• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 mechanik ~~ 400 zl (max)
#1
  • twój budżet:
     400 zl (max)
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)?  
    mechaniczna
  • - jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam:
    brązowe bądź czerwone
    1. czy masz masywne dłonie czy nie? 
      Spore dłonie - masywne to raczej nie :P
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze?
      czasem coś zdarza się napisać, nie przekracza to jednak poziomu 1-2 A4  obecnie. Raczej częściej wpisuję adresy stron www :P.
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry?
      Ma być ładna :). Powiedzmy, że 50/50 jeśli chodzi o gry/praca
  • czy chcesz podświetlenie?
    Nie jest elementem koniecznym, choć byłoby miłym dodatkiem, zwłaszcza, że planowana jest rozbudowa zestawu o obudowę rgb i posiadam już mysz Steelseries 310, która owo podświetlenie ma :)
  • czy chcesz makra?
    Nie widzę wartości dodanej aktualnie
  • czy chcesz dodatkowe klawisze?
    Mam wirtualne pulpity w W10 i słuchawki ; mogą być miłym dodatkiem, choć niewymaganym
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek?
    Nie jest elementem koniecznym 
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)?
    To jest właśnie dobre pytanie - bo jeśli wrócę do programowania / exceli to numpad się czasem przydaje jednak, niemniej od 2/3 lat go nie używam praktycznie i się kurzy w mojej poczciwej membranówce :)
  • twoje uwagi (wygląd, firma):
    W zasadzie to przejrzałem trochę sieci i chciałbym zasięgnąć opinii wykraczających poza "redditowe" mądrości. 

    Otóż:Po poczytaniu recenzji i sprawdzeniu dostępności obecnie mam "upatrzone" kilka modeli klawiatur. 
  • Cooler Master CK550/ CK530
    (czy warto kupić ją na switchach Gatreona ? czy w ogóle warto w tej cenie ? - uprzedzajac - zielone podswietlenie w GTX edition baardzo mnie odrzuca a innych klawiatur dostepnych nie ma obecnie niestety ;/)
  • Hyperix Alloy, Corsair Strafe (obie klawiatury na przełącznikach cherry MX)
  • Z wyglądu podoba mi się jeszcze: Logitech G610 (choć nie wiem jak z jego funkcjonalnością)
  • Na naszym rodzimym rynku zainteresowałem się jeszcze klawiaturami:
    Lioncast LK300
    Patriot Viper V765

    (obie na Kailh, recenzje ten Lioncast ma niby bardzo pochlebne, pytanie tylko na ile są to opinie zgodne z rzeczywistością)Przeglądając forum natknąłem się tutaj na propozycję ściągnięcia klawiatury z zza granicy. 
  • Poczytałem trochę o modelu Durgod K320 i muszę powiedzieć, że cena jak i opinie są baardzo pozytywne. Tylko nie wiem, czy chcę czekać na przesyłkę miesiąc :). (czytałem też o Ducky i IKBC, ale jakoś chyba nie trafiły do mnie te modele (cenowo też, zwłaszcza IKBC wykracza poza budżet).
  • Nie ukrywam, że mam trochę mętlik, bo z jednej strony stoją moje nie do końca sprecyzowane oczekiwania z drugiej zaś mam wrażenie, że rynek klawiatur mechanicznych jest dość obszerny, jednak jakościowo modele i producenci bardzo się od siebie różnią (mimo podobnej ceny za urządzenie).Coraz mocniej nasuwa się zatem pytanie - czy nie lepiej kupić tańszą klawiaturę, aby zobaczyć "jak to jest" i potem przesiąść się na coś lepszego?.
  • W związku z nim znowu poszukałem nieco w sieci i znalazłem modele nieco tańsze, jednak też z dobrymi opiniami:
    Sharkoon SM SGK3
    SPC Gear GK 550

    choć idąc w tę stronę to bardziej skłaniałbym się już do modelu SPC Gear GK530  (wygląda nawet ok, choć jeśli w podobnej cenie można dostać lepszą klawiaturę to prosiłbym o takową możliwość - zwłaszcza to logo nad strzałkami klawiatury jakoś nie prezentuje się zbyt "zacnie") i może jakiegoś trochę choć custom keycapu :).
  • Poczytałem też trochę reddita, ale wiedza tam przekazywana chyba nie jest aż tak bardzo akuratna jak chciałbym, żeby była.Dzięki za ewentualne porady :).
Odpowiedz
#2
Hej.

Cooler Master CK550 / CK530
Linearne przełączniki Gateron,  są naprawdę charakterne, cechuje je przede wszystkim wysoka gładkość działania - wirtuozeria tego kryterium.
Blamażem są niestety klikające Gateron Blue, które współdzielą okropny pogłos aktywacji z najtańszymi przełącznikami wzorowanymi na Cherry MX, i rzadko lecz wciąż, niekonsystentna praca.
Punkt aktywacyjny Blue tudzież Brown, jest wyżej, niż w pełnoprawnych Cherry MX, z tego powodu owe przełączniki wydają się lżejsze.
Nierozłączną cechą Gateronów, jest ich drobna chybotliwość.

