• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz do FPS do 300zł
#1
Cześć, chciałbym zmienić swoją mysz, a raczej wybrać (w końcu) taką, z którą będę mógł zostać na dłużej.
Na początek szablon, na dole dodam coś o poprzednich myszkach, aby jak najlepiej opisać, czego chcę.
  • jaką obecnie myszkę używasz: Razer Deathadder V2
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska
  • czułość w Windows: 6
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Gry FPS - Valorant, CS:GO, Rainbow Six
  • jaką masz obecnie podkładkę: QCK
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): Potrzebuję bocznych (dwa pod kciukiem), oraz do zmiany DPI (może być pod myszką jak w Viperach, może być u góry)
  • twój budżet: 300 zł
  • jaki chwyt stosujesz: opisuję poniżej - palm oraz claw
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni:
    18,5x10 cm (z kciukiem)
  • uwagi:
    dobrze, aby miała gumę po bokachmasa <95g
Mój chwyt to palm oraz claw. Najczęściej jest to raczej chwyt mniej więcej jak hybrid na grafice - obszar dłoni przed nadgarstkiem oparty o tył myszki, czubki palców położone na przyciskach.
[Obrazek: plamgrip.png.551b34936c60c767947010b345b66353.png]
Poprzednie myszki:
Logitech G403 - dobrze mi się ją trzymało, niestety zraziłem się do niej przez słabą jakość wykonania oraz awaryjność. Pod palm (oparcie dłoni sporej części myszki) oraz claw przyzwoicie mi się ją trzyma. 
Mionix Castor - niski grzbiet względem G403 również mi odpowiadał, chociaż tutaj bardziej pod claw. Pod claw prawie że idealna, gdyby nie dziwne wyprofilowanie prawej strony. Pod palm raczej średnio - trochę zbyt duży kąt nachylenia tyłu myszki (tam, gdzie opiera się część dłoni nad nadgarstkiem).
Razer Deathadder V2 - pod palm prawie idealna, niestety przez ekstremalnie wysoki garb wysunięty za bardzo w przód nie potrafię oprzeć na niej tak "w pełni" dłoni, co udawało mi się przy pozostałych. Poza tym mocny spadek prawej strony i mało miejsca na podpieranie dwóch ostatnich palców jest raczej do palma niekomfortowy. Pod claw również prawie idealna, niestety dziwny kształt (design) prawej strony, wysoki garb przy dość "pionowo" wyprofilowanym tyle myszki (logo) przeszkadzały.
Dreammachines DM4 - zbyt obła. Nie potrafiłem złapać ją claw tak, aby oprzeć część dłoni nad nadgarstkiem komfortowo na tyle myszki (claw z grafiki).
Razer Viper - palm odpada. Nawet pod claw wcięcie z prawej strony jest zbyt ostre. Tak - to mysz symetryczna, ale symetryczny HyperX Pulsefire Surge nie ma aż tak wciętej prawej strony i o wiele lepiej (chociaż i tak nie pod palm) się trzyma.

Na razie patrzyłem na Nagę i myszki podobne kształtem (DM2, Mionix Naos) jednak nie wiem, czy na dłuższą metę mi podpasują tym bardziej, że tutaj raczej tylko palm w kwestii chwytu. Myślałem też nad Gloriousami D (jednak martwią mnie doniesienia o problemach ze scrollem czy kablem), serią EC Zowie (jednak są to myszy trochę archaiczne - kabel bez oplotu, gładka guma na scrollu...), HyperX FPS/Surge, no i ewentualnie ten nieszczęsny 403/703, chociaż mówię - tylko dobry kształt pozwala mi dalej o niej myśleć.
Odpowiedz
#2
Weź spróbuj Xtrfy M4 może, myślę, że warto przetestować, taki mix wszystkiego co miałeś, jedyne co mi przychodzi do głowy i powinno pasować Ci ;)
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.