• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz gł. do FPS. Palmo-claw, Huano
#1
jaką obecnie myszkę używasz:
Mionix Castor / Asus Strix Claw.

jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione:
800.

czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka):
Niska.

czułość w Windows:
Domyślna.

czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
Domyślna, sens ustawiany w grze.

ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):
50cm.

w co grasz (podaj tytuły gier):
Apex Legends, Battlefieldy, CS GO, HoTS

jaką masz obecnie podkładkę:
Niebieska Zowie G-SR

ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne):
2 boczne minimum, fajnie gdyby było ich więcej, choć nie jest to warunek konieczny.

twój budżet:
Max 200, choć im mniej, tym lepiej.

jaki chwyt stosujesz:
Palmo-claw.

jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):
1+2+2.

jesteś lewo czy prawo ręczny/a?
Praworęczny.

jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku):
16,5cm (7,5cm sam palec wskazujący i 11,5cm odległość długość palca wskazującego do kciuka [ta metoda pomiaru, jaką macie w poradniku przy doborze myszki])

jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?
2,2cm.

czy chcesz zmienić swój chwyt?:
Nie. Ew. na czysty claw, choć wolałbym nie.

czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?:
Tak.

co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?:
Nieco lżejsza niż Asus Strix Claw; inne przełączniki niż Omrony (4 myszki, wszędzie dwuklik), najlepiej Huano (warunek konieczny); by przewijanie scrollem nie powodowało przypadkowych przeskoków; niskie opóźnienie głównych przycisków (z nowym firmwarem Mionix Castora ustawienie najniższego opóźnienia = ogromna różnica na plus. Asus Strix Claw, mam wrażenie, jest o ok. 10ms gorszy)

czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?
Nie, o ile przesyłka nie będzie zbyt droga.

uwagi (np. co do wyglądu myszki):
Coś podobnego kształtem do Castora lub Roccat Kone, jeśli chodzi o górę. Prawa część przedniej góry musi być niższa niż lewa (o wiele lepiej mi leży łapa niż gdy jest jednakowa wysokość). Prawy bok byłoby spoko, gdyby była taka jak w Castorze, choć nie jest to warunek konieczny. Tylna część góry raczej nie płaska (zawsze mi to przeszkadzało i zmuszało do fingertipa, którego nienawidzę)

Łapę mam niestety małą, ale nie lubię zbyt wąskich (powodują dziwne spięcia i bóle podczas gry).

Myszki, które mnie zainteresowały:
  • DM4 Evo - kształt trochę podobny do Castora, prawy przód niższy, nie za wąska, Huano, niskie opóźnienie kliku, cena. Co może pójść nie tak? Chyba jedynie waga (gdy szukałem recenzji, w tym na Reddicie, to ludzie strasznie hejtują 100g w 2020), choć dla mnie waga Castora (96g) była w sam raz. Asus Strix Claw jest już trochę zbyt ciężki (110g), choć tragedii nie ma. Czy operacja wyciągnięcia panelu podświetlenia jest trudna? Czy kształt ślizgaczy jest na tyle znany, że można dokupić ślizgacze innej firmy w razie gdyby mi nie odpowiadały? Czy PMW3389DM jest rzeczywiście o wiele lepszym sensorem niż PMW3310DH? Czytałem opinie ludzi, którzy nie mogli już wrócić do 3310, ciekaw jestem, czy różnica jest aż tak ogromna?
  • DM5 Blink - większość j/w. Podoba mi się, że prawa przednia góra bardziej opada, że lewa przednia góra jest podobna do tej z Roccata Kone. Obawy: trochę gorsze opóźnienie kliku, boczna guma (choć wg recenzji jest rewelacyjna. Nie lubię tej z Castora), kształt ślizgaczy.
Odpowiedz
#2
Możesz spróbować zapoznać się z modelem Roccat Kone Pure Ultra. W sklepach stacjonarnych powinien być Roccat Kone w wersji cięższej.
Odpowiedz
#3
Mam Roccat Kone Pure Ultra i xtrfy m4 na ręce 17 cm/8,8 cm (rąk nie mogę zmieniać, niestety...). Gram palmem. Polecam zarówno Roccata, jak i xtrfy - choć xtrfy z zastrzeżeniem, że ten kształt jest trochę bardziej "niebezpieczny". Bardzo długo używałem Roccata (też na 800 DPI) z dobrymi efektami w Apexie. Przesiadłem się niedawno na xtrfy (a właściwie wróciłem do tej myszki, bo miałem ją już jakiś czas) i wyniki są jeszcze lepsze. Jak dla mnie obie myszy są dobre. xtrfy ma nieco gorsze wykonanie, cośtam trzeszczy, LPM ma trochę luzu no i to "dziurkowana" mysz, więc zbiera się brud w środku. Roccat też jest dziurkowany, ale ma dodatkowe "nakrycie". Ma genialny scroller i jest świetnie spasowana. xtrfy nie ma oprogramowania, Roccat ma własne. Trzecia opcja to Cooler Master MM710, chwalona, ale nie miałem jej w ręku.

