• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Parę pytań oraz pomoc w doborze myszy
#1
[*]jaką obecnie myszkę używasz:  Zowie FK1 , Bloody ZL5 , A4tech x747 , stary A4tech z mechanizmem na gumową kulkę
[*]jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400 lub 800 [w ostateczności]
[*]czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): np. CSGO 2.5 raczej niska lub bardzo niska czasem schodzę do 1
[*]czułość w Windows: 6/11 [Brak  zaznaczonego ustawienia" zwiększ precyzje wskaźnika"]
[*]czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 400 lub 800 [b][i][w ostateczności][/i][/b]
[*]ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): 65cm
[*]w co grasz (podaj tytuły gier): Jest tego zbyt dużo chyba... podam tylko kilka... CS, GTA2 , Starcraft 1 & 2, CSGO , Populous The Beginning , Nova Raider, Pirate Galaxy , Path Of Exile ,Total Annihilation , Quake, DarkOrbit, Różnej Maści MMO itd,
[*]jaką masz obecnie podkładkę: Bloody B-080 , A4Tech 500MP
[*]ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): Tylko 2 główne czasem przycisk pod scrollem...
[*]twój budżet: Myśle że max 225zł jeśli trzeba więcej to dozbieram
[*]jaki chwyt stosujesz: Fingertip Grip
[*]jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): Bez znaczenia ale zazwyczaj 1+2+2...
[*]jesteś lewo czy prawo ręczny/a?:  Tego nie jestem w stanie powiedzieć ..wszystkie czynności jestem w stanie zrobić jedną jak i drugą ręką z tą samą precyzją [Mysz zazwyczaj obsługuje prawa ręka]
[*]jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 20cm
[*]jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?: 1,7cm /1,6cm 
[*]czy chcesz zmienić swój chwyt?: Bez znaczenia przyzwyczajam się do każdego...
[*]czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Tak
[*]co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Scroll w FK1 jest gorszy niż w myszkach za 15zł i jego powierzchnia po 8h grania przez mnie i innych domowników  jest nieprzyjemna i trzeba ją czyścić oraz zbiera wilgoć... ZL5 kształt, x747 sensor i LOD, stary a4tech nie wyrabia na szybkich ruchach myszy...
[*]czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? : Tak
[*]uwagi (np. co do wyglądu myszki): Nie lubie jak mysz dotyka mojego sródręcza bo wtedy muszę ją odsuwać od mojego nadgarstka by zostać precyzyjnym, chciałbym by była ona jak najmniejsza i najbardziej płaska,

Ostatnio zacząłem poszukiwać myszy komputerowej... Już w prawdzie jestem kolekcjonerem myszy komputerowych ale i tak chciałbym jeszcze jedną [trackball lub mysz]...  Przyglądam się pewnym modelom od różnych producentów np:
-Microsoft Intellimouse Explorer 3.0 [mimo jej wielkości] 
-Tesoro Gungnir / Shrike [mimo jej wielkości]
-Razer Abyssus / Imperator
-SteelSeries Kana v2
-TT Saphira
-Trackball m570 Logitech [też zamiast myszy się jemu przyglądam]
-Proponowany tutaj często Cm Alcor ale przypomina mi moje a4techy szczególnie tą zmianą kolorów loga w zależności od ustawionego dpi... [nie żeby a4techy były złe]

