• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz przewodowa
#1
jaką obecnie myszkę używasz:a4 tech bloody blazing a90 optyczna
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1600
czułości w grach: średnia, 1:1
czułość w Windows: 6/11 (bez precyzji wskaźnika)
czułość w sterach myszki: 1:1
ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°: 12cm
w co grasz: 95% - League of legends, 5% - Fallout, RDR 2, Gothic, Gta
jaką masz obecnie podkładkę: SteelSeries QcK
ile przycisków używasz w myszce: używam dwóch bocznych + standardowe
twój budżet: Praktycznie nieograniczony (powiedzmy, że do 500zł)
jaki chwyt stosujesz: claw grip
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Praworęczny
jaka jest wielkość Twojej dłoni: od końca palca do zgięcia nadgarstka: 20/20,5cm
jaka jest szerokość twojego palca wskazującego: 2cm
czy chcesz zmienić swój chwyt?: Nie, ale jeżeli pomoże to z bólami które występują obecnie przy dłuższym użytakowaniu paleca serdecznego, to jestem w stanie spróbować.
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Tak
co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Uniknąć bólu przy dłuższym korzystaniu. Zmniejszyć wagę myszki.
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Nie (jakość nad wszystko)
uwagi (np. co do wyglądu myszki): Rival 600 jest przyjemnie lżejsza, ma bardzo przyjemne kliki (szybkie i zdecydowane). Ale jeszcze szybciej mam ten sam problem z nią co w przypadku A90.
Odpowiedz
#2
Biorąc pod uwagę to w co grasz to Rival 600 / Glorious Model D lub przetestowałbym coś mniejszego np. DM6 Holey. A90 jest dosyć sporą myszką i zastanawiam się czemu boli Cię na niej serdeczny. Możliwe, że niższa myszka i to, że wtedy byś trzymał palec bliżej podkładki wymusiłby zmianę jego ułożenia. Boje się, że na Rival 600 lub Model D może być podobnie jak na A90. A90 ma sporo miejsca na serdeczny i w teorii nie powinno być z nią problemu.

Na Twoim miejscu najlepiej by było wziąć 2 do domu (rival/Model D oraz DM6) i po prostu odesłać tą którą inaczej Ci się chwyci niż A90. Wtedy masz szansę, że palec przestanie boleć. Też nie wiem czy przypadkiem za bardzo nie spinasz dłoni, stąd ból w serdecznym. No ale z tym to myszka nie pomoże.
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#3
Dziękuję za propozycje, posprawdzam to się przekonam. Możesz mieć rację o tym nadmiernym spinaniu bo problem występuje sporadycznie i zapewne wtedy kiedy po prostu źle korzystam.
Odpowiedz
#4
Źle oceniłem mój chwyt. Przy A90 mam ułożenie claw gripa 6punktowe (delikatnie róg wyprofilowanej a90 dotyka śródręcza). Przy Rival 600 jest to coś pomiędzy claw grip a Fingertip Grip, niższa waga tej myszki bardzo mi się spodobała, tak samo jak przyjemne w dotyku materiały, wyprofilowane kliki oraz sam przyjemniejszy klik, niestety przy niej problem się nasilił i bóle występują jeszcze częściej. W przypadku A90 dopiero po 4/5+ godzinach potrafił wystąpić problem, w przypadku rival 600 po 1/2 godzinach. Jest za szeroka dla moich zgiętych palców (serdeczny i mały). Próbowałem claw gripa z palcem serdecznym i małym opartym na boku ale jest to strasznie niewygodne dla mnie. Próbuję różne wariacje pozycji pośrednich lecz póki co, żadna mi nie odpowiada. Zamierzam zamówić DM6 i zastanawiam się jeszcze co mógłbym zamówić poza nią na test.
Odpowiedz
#5
Może glorious model D lub D-?
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#6
Nie zaszkodzi spróbować. Pozamawiam i będę testował dalej.
Odpowiedz
#7
Model D ma wiele wspólnego z wypróbowanymi przez Ciebie myszami, zatem wybrałbym coś zupełnie odmiennego.
Kone Pure Ultra
> https://bit.ly/3lN0lnu
Kształt unikalny i chwytny - sprawdza się dla obu chwytów, "clawgripa" oraz "fingertipa", dla którego zalecam w szczególności myszy którymi łatwo poruszać ze względu na profil.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#8
DM6 jest już w drodze, a wspomniany przez Ciebie Kone Pure Ultra bardzo mnie zaciekawił i też zamierzam go zamówić. Może w końcu znajdę "tą właściwą" :)
Odpowiedz
#9
"Endgame" raczej nie istnieje, użytkowałem MX518/G400 wiele lat i po przetestowaniu kilkudziesięciu modeli stwierdziłem, że jest to prześwietna mysz z niebywałym komfortem, tak było do momentu kiedy zmodowałem WMO 1.1A i którą użytkuję do dziś.
Zawsze jednak pozostaje chęć wypróbowania czegoś nowego, aspektów do których można się przykleić jest wiele - G203 która nie jest dla mnie równie komfortową myszą, okazała się być bardzo ciekawym doświadczeniem w grach, w których to zapewniała zupełnie inną kontrolę, niż WMO i grało się... inaczej.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#10
Jestem w trakcie testowania obu myszek i dm6 to najlepsza myszka z jakiej korzystałem. Nigdy nie testowałem aż tak lekkich myszek i teraz jestem bardzo z niej zadowolony. Ból też ustąpił. Jeżeli chodzi o Kone Pure Ultra też jest dosyć wygodna, lekka ale jej materiały w dotyku, jak i sam ślizg, klik nie przypadł mi do gustu. Nie wiem czy nie potestować jej jeszcze dłużej bo ślizg może się jeszcze zmienić? Ale raczej pozostanę przy dm6. Dziękuję wam za pomoc!
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.