skończy się deficyt chipów to obstawiam, że pojawi się dużo klawek z Kailh Boxami :)
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.