• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobór myszki
#1
Dzień dobry, chciałbym dobrać mysz komputerową stosunkowo niewielka. Cena nie gra tutaj roli. Najważniejsze by mysz była dopasowana do mojego rozmiaru dłoni (17 cm na długość i 8,5 szerokość) oraz żeby sensor był z najwyższej półki. Gram głównie w CS i inne shootery. Moje ułożenie palców to 1+3+1 i preferuję mysz profilowana pod prawą dłoń. Chociaż może być też symetryczna. Korzystałem z mm710, ale claw grip nie jest dla mnie. Bardziej palm grip albo finger. Posiadałem również rivala 600. Niestety za duzy rozmiar. Najbardziej komfortową gra była na Razer deathadder v2 mini. Niestety wysoki lod oraz kiepski sensor (brak precyzji, przy szybszych ruchach sensor się gubi) nie przekonuje mnie do tego gryzonia. Podobnie z Viper mini. Gram zwykle na 400/800 dpi. Podkładkę mam steelseries qck.
Odpowiedz
#2
Rozważyć należałoby Roccat Burst Pro, nieco większa mysz od MM710.
Otrzymujesz przede wszystkim enkoder ALPS oraz mikro-przełączniki pracujące optycznie - "feedback" rolki, powinien Ci się bardzo spodobać, choć nie są to tak żywotne enkodery jak te pracujące optycznie, to są gwarantem dosadnego "feelingu". Optyczne mikro-przełączniki winny pracować wiele lat, mogą wydać się nieco dziwne w odbiorze, mechaniczne Omron są niestety przeżytkiem.
Roccat wciąż jest niedoceniany i jako jeden z niewielu, pochwalić może się dobrą jakością wykonania.
Poza oczywistościami jak giętki przewód oraz niska waga, ślizgacze są na tyle gładkie, że absolutnie nie wymagają wymiany a pokrycie myszy jest chwytne.

1+3+1 lubi się z myszami symetrycznymi, toteż wyjście z taką propozycją, jeżeli odnalazłeś komfort w myszach profilowanych, przemyśleć można Model D-.
> https://www.test-gear.pl/testy-i-recenzj...-d-oraz-d/
Choć kontrola jakości jest nieszczelna, wciąż szansa na otrzymanie modelu bez wad jest wysoka.
Kształt Model D-, to wzornictwo czerpiące z serii "EC" Zowie, zatem pokrewne z Deathadderem - wszystkie wymienione modele, genezę zawdzięczają klasycznej myszy Microsoftu, Intellimouse 3.0 .
Mikro-przełączniki Omron pod przyciskami głównymi, oraz bardzo żywotne pozostałe komponenty - enkoder pracujący optycznie - F-Switch oraz mikro-przełączniki Huano dla pobocznych przycisków.
Model D- jest większą myszą od Deathaddera V2 Mini, lecz wciąż powinna być odpowiednia dla Twojej dłoni i chwytu.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
ja zdecydowanie na Model D- bym postawił, jak nie przypasuje to wtedy szukać dalej
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#4
Model D- albo sharkoon ligh2 2 200
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#5
Co masz na myśli, mówiąc, że sensor się gubi? Nie powinno mieć to miejsca, to przecież nie czasy sensorów laserowych. Miałem Vipera Mini i przy low sensie nie uświadczyłem gubienia się sensora. Całkiem prawdopodobnie, że QCK płata figle. Próbowałeś w Synapse kalibracji? LOD można obniżyć taśmą, wygoogluj "lod tape trick".
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.