• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka 120 zł max.
#1
Witam. Potrzebna jest wymiana na nową myszkę i tutaj pojawia się problem: co wybrać? Budżet to max 120 zł (naciągane ze 100). 
Obecna myszka: Tracer Nexus (bardzo wygodnie leży w dłoni, jednak zmiana DPI przy trzymaniu LPM i PPM niesamowicie mnie irytuje i to jeden z powodów, dla których zmieniam myszkę.)
Myszka ustawiona jest na 1600 DPI, w windowsie standardowo ustawione, nic nie zmieniane. 
Podkładka to a4tech x7 gaming, nie pamiętam modelu, jednak jest najmniejsza z serii. 
Myszkę trzymam 1+2+2 w claw grip. Wymagam chociaż jednego dodatkowego przycisku na myszce. Nie musi być na boku. Będzie używany do mówienia w ts'ie. Obecną myszkę bardzo wygodnie mi się trzyma, jednak zachorowała na dwuklik i postanowiłem kupić coś lepszego 
Zastanawiam się nad Roccat Lua, jednak nie mogę dużo informacji o niej znaleźć (czy polecana, czy nie.) oraz nad bloody v7. Przepraszam że to tak wygląda, jednak pisałem na telefonie. Z góery dziękuję za pomoc
Odpowiedz
#2
Roccat Savu. jak już Roccat, tylko ona jest chyba bardziej pod fingera.. spokojnie na allegro zamkniesz się w 120pln.
Do szpon jeszcz jest Razer Abyssus i Logitech G100s - ale ich 3 przycisk to chyba rolka?

Generalnie budżet tak mały, że ciężko będzie kupić nawet coś fajnego z używek.
Odpowiedz
#3
Czyli wybieram Roccat Savu. Jednak podobno wybredna na podkładki. Swojej nie zamierzam zamieniać jeszcze. Będą współgrać bezproblemowo? A Roccat Lua odpada? Jest tańsza i jest w sklepie w pobliżu, jednak nie można jej "przymierzyć"
Odpowiedz
#4
Ewentualnie jeszcze do wyboru doszły SS Kizu V3 i Razer Abyssus
Odpowiedz
#5
Roccat lua nie posiada żadnego dodatkowego przycisku, 2 główne, zmiana dpi i przycisk pod rolką więc to chyba na starcie ją dyskwalifikuje. Poza tym jest bardzo mała, a sensor a3050 ma niskie prędkości maksymalne (jeżeli grasz w fpsy na niskiej czułości to odradzam) i najlepiej radzi sobie przy 500 dpi, choć do 1000 dpi nadal działa dobrze. Poza tym materiał obudowy, ślizgacze czy rolka identyczne jak w roccat savu, nie posiadam jej aktualnie przy sobie i nie sprawdzę, jakie ma przełączniki pod przyciskami, ale zakładam, że również podobnie jak savu. Przyciski są miękkie i mają krótki skok.
Kinzu v3 ma identyczny sensor co lua, choć może jest odrobinę większa od przez co lepiej będzie pasować. Z tego co widzę, i kinzu v3 i abyssus wykraczają poza 120 złotowy budżet, więc jeżeli faktycznie jesteś w stanie go nagiąć, to powiedziałbym, że najlepszy byłby CM storm alcor. Co do podkładki, faktycznie starsze sensory, jak te w wyżej wymienionych myszach mogą mieć zaniżony max speed, ale aktualnie kupno stosunkowo dobrej podkładki w pełni współpracującej z tymi sensorami to koszt poniżej 15 zł więc nie będzie to chyba duży problem na uzupełnienie wyposażenia.
Odpowiedz
#6
Gram na 1600 dpi i nie wiem jak będzie to wszystko działać. Szukałem w internecie czegoś o tym, jednak wszyscy grają na 800 dpi w dół, więc nie wiem czy będą problemy na mojej konfiguracji. Razer abyssus i SS Kinzu v3 dostałem ofertę, więc budżetu nie naginam. Więc co wybrać: Kinzu v3, Razera abyssusa czy roccata savu? Myślę, że każdą z tych dałoby radę wygodnie trzymać, więc teraz kwestia sensorów. W której myszce jest najlepszy?
Odpowiedz
#7
Savu - Wypas sensor przy Twoim aktualnym. 1600DPI na tanich myszkach jest zawsze równoznaczne z interpolacją i innymi niechcianymi dodatkami:)

No i CENA!! 100pln za tą myszkę na allegro to bardzo TANIO.
Zauważ generalnie te myszki już tylko drożeją. CM Storm Alcor też był jeszcze jakiś czas temu za 100pln dostępny. Teraz najtaniej co znalazłem to 130pln, tutaj: http://www.salurion.pl/product/231365/El...n=NiePromo

Jeśli za drogo to bierz Savu:)
http://www.ceneo.pl/16757873

No i tutaj masz recenzję: http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...ccat-savu/

Można jeszcze pomyśleć nad rozszerzeniem budżetu, lub zakupem na raty 0% :)
Odpowiedz
#8
nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale chcesz podczas grania wygodnie zmieniać dpi ;p ? W Savu nie ma przycisku do zmiany dpi i musisz sobie go na np. boczny przypisać

W porównaniu z tym tracerem to Savu będzie na pewno lepsza. Savu do 1600 jest do użytku, wiec będzie ok ;P
Odpowiedz
#9
A ja zrozumiałem, że ma być dodatkowy przycisk załączający mikrofon:)
Odpowiedz
#10
No nic, wybrałem Roccata savu :D Gryzoń może dojdzie we środę. Dzięki wszystkim za odpowiedzi!
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.