Polecam sobie zrobić pomiary tutaj:
https://www.rocketjumpninja.com/mouse-search
odrysować rękę na kartce (na stojąco przyłożyć całą dłoń) i później wpisać na stronce. Tak wybrałem Roccata.
Odpowiedz
#4
Miałem Roccat Kone Pure Military, kształt (góra) był genialny, ale... jak Wy trzymacie małego palca na prawej ściance przy palm gripie? Czy oni zrobili ją bardziej zaokrągloną w modelu Ultra?
Odpowiedz
#5
(06-30-2020, 06:24 PM)Zares napisał(a): Miałem Roccat Kone Pure Military, kształt (góra) był genialny, ale... jak Wy trzymacie małego palca na prawej ściance przy palm gripie? Czy oni zrobili ją bardziej zaokrągloną w modelu Ultra?

Ja mam chyba tak, że palec leży na ścianie i tylko opuszek smyra po podkładce, albo się trochę podnosi. Z tym że ja trzymam mysz 1-3-1.
Odpowiedz
#6
Hmm, nie jest to głupi pomysł, spróbować trzymać 1-3-1. Często używam scrolla do skakania, więc byłoby to nawet korzystniejsze oraz prawdopodobnie wygodniejsze, jako że nie mam zbyt dużej dłoni. Jedynie obawiam się trudności w podnoszeniu myszki przy 50cm/360 i ilości ruchów, które w Apexie trzeba nieraz wykonać, choć zredukowana waga powinna w tym pomóc, tak mi się przynajmniej wydaje, nie miałem styczności z lekkimi myszkami.

Edit: Z tym że Roccat ma Omrony... Pociesza fakt, że 2 lata gwarancji oraz informacja w sklepach, że żywotność 50mln kliknięć, ale nie jestem pewien, czy jest to oficjalne info? Na stronie Roccata nie mogłem znaleźć potwierdzenia.
Odpowiedz
#7
Przekonuję się coraz bardziej, by wybrać modele których nie trapi problematyczna praca mikro-przełączników Omrona - myszy wykorzystujących mikro-przełączniki Huano, jest niewiele, a filtrując je przez wymogi, pozostajemy z niczym.
Cucę, iż żywotność dyktuje przede wszystkim konstrukcja myszy.

"(gdy szukałem recenzji, w tym na Reddicie, to ludzie strasznie hejtują 100g w 2020)"
Jako "all-rounder", akceptowalne wyłącznie w mariażu z twardą, szybką podkładką, choć i tutaj labiedziłbym na wagę myszy.
Z Twoją dłonią, pierwszorzędnie poszukiwałbym myszy ultra-lekkich, G-SR to wyjątkowo ślamazarna podkładka.
Na co dzień użytkuję WMO 1.1A z PMW3360 - po modyfikacjach, po krótkim epizodzie z MX518 Hero i nadziei, że będzie godnym następcą G400, przekonałem się, iż nie powróciłbym do tak nieporęcznych myszy - 103 gramy skutecznie odstraszyły, a sama mysz zawiodła mnie jakością wykonania.
W Twoim przypadku, dysonans byłby spotęgowany, albowiem odbyta przymiarka, była na szklanej podkładce a dłoń 20cmx11cm - waga myszy, została nieco przytemperowana.

"Czy PMW3389DM jest rzeczywiście o wiele lepszym sensorem niż PMW3310DH?"
Bardzo personalne, gdyż odrębność podłoże ma w "feelingu".
PMW3310 to wciąż dostateczny układ, acz bardzo bezpośredni i "surowy" - "feelingu" reprezentatywnego szczególnie dla optycznych sensorów Avago, nie odnajdziemy.

Zważając na wiele dezyderatów, które w rzeczywistości mogą okazać się bardzo złudne (wymóg, by profil myszy był szczególnie uwydatniony) i biorąc pod uwagę, iż potencjalnych modeli jest garść, chyba po prostu przejdziemy bezpośrednio do schematycznego przedstawienia możliwości.

Kone Pure Ultra:
> https://bit.ly/2MfsioV

Genesis Xenon 800
> https://bit.ly/2BrT7El
Odnośnik do zrewidowanego modelu Sharkoon Ligh² 200, suponuję iż produkowany jest przez tę samą manufakturę, a komponenty w takiej sytuacji, najprawdopodobniej nie uległy zmianom - do potwierdzenia.

