• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 mechanik ~~ 400 zl (max)
#1
  • twój budżet:
     400 zl (max)
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)?  
    mechaniczna
  • - jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam:
    brązowe bądź czerwone
    1. czy masz masywne dłonie czy nie? 
      Spore dłonie - masywne to raczej nie :P
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze?
      czasem coś zdarza się napisać, nie przekracza to jednak poziomu 1-2 A4  obecnie. Raczej częściej wpisuję adresy stron www :P.
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry?
      Ma być ładna :). Powiedzmy, że 50/50 jeśli chodzi o gry/praca
  • czy chcesz podświetlenie?
    Nie jest elementem koniecznym, choć byłoby miłym dodatkiem, zwłaszcza, że planowana jest rozbudowa zestawu o obudowę rgb i posiadam już mysz Steelseries 310, która owo podświetlenie ma :)
  • czy chcesz makra?
    Nie widzę wartości dodanej aktualnie
  • czy chcesz dodatkowe klawisze?
    Mam wirtualne pulpity w W10 i słuchawki ; mogą być miłym dodatkiem, choć niewymaganym
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek?
    Nie jest elementem koniecznym 
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)?
    To jest właśnie dobre pytanie - bo jeśli wrócę do programowania / exceli to numpad się czasem przydaje jednak, niemniej od 2/3 lat go nie używam praktycznie i się kurzy w mojej poczciwej membranówce :)
  • twoje uwagi (wygląd, firma):
    W zasadzie to przejrzałem trochę sieci i chciałbym zasięgnąć opinii wykraczających poza "redditowe" mądrości. 

    Otóż:Po poczytaniu recenzji i sprawdzeniu dostępności obecnie mam "upatrzone" kilka modeli klawiatur. 
  • Cooler Master CK550/ CK530
    (czy warto kupić ją na switchach Gatreona ? czy w ogóle warto w tej cenie ? - uprzedzajac - zielone podswietlenie w GTX edition baardzo mnie odrzuca a innych klawiatur dostepnych nie ma obecnie niestety ;/)
  • Hyperix Alloy, Corsair Strafe (obie klawiatury na przełącznikach cherry MX)
  • Z wyglądu podoba mi się jeszcze: Logitech G610 (choć nie wiem jak z jego funkcjonalnością)
  • Na naszym rodzimym rynku zainteresowałem się jeszcze klawiaturami:
    Lioncast LK300
    Patriot Viper V765

    (obie na Kailh, recenzje ten Lioncast ma niby bardzo pochlebne, pytanie tylko na ile są to opinie zgodne z rzeczywistością)Przeglądając forum natknąłem się tutaj na propozycję ściągnięcia klawiatury z zza granicy. 
  • Poczytałem trochę o modelu Durgod K320 i muszę powiedzieć, że cena jak i opinie są baardzo pozytywne. Tylko nie wiem, czy chcę czekać na przesyłkę miesiąc :). (czytałem też o Ducky i IKBC, ale jakoś chyba nie trafiły do mnie te modele (cenowo też, zwłaszcza IKBC wykracza poza budżet).
  • Nie ukrywam, że mam trochę mętlik, bo z jednej strony stoją moje nie do końca sprecyzowane oczekiwania z drugiej zaś mam wrażenie, że rynek klawiatur mechanicznych jest dość obszerny, jednak jakościowo modele i producenci bardzo się od siebie różnią (mimo podobnej ceny za urządzenie).Coraz mocniej nasuwa się zatem pytanie - czy nie lepiej kupić tańszą klawiaturę, aby zobaczyć "jak to jest" i potem przesiąść się na coś lepszego?.
  • W związku z nim znowu poszukałem nieco w sieci i znalazłem modele nieco tańsze, jednak też z dobrymi opiniami:
    Sharkoon SM SGK3
    SPC Gear GK 550

    choć idąc w tę stronę to bardziej skłaniałbym się już do modelu SPC Gear GK530  (wygląda nawet ok, choć jeśli w podobnej cenie można dostać lepszą klawiaturę to prosiłbym o takową możliwość - zwłaszcza to logo nad strzałkami klawiatury jakoś nie prezentuje się zbyt "zacnie") i może jakiegoś trochę choć custom keycapu :).
  • Poczytałem też trochę reddita, ale wiedza tam przekazywana chyba nie jest aż tak bardzo akuratna jak chciałbym, żeby była.Dzięki za ewentualne porady :).
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
1 mechanik ~~ 400 zl (max) - Roothar - 05-11-2019, 07:22 PM
RE: 1 mechanik ~~ 400 zl (max) - XeXu - 05-12-2019, 07:16 AM
RE: 1 mechanik ~~ 400 zl (max) - Roothar - 05-12-2019, 08:51 AM
RE: 1 mechanik ~~ 400 zl (max) - XeXu - 05-13-2019, 02:34 PM

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.