• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa klawiaturka (do 400zł)
#1
Cześć niestety po ostatnim czyszczeniu moja ponad dwu letnia Ornata odmówiła posłuszeństwa i przestała działać. 
Nie znam dokładnej przyczyny wszak czyściłem ją tylko szczoteczką do zębów i IPA ale niestety wygląda na to że jakimś cudem poszło gdzieś zwarcie i już po klawie :/

Poniżej wypełniony formularz
  • twój budżet: Do 400zł wszystko zależy od tego czy warto będzie dopłacić. Mogę wydać 80zł mogę wydać 100zł kwestia czy faktycznie lepsza klawiatura zaoferuje o wiele większy komfort.
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)?
    I tutaj pojawia się zasadnicze pytanie, czy klawiatury mechaniczne nie są zbytnio przehypowane? Szczerze mówiąc wybrałem Ornat-ę ponieważ podobał mi się jej klik i niski skok klawisza. 
    Potrzebuje klawiatury porządnej na której zarówno przyjemnie będzie się pisało pracę inżynierską, programowało jak i grało. Aktualnie jadę na "korporacyjnej" membramie od HP i jest całkiem przyjemnie jedyne co mnie irytuje to fakt że nie zawsze rejestruje ona przyciśnięcia klawisza (mogę wcisnąć klawisz do końca ale jeśli nie zrobię tego wystarczająco szybko i mocno to nie zostanie to zarejestrowane). 
    1. czy masz masywne dłonie czy nie? Nie wydaje mi się raczej normalne.
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? Może nie książki ale coś się czasem skrobnie :)
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? Nie, powiedziałbym 60/40, 50/50 (gry/pisanie)
  • czy chcesz podświetlenie? Nie jest to wymagane - w ornacie nawet wywaliłem synapse bo irytowało mnie niemiłosiernie. Jeden kolor podświetlania w zupełności wystarczy.
  • czy chcesz makra? Nie
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? Raczej nie
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? Do tej pory nie korzystałem 
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? Musi być to klawiatura pełnowymiarowa
  • twoje uwagi (wygląd, firma): Na pewno odpada Razer, ich oprogramowanie chcące się zainstalować za każdym razem jak podłączę klawiaturę to chłam jakiego mało. Zależy mi na klawiaturze tzw. zabudowanej (klawisze są w ramce a nie widać od boku pod keycapem przełącznika). Może być to klawiatura membranowa. Musi posiadać niski skok klawisza tak jak Ornata. Plus za bezprzewodowość (o ile idzie ona w parze z akceptowalnym opóźnieniem). 
Podsumowując szukam klawiatury do pisania oraz gier. Nie musi ona wyczerpywać budżetu, moje wymagania są niskie. Może to być klawiatura membranowa. Oczekuje niskiego skoku klawisza i pewności że jak wcisnę klawisz to faktycznie zostanie napisana dana litera. Musi być to klawiatura pełnowymiarowa. Nie musi posiadać podświetlenia (choć jednokolorowe jest na +) oraz jakiegokolwiek oprogramowania do makr.

Z góry dzięki za wasze propozycje! :)
|Ninjutso Origin One X|SS QcK Large|RAZER Ornata Chroma|HyperX Cloud II Wireless|
Odpowiedz
#2
osobiście ciężko mi coś polecać innego niż mechaniczne, więc na pytanie czy warto, odpowiem, że zdecydowanie ;)

Najtańszy mechanik pełnowymiarowy na Cherry MX LP to ok 530 zł - Corsair K60 PRO Low Profile

Myślę, że warto dopłacić, cała seria K jest tą lepszą od Corsaira. Jak lubisz niskoprofilowe to w podobnej cenie nic nie znajdziesz lepszego.

Myślę, że warto aby przetestował mechaniki, jak nie spodoba Ci się to po prostu odeślij do 14 dni. Daj jej jednak przynajmniej parę godzin na testowanie :)
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#3
Przede wszystkim zainteresuj się Kailh Choc:
> https://test-gear.pl/forum/showthread.php?tid=3824
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.