Pomiar RJN, traktuj wyłącznie poglądowo, lista myszy jest bardzo wybrakowana, a zalecenia nietrafne.
Dla mojej dłoni i chwytu "claw-grip", propozycje rozpoczyna model M65 - 115mm, a kończą modele G604 - 130mm oraz Kone EMP tudzież Kone Aimo, odpowiednio 128mm oraz 126mm, czyli kloce - ze skrajności w skrajność.
Pamiętaj również, iż nie da się przewidzieć żadnych wariacji chwytu, jak ugięte czy wyprostowane ostatnie palce, bądź trzymanie myszy pod kątem.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#8
Dzięki wielkie wszystkim za pomoc!

Obie myszy rozważę, ale bardziej skłaniam się ku Kone Ultra. Kształt i wykonanie Roccata są mi znane, i mimo problematycznej prawej ścianki, najlepiej mi się na niej strzelało. Teraz, gdy domieszka clawa w chwycie nie przeszkadza mi tak jak kiedyś, może po prostu chwycę tę ściankę małym palcem i będzie w porządku.

Genesis Xenon 800 również kusi, oh, ciężko będzie mi wybrać zwycięzcę spośród tych dwóch!

Są może gdzieś testy opóźnień przycisków w obu myszkach? Tak jak wspominałem, miałem już kilka myszek z Omronami i zdecydowanie czuć opóźnienie na minus w Asus Strix Claw. Może jest to spowodowane tym, o czym pisałeś w wątku, gdzie polecałeś Kone Ultra?
Cytat:Wraz ze wzrostem deklarowanej żywotności, seria również stawała się twardsza i mniej chrupka, co bezpośrednio doprowadziło do trudności związanej z otrzymaniem "responsywnego" kliku - nieliczne myszy uzyskały na tych przełącznikach zadowalający klik.
Odpowiedz
#9
Asus Strix Claw, pod głównymi - Omron D2F-01F, mikro-przełączniki produkcji japońskiej, zdecydowanie kunsztowniej wykonane.
Tak odmienne wrażenie, mogą sprezentować niezbyt żwawe przyciski główne.

"Feeling" przycisków, a ich faktyczne opóźnienie, to dwie różne rzeczy.
Wszelakie testy, mierzą "delay" od aktywacji mikro-przełącznika, do rzeczywistej reakcji - może wydać się to zwodnicze, gdyż nie zawierają cennych informacji dotyczących pracy przycisków głównych konkretnych modeli - "pre-travel" jak również "post-travel" grają pierwsze skrzypce w ich odbiorze.

Według testów przeprowadzony przez społeczność Overclock:
> Kone Pure Ultra - 6.8ms
> Sharkoon Light² 200 - 4.4ms / Brak testów modelu Xenon 800.

Iluzoryczna różnica.
Sterowniki Roccata, dostarczyły frapujący "feature" - "Zero Debounce", który po włączeniu, eliminuje zupełnie opóźnienie - ~0ms.
"Debounce" stosowany jest, by zapobiec przypadkowej aktywacji mikro-przełącznika podczas upuszczania myszy na powierzchnię - sztuczny "delay".
Goryczą natomiast, są zastosowane mikro-przełączniki - D2FC-F-K (50M), które mnie i zapewne mnogą ilość osób poszukujących sukcesora Kone Pure Military, zawiodły.
Klik jest niemrawy, nieżwawy i nierześki - dla osób rozpieszczonych przyciskami głównymi Logitecha, z pewnością wzbudzą dziwaczne uczucie.
Jest to jedyny mój zarzut pod adresem Roccata, zrzędzę o tym przy każdej okazji, niepodważalny feler.

Dojmująco, szczególnie gdy tożsame mikro-przełączniki w Roccat Kain oraz G703, zapewniają naprawdę satysfakcjonujący klik, jednak budowa głównych przycisków tych myszy, jest zdecydowanie bardziej skrupulatna i złożona.

Podrzucam paczkę, w której znajdują się krótkie próbki pracy przycisków głównych różnych myszy:
> https://www2.zippyshare.com/v/LP4a29gM/file.html
Zwróć uwagę, jak różnią się przyciski główne G703 od Kone Pure Owl-Eye - identyczne mikro-przełączniki, D2FC-F-K.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#10
Po przemyśleniu nie chcę jednak ryzykować kupna myszki z Omronami.

Jeśli wziąć pod uwagę fakt, że nie chcę myszki z Omronami, oraz że opadająca w prawą stronę obudowa nie jest wymogiem, to co moglibyście zaproponować? Ostatnio przeglądałem video recenzje i trafiłem na takie cacko jak Razer Viper Mini. Optyczne przełączniki to pierwsze co mnie zaciekawiło, nie powinno być chyba problemów z double-clickiem, prawda?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.