• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prawdziwy następca dla Alcora (do 400zł)
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz:
    CM Alcor
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione:
    800
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka):
    Średnia-Wysoka 2.5 CS:GO 55 LoL w pozostałych ustawienia domyślne
  • czułość w Windows:
    6/10
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
    brak sterowników
  • w co grasz (podaj tytuły gier):
    CS:GO, LoL, Rust, czasem się zdaży jakiś tytuł AAA (np. cyberpunk), Strategie
  • jaką masz obecnie podkładkę:
    Qck - Large
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne):
    używam dwa przyciski boczne
  • twój budżet:
    do 400zł
  • jaki chwyt stosujesz:
    raczej palm
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):
    1+1+1+2 (1 bok, 1 lpm, 1 ppm, 2 bok)
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?
    prawo
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?:
    jeśli chodzi o myszki jestem konserwatystą
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?:
    tak ale musi być to wartość zbliżona do 800
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?:
    ślizgacze już nie istnieją :D
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?
    nie
Hej, ponad rok temu założyłem post z prośbą o dobór myszki, polecono mi Cougara Revenger S, niestety po około tygodniu użytkowania stwierdziłem że jednak nie jest to odpowiednia mysz dla mnie (nie mogłem przyzwyczaić się do gumy z boku myszy).

Szukam więc myszy która będzie w całości wykonana z plastiku - najlepiej z tworzywa jak najbardziej podobnego do zastosowanego w alcorze. Dwa boczne przyciski i klikalny scroll to moje dodatkowe wymagania.

Interesują mnie głównie myszy bezprzewodowe, znalazłem następujące modele:
Rival 300 Wireless
Logitech G703 
Logitech G703 Hero
Roccat KAIN 200 AIMO

Ładowanie bezprzewodowe to dodatkowy plus, z góry dzięki za odpowiedzi :)
|Ninjutso Origin One X|SS QcK Large|RAZER Ornata Chroma|HyperX Cloud II Wireless|
Odpowiedz
#2
Jak palm to z wymienionych bym został przy Roccat KAIN 200 AIMO
Odpowiedz
#3
Alcor choć doczekał się następcy, jest zapomnianym kształtem przez Cooler Mastera - nie liczyłbym zatem na znalezienie odpowiednika.
Pojawiło się to:
> https://ninjutso.com/products/origin-one...ming-mouse
Wraz z "giveway'em", lecz wspominam o tym w ramach ciekawostki - jest to "pre-order", ryzyko kiepskiej kontroli jakości oraz wszelakich problemów debiutanta, przyznać jednak trzeba, że jest to niemalże kopia Alcora.

Łączność bezprzewodowa, komplikuje, myszy bez kabla wciąż nie jest wiele.
Nie podałeś wielkości dłoni, co istotne.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#4
Super jest ta myszka w przedsprzedaży, jest bardzo "alcorowa" co do rozmiaru mojej dłoni to jest to 16.5 cm. Nie ukrywam że skłaniam się coraz bardziej w kierunku używanego G703 jako rozwiązanie przejściowe na ten wynalazek z linku co podałeś.

Edit: Doszedłem do wniosku że nie ma co iść na kompromisy i anulowałem moje zamówienie na outletowego G703 i zamówiłem preorder tej Origin One X. Mam nadzieje że będzie tak dobra jak pierwowzór :D
|Ninjutso Origin One X|SS QcK Large|RAZER Ornata Chroma|HyperX Cloud II Wireless|
Odpowiedz
#5
Do "pre-oderów" nie namawiam, lecz mysz powinna być co najmniej dobra.
Gdyby nie podlinkowana mysz, poważnie rozważałbym jednak opcję z giętkim przewodem - zbliżone kształtem myszy profilowane, bez kabla nie istnieją.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#6
Mysz doszła, jest świetna. Po pierwszym chwycie czułem się jakbym w ręce miał Alcora. Materiał z którego wykonano myszkę bije na głowę "pierwowzór". Tryb bezprzewodowy działa bez opóźnień i zarzutów. Jest to najlżejsza mysz jaką kiedykolwiek miałem w ręku.

Minusy:
- Przyciski boczne są za małe i wykonane z dość kiepskiego materiału ale za to są pewnie osadzone (w przeciwieństwie do Alcorowych)
- Mysz jest niższa i nieco mniejsza od Alcora, wymaga to nieco zmiany chwytu gdyż inaczej mały palec szura po podkładce
- Kabel usb-C bardzo ciężko wchodzi w port ładowania wręcz wymaga siły aby go tam wepchnąć

Minusy dla niektórych:
- Możliwość zmiany dpi dopiero po podniesieniu myszki
- Brak ledów na myszce
- Brak oprogramowania i tylko 4 nastawy DPI

Jeśli ktoś z redakcji myszkę chciałby przetestować zapraszam do kontaktu, mysz mogę wypożyczyć na testy za darmo, jedyny warunek to pokrycie kosztów wysyłki :)
|Ninjutso Origin One X|SS QcK Large|RAZER Ornata Chroma|HyperX Cloud II Wireless|
Odpowiedz
#7
Z PCB nie zaszaleli, ale cieszy stopniowa rezygnacja z mikro-przełączników Omron.
W Origin One X, zastosowano Kailh GM 8.0 - jak przyciski główne?
O braku dziur również warto wspomnieć, nie poszli na łatwiznę a sama mysz nie wygląda jak papuga z Aliexpress za 12$, których z sensorem PMW3327 na pęczki.
Pamiętaj, że wielokrotnie implementacja PMW3335 okazała się być kłopotliwa, zazwyczaj sensor ten ma niemałą rozbieżność w ustawieniach DPI.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#8
W Origin One X, zastosowano Kailh GM 8.0 - jak przyciski główne?
Specem nie jestem ale mogę powiedzieć moje odczucia, w porównaniu do Alcora klick jest zauważalnie głośniejszy. Nie wiem czy to kwestia że Alcor po tylu latach ma te switche już wyrobione ale w Origin One kliknięcie jest też "twardsze", przełącznik nie klika się miękko. Wydaje mi się również że jest minimalnie wyższy skok przełącznika - trzeba go wcisnąć głębiej w celu aktywacji.
Co do DPI to korzystam tylko z nastawy na 800, i jakoś nie odczuwam by było to przekłamane w porównaniu do Alcorowego. Ogólnie widać że mimo wszystko producent postawił na cięcie kosztów ale nie na samej myszce tylko wykonaniu i zawartości pudełka. Pudełko jest z tektury marnej jakości na myśl przywołującej opakowania od chińskich podróbek PSP/MP4. W samym pudełku poza kompletem dodatkowych ślizgaczy znajdziemy jedynie kabelek (który trzeba wpychać wręcz na siłę żeby podłączyć mysz), odbiornik i tekturkę z lakonicznym opisem funkcjonalności. Żadnych kart gwarancyjnych czy książeczek tak samo jak karteczki z podziękowaniem za zakup w preorderze . Sama mysz nie jest w żaden sposób oklejona folią czy zawinięta w woreczek, ot leżała "goła" w wyciętym w piance otworze. I jeszcze to zrzucanie kosztu wysyłki na kupującego gdzie w większości produktów z Ali jest ona darmowa (plus tutaj też nie mało ta przesyłka kosztowała). Myślę że mimo wszystko warta swej ceny o ile będzie długo służyć.
|Ninjutso Origin One X|SS QcK Large|RAZER Ornata Chroma|HyperX Cloud II Wireless|
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.