• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maksymalna szybkość
#1
Witam
Będę zmieniał myszkę na taką która będzie miała sensor PMW3360. Dotychczas korzystam z myszki o sensorze PMW3310.
Czytałem że sensor PMW3310 ma prędkość 3,3 m/s a PMW3360 6,35 m/s.
1. Czy inna prędkość ma jakiś wpływ na sensitivity?
2. Jeśli tak to niewielki, nieodczuwalny?
Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź
Odpowiedz
#2
Hej.

1. Niebezpośrednio, jest to w zupełności zależne od specyfikacji sensora i konkretnej implementacji.

2. PMW3310 posiada wbudowaną akcelerację (<1%), jednakże jest ona nieodczuwalna dla człowieka - przyjmuje się jej brak.
Stopnie szczebli DPI, wahają się od podwaliny o mniej więcej wartość 20 DPI, wybierając 800, w praktyce jest to 820 DPI - naturalnym jest, iż czym większa jest bazowa wartość, tym różnica w praktyce jest większa, przykład: 400 DPI, to realnie 420 DPI, lecz 10000 DPI, to realna wartość ~11000DPI.
Niektóre sensory mają większą tolerancję, jednakowoż dotyka to głównie tych spod szyldu Avago, czyli jednostek przestarzałych - zarówno PMW3310 jak i PMW3366, cechuje realny skok o wartość 20 DPI, przynajmniej do niekosmicznych wartości.
Wspomniałem o wyjątkowych przypadkach implementacji, otóż wszystko zależy o jaką konkretną mysz pytasz.
PMW3360 w Cooler Master MM530, posiada standardową zmienną ~20 DPI na najczęściej używanych i ludzkich stopniach, lecz ten sam sensor w DM1 FPS, już ~40 DPI wybierając bazowe 400 DPI, a ~80 wybierając bazowe 800 DPI.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Obecnie mam steelseries rival 300 i zmieniam na zowie ec2b
Odpowiedz
#4
"Sensitivity" myszki jest związane z wartością DPI. Rzeczywista wartość może się różnić od deklarowanej, więc może być trochę inaczej. Przykładowo mając 800 dpi na 2 różnych myszkach w jednej może to być faktycznie 790, a w drugiej 810.
Max speed mówi tylko i wyłącznie o tym jak szybko możesz ruszać myszą, by sensor się nie gubił. Tutaj również deklarowana wartość może się różnić od wartości faktycznej, ale zazwyczaj jest ona zaniżana przez producentów sensorów.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.