• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz asymetryczna 300~ PLN
#1
Hej,
ze względu na śmierć scrolla w Kone Aimo Remastered i brak towaru w sklepie, który będzie skutkował prawdopodobnie zwrotem pieniędzy, zacząłem się zastanawiać czy nie ma być może czegoś lepszego/sensowniejszego w podobnej cenie. Przyznam szczerze, że o ile jestem bardzo zadowolony z czujnika, tak przy bezpośrednim porównaniu Kone vs G602, ten drugi wydaje mi się mieć lepszy profil pod mojego palm gripa, a Kone wymusza trochę fingertipa, przez co jest mi delikatnie mniej wygodnie. No i nie powiem żebym był jakoś mega zadowolony z przycisków z boku, które zdarza mi się często naciskać przez przypadek.
  • jaką obecnie myszkę używasz: Kone Aimo Remastered, Logitech G602
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
  • czułość w Windows: Domyślna, 10 (po środku)
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): -
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): -
  • w co grasz (podaj tytuły gier): LoL, RDR2, różnego rodzaju managery
  • jaką masz obecnie podkładkę: SPC Gear Endorphy Cordura Speed
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): standardowo korzystam tylko z podstawowych + ew. zmiana DPI, aczkolwiek zdarzyło się wykorzystywać pełen potencjał Corsaira Scimitar Pro
  • twój budżet: 300+ zł
  • jaki chwyt stosujesz: palm/fingertip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 20 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Nie
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Kolejna mysz, w której pada scroll, przy Corsairze z tego co pamiętam to był i scroll i dwuklik
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): -
Odpowiedz
#2
hmm może spróbuj coś pomiędzy czyli DM4 Evo lub coś większego i lżejszego Model D
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#3
Z lżjeszą opcją akurat wolałbym nie kombinować, masa Kone Aimo wydaje mi się taka w sam raz. Za to kształt DM4 wygląda tak Deathadderowo (którego jakiś tani model do mnie jutro przyjdzie żebym miał zastępstwo przed oddaniem Roccata) i ogólnie jakoś tak wywiera całkiem pozytywne wrażenie. Pytanie tylko czy zmieniło się coś w kwestii wykonania DM? Jakoś dwa lata temu miałem DM2 Comfy, które wydawało mi się być zrobione dosyć średnio i było po prostu ok, ale z tego co pamiętam to jakoś strasznie długo u mnie nie zagościło, widzę za to, że DM4 jest zrobione na przełącznikach Huano, co jest chyba pozytywem bo z tego co tak poczytuje to Omronowi się ostatnio trochę obrywa.

EDIT: A coś w stylu Rivala 310? Kształt wydaje się ciekawy, plus nie ma jakiejś zbytniej ledozy.
Odpowiedz
#4
To masz DM6 Holey ;D to tu już jakość znacząco wzrosłą bo była customowa przerabiana, ale ona leciutka to CI może nie przypasować. DM4 też jest całkiem solidna. Z omronami to zawsze było, ale problem był taki, że nie było zamienników o fajym kliku, obecnie są albo te Huano Blue Shelle albo Kailh GM 4.0 albo Omron Japan (w sumie te zawsze były ale ludzie ciągle nie dowierzali, że jak pisze przy nich 1 mln to na pewno padną szybciej od Omronó 20 mln... a to nie prawda była ;)

tu masz aktualnie warte rozważenia myszki: https://www.test-gear.pl/testy-i-recenzj...ne_myszki/ z tym, że faktycznie przy omronach licz się z tym, że dwuklik na pewno wystąpi prędzej niż później ;)
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#5
Znam ten 'poradnik' doskonale, zawsze najpierw patrzę na niego zanim zadam jakieś tam pytanie :D z tym, że akurat mi się zdarza zdecydować bez jakichś tam większych wątpliwości :P. Kone Aimo było git pod katem feelingu i sensora, no ale jakoś tak szukam czegoś, co może lepiej siądzie, bo mimo wszystko te dodatkowe klawisze się dosyć łatwo klikają, no i sama budowa pod moją rękę chyba za bardzo nie leży.

Coraz bardziej się skłaniam w stronę spróbowania Glorious PC Model D albo Xtrfy M4, bo skoro tak wszyscy pieją na ich punkcie to chyba coś w tym musi być? No ale nie wykluczam np. Rivala 310, bo jest po prostu ładny, z tym, że nie wiem czy nie jest wart obecnie ze 100-150 PLN mniej wzgledem faktycznej ceny sklepowej.
Odpowiedz
#6
"Coraz bardziej się skłaniam w stronę spróbowania Glorious PC Model D albo Xtrfy M4, bo skoro tak wszyscy pieją na ich punkcie to chyba coś w tym musi być?"
Odkąd społeczność na Reddicie stała się popularna, Glorious równie dobrze mógłby nie wydawać na marketing absolutnie nic, a wyłącznie wysyłać myszy do "testerów".
Zarówno Model D, DM6 jak i M4, to myszy fabrykowane w jednych z głównych fabryk w Chinach, kontrola jakości jest nieszczelna, natomiast w przypadku PCB jest zdecydowanie lepiej - stosowane mikro-przełączniki Huano oraz enkodery F-Switch, są zdecydowanie żywotniejsze i deklasują mechaniczne enkodery w myszach Logitecha oraz Razera.
Jedyną wadą, której nie nadrobili w fabrykach, jest jakość tworzywa i jego obróbka, na tym polu Logitech, Razer czy Roccat to produkty premium.
Różnica pomiędzy Model D a DM6 Holey, to cena - DM ma małą marżę, więc nie płacisz im ekstra ~100zł za logo.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#7
"Jedyną wadą, której nie nadrobili w fabrykach, jest jakość tworzywa i jego obróbka, na tym polu Logitech, Razer czy Roccat to produkty premium."

No i właśnie coś takiego mnie trochę razi, jeszcze w wypadku DM, gdzie jak kupowałem Comfy, a DM było całkiem nową marką to wszystko było zrozumiałe - średniej jakości materiały, bardzo dobre podzespoły = produkt wydajnościowo świetny w przystępnej cenie, trochę rozklekotany - coś za cos. Natomiast jak mam zapłacić 300 PLN za coś co wychodzi z tej samej fabryki i jest tak samo rozklekotane, to już trochę średnio mi się to podoba. Myszy Roccata/Logitecha (Corsaira troszkę mniej, a ani Razera, ani SS nie miałem) są wykonane bardzo dobrze, no i przy tej cenie według mnie powinno się tego trochę oczekiwać, ale znowu wychodzi, że coś za coś, bo przełączniki czy wspomniane enkodery już nie takie :).

Jakby nie patrzeć, stwierdziłem, że 'poszaleje' i zamówiłem DM4 i DM6 (bez S), ale bardziej w kontekście 'zapasu'. Dzisiaj ma mi jeszcze przyjść DA Essential, więc pewnie jedna z 3 zostanie ze mną, a ja będę mógł się rozeznać bardziej w kształtach, sensorach czy np wadze. Może okaże się, że któraś to będzie strzał w 10, a jak nie, to dalej będę szukać Graala i wtedy może spróbuję tak wyhype'owany Model D (mimo, że bardzo podobny do tego DM6, to chyba inny kształtem mimo wszystko), może Rival 310/600/650/710, może DA V2 albo może jeszcze coś innego :P. W najgorszym wypadku znowu wezmę Kone Aimo, bo po prostu może nie ma czegoś czego szukam i staram się znaleźć dziurę w całym :D.
Odpowiedz
#8
nie ma lepszej metody jak testować :D zwłaszcza jak równocześnie masz kilka modeli do porównania.
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.