Wadą serii "CK", jest implementacja diod DIP "Through-hole" na górze przełącznika - wypadkowa takiego zastosowania, to nierówne podświetlenie, które naturalnie na górze keycapsów jest najsilniejsze, ponadto diody DIP świecą gorzej nasyconą barwą, niż ich zintegrowane odpowiedniki - diody SMD.
Klawiatury oparte o układy diod DIP i "float design", mogą tworzyć niezbyt schludne schludne, nocne refleksy aluminium.

Zarówno CK530 oraz CK550, ważą niezwykle niewiele - 750 gramów i 850 gramów, to wartości naprawdę pomniejsze.
Napawa to moją osobę niezbyt optymistycznie, przypominając ewokację RX85, klawiatury naprawdę podobnej, mam wyobrażenie giętkiej konstrukcji, o wiotkim aluminium, a Genesis jest przecież sto złotych tańszy.

HyperX Alloy
Wyłącznie model "Elite" jest przyzwoity, lecz absurdalna cena kompletnie odrzuca.
Poprzedzający "FPS", jest naprawdę plugawej jakości.

Corsair Strafe
Puszka pandory.
Niestandardowy "bottom row", komplikuje wymianę standardowych keycapsów, które powinny utrzymać powierzchnię do około roku, dłuższe użytkowanie setu w tym konkretnym modelu, jest nieco frapujące - font potrafi zetrzeć się razem z czarną powłoką.
Znamienny problem diod DIP, opisany powyżej.
Seria "Strafe", jest tak naprawdę budżetowym modelem Corsaira:
> https://youtu.be/v0l5pxMWkHA?t=108
Obudowa z tworzywa ABS wraz z otwartą konstrukcją (float design), to irracjonalny pomysł.
Nabycie dyktują wyłącznie Cherry MX Silent.

Patriot Viper V765
Prześwietne przełączniki Kailh Box White... z którymi wiąże się podświetlenie oparte na pakietach DIP.
Konstrukcja sprawia wrażenie przyzwoitej, niestety stabilizacja dłuższych klawiszy oparta jest na wzorze Costara - drut, funkcjonuje naprawdę znośnie, lecz niemalże w każdym przypadku budżetowej klawiatury, stabilizatory Cherry są milej widziane.
Jeżeli interesuję Cię wyłącznie możliwość na Kailh Red, odrzucasz największą zaletę tej klawiatury.

Durgod K320
Naprawdę lukratywny wybór w aktualnej sytuacji.
Set keycapsów, to produkcja wyniku koabitacji Akko i Ducky, są naprawdę przyzwoite.
Fabrycznie lubrykowane stabilizatory Cherry, to bezapelacyjnie wielki walor - klawiatura jest godnym konkurentem iKBC F87.

Sharkoon SGK3
Jest to dla mnie archetyp budżetowej klawiatury.
Ogólna jakość wykonania absolutnie nie jest podniosła, lecz korpulentna waga 1.5kg, jest doprawdy świetną wiadomością.
"Float design" ostatnimi czasy, jest niezwykle popularny, jakże rzadko poprawnie wykonany.
Zalecam dokładnie sprawdzić model klawiatury, bardzo prawdopodobnym jest, iż występuje z diodami DIP i SMD.

iKBC C87
> https://bit.ly/2YncN28

Ducky Zero
> https://bit.ly/2Gr75VE

iKBC MF108 RGB
> https://bit.ly/2JfUNDq
Zapytaj o finalną kwotę, klawiatura wygląda na nieźle upaćkaną.
Model "MF" jest wykonany w całości z aluminium - 2.5kg, cholerny kawał klawiatury.

Wybacz proszę wybrakowany post, dopiero kładę się spać;]
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Dzięki za obszerną odpowiedź.
Szkoda, że ta klawiatura Ducky ma tak długi czas dostawy, bo cena z linku, który podałeś faktycznie jest zacna. Szkoda też, że nie ma liter na wierzchu keycapsów - jednak preferowałbym takie rozwiązanie. Poszukam może gdzieś w innej wersji :).
Masz może jakieś zdanie o klawiaturach rodzimych (SPC) - warto na przykład rozważyć zakup takowej i wymianę keycapsów ? (sprawdziłem - waga 900 gramów wydaje się być ok).
Inna opcja którą rozważam to zaczekanie na jakąś promocję na Durgod 87 corona (wersję z podświetleniem). Urzekł mnie jej wygląd i prostota. Niestety nie udało mi się znaleźć podobnej klawiatury w EU.
Może jakieś propozycje ?
Odpowiedz
#4
SPC to poczciwe klawiatury, niestety są nieszczególne, spośród wielu budżetowych modeli, ciężko mi je wyróżnić.
Zdecydowanie zalecam SGK3 z ewidencji klawiatur cenowego urwiska, korpulentna waga, to ogromny plus tego modelu - rodzimy rynek nie sprezentuje Ci cięższej klawiatury.

Durgod K320 Corona, to klawiatura oparta na diodach DIP, dopłata do jednokolorowego podświetlenia, ma straszliwie gorzki smak.
Wielokroć recenzowane, budżetowe modele OEM, ukazywały zintegrowane diody SMD, w tym także Sharkoon i SPC.

Możesz poważniej przetrawić myśl zakupu SGK3 i keycapsów NPKC, co prawda nie są transparentne, lecz to naprawdę solidny kawał PBT, ~1.5mm.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.