Chciałbym coś z czym wreszcie poczułbym się pewnie w grach/pracy oraz żeby jakość produktu była ok [tzn żebym nie musiał rozbierać myszy już po jej kupieniu by coś naprawić co denerwuje mnie] jakieś propozycje rady? Chciałbym jeszcze zapytać czy a3090 ma jakieś straszne wady [nawet te najmniejsze] oraz czy wybranie trackballa [np w zamian za myszkę do pracy i grania po odrobinie przyzwyczajenia dla odmiany] [propozycje? ktoś używał?] nie było by lepszym pomysłem... Co sądzicie..
Jeśli zadaje zbyt dużo pytań i mam jakieś straszne wymagania itp to przepraszam ale jestem informatykiem [nowy na tym forum] i interesuje mnie co powiecie na ten temat...
Odpowiedz
#2
Cytat:[*]jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: Tego nie jestem w stanie powiedzieć ..wszystkie czynności jestem w stanie zrobić jedną jak i drugą ręką z tą samą precyzją [Mysz zazwyczaj obsługuje prawa ręka]
Czy to oznacza, że mysz trzymasz w lewej bądź w prawej ręce grając w CSa zależnie od humoru?
Cytat: Scroll w FK1 jest gorszy niż w myszkach za 15zł i jego powierzchnia po 8h grania przez mnie i innych domowników jest nieprzyjemna
Podałeś myszy takie jak kana v2, ime 3.0, abyssus (nie wiem jak z gumami po bokach w nowym, ale stary był wykonany z najbardziej budżetowego plastiku) czy imperator o wcale nie lepszej powierzchni
Cytat: czy a3090 ma jakieś straszne wady [nawet te najmniejsze]
Wiem, że się czepiam, ale trudno by najmniejsze wady były straszne. Więc cóż, wadą 3090 jest na pewno niski max speed, choć jest to zależne od kalibracji danego producenta myszy, mogą to być wartości od 1.5 m/s do 3.5 m/s, kalibracja, jak w przypadku większości starszych sensorów, ma również spory wpływ na jego ogólną pracę, dlatego odpuściłbym sobie modele nieznane i nie uznane jak tesoro gungir. Dodatkowo zazwyczaj duży lod oraz moim zdaniem odrobinę większy input lag od sensora pwm3310. Poza tym charakteryzuje się bardzo dobrym feelingiem, dobrą precyzją, zdecydowanie lepszą niż w przypadku sensorów laserowych a w szczególności sensorów philipsa jak ten w imperatorze. IME 3.0 pod względem precyzji sensora nie będzie specjalnie gorszy, ze względu na brak ingerencji oprogramowanie w jego pracę będzie miał minimalnie mniejszego input laga, natomiast jest to bardzo stary sensor i jego max speed jest nieporównywalnie niższy nawet od niższej klasy optyków (wartości w enotusie dochodzą gdzieś do 1.5m/s dla tej myszy, w rzeczywistości może wywoływać akcelerację negatywną już na poziomie 1m/s), co przy 65 cm/360 może praktycznie uniemożliwić komfortową grę.
Problem z myszami jest taki, że zazwyczaj trzeba iść na kompromis, w zowie ec-a dostaniesz bardzo dobrą powierzchnię i świetnie skalibrowany sensor w zamian za kiepskiego scrolla, alcor w zasadzie ma wszystko czego potrzebujesz, z wyjątkiem doskonale skalibrowanego sensora zowie, przy okazji z twojej opinii o fk1
Cytat: Mysz wydaje się mieć opóźnienia takie same jak normalne myszy typu biuro
nie wiem czy tu masz na myśli opóźnienie przełączników, które faktycznie w zowie fk1 jest dość spore, co zostało poprawione w kolejnych myszach, czy opóźnienie sensora, co zwyczajnie kwalifikowałoby ją do wymiany na gwarancji. Z takich myszy bezkompromisowych mogą być mionix avior 7000 i roccat kone pure military, ale w wypadku roccata decydowałby kształt i rozmiar, który nie wszystkim odpowiada, a przy mionixie jego dostępność.
Odpowiedz
#3
"Czy to oznacza, że mysz trzymasz w lewej bądź w prawej ręce grając w CSa zależnie od humoru? " - Mam na myśli że obojętne jest to którą ręką gram.. i tak robię to tak samo więc można powiedzieć że to zależy od humoru ale bardziej od sytuacji w której jestem [jakie mam stanowisko w szkole/domu i ile miejsca oraz ustawienie]

"Podałeś myszy takie jak kana v2, ime 3.0, abyssus (nie wiem jak z gumami po bokach w nowym, ale stary był wykonany z najbardziej budżetowego plastiku) czy imperator o wcale nie lepszej powierzchni" - Hmm to na jakie myszy powinienem popatrzeć?

Thx za info dotyczące sensora 3090..
Odpowiedz
#4
dodałem trochę w edycji, tam masz odpowiedź na pytanie :P
Odpowiedz
#5
Ok czyli brać CM Alcora albo Zowie EC-a i znowu powyjmować niektóre rzeczy ze scrolla? To byłoby najbardziej ok?

"nie wiem czy tu masz na myśli opóźnienie przełączników, które faktycznie w zowie fk1 jest dość spore, co zostało poprawione w kolejnych myszach, czy opóźnienie sensora, co zwyczajnie kwalifikowałoby ją do wymiany na gwarancji. Z takich myszy bezkompromisowych mogą być mionix avior 7000 i roccat kone pure military, ale w wypadku roccata decydowałby kształt i rozmiar, który nie wszystkim odpowiada, a przy mionixie jego dostępność."

Np. w grze CS mogę zauważyć że bloody ZL5 strzela wyraźnie szybciej niż po naciśnieciu przycisków w FK1 lub a4tech'u z kulką i wydaje sie ze daje mi przewagę zazwyczaj wtedy gdy liczą sie najszybsze momenty
Odpowiedz
#6
Nie, napisałem o roccacie kpm i mionixie. Poponowałbym ci poszukać w jakimś sklepie roccata kone pure i przymierzyć (wszystkie modele z serii kone pure mają identyczny kształt, różnią się sensorami), dobry sensor, choć podobno nie tak dobrze skalibrowany jak w zowie, dobre materiały i najlepsza rolka.

Chociaż co do roccata ma trochę opóźnienia kliku, proponuję jeszcze zobaczyc to: http://www.test-gear.pl/wp-content/uploa...k-TGPL.jpg
Jeżeli max speed ci nie przeszkadza to alcor również jak najbardziej.
Odpowiedz
#7
Ok dzieki za pomoc rozjaśniłeś mi sytuacje ;p
Dozbieram jeszcze troche kasy i pojade coś kupić..
Odpowiedz
#8
Z roccatów tylko kone pure military, innych nie warto ze względu na sensor, przy okazji pomyśl o wymianie podkładki, główną jej wadą jest to, że jest różnokolorowa co bardzo często ma spory wpływ na pracę starszych sensorów jak a3090.
Odpowiedz
#9
Ok nad tym też pomyśle w przyszłości
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.