• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór podkładki. Roccat sense vital force?
#1
Witam,
  • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze) Kone Pure Optical (do zmiany)
  • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)? DM D3 XXL. Ujdzie, ale wcześniej miałem tą taką zowie w wersji speed z plastikowym spodem i była świetna. Niestety ich już nie robią.
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): Materiałowa duża.
  • jaki rozmiar by Cię interesował: 850 x 40. Większa mi nie wejdzie na półkę i bym musiał ciąć. Chcę aby też weszła klawiatura. Więc 65-70cm długości minimum.
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: Cenię sobie żywotność i łatwość czyszczenia. Niestety sporo myszek po chwili łapie białe ślady od naskórka i nie sposób tego doczyścić.
  • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: średnio szybka, ale pewnie szybka i średnia też będzie ok. Wolnej raczej nie.
  • maksymalna cena za podkładkę? Limitu brak. Wszystko zależy od trwałości i jakości. Chociaż im mniej tym lepiej. 

Zastanawiam się nad zmianą podkładki, gdyż obecną mam chyba z 1,5 roku DM D3 XXL.

Wpadła mi w oko ostatnio roccat sense vital force gdyż po prostu ma idealne rozmiary na moją półkę. Cena 120 zł nie zachęca, lecz jednak problem jest taki, że nic o tej podkładce nie wiadomo.

Ewentualnie mógłbym kupić DM D3 XXL za 50 zł ponownie.

To co mnie mocno irytuje, to jednak przesuwająca się podkładka. Przy starej zowie kiedyś z plastikowym spodem wystarczyło, że nakleiłem kawałki taśmy przeźroczystej na blat i nie było opcji aby mi drgnęła nawet milimetr.

Jakieś pomysły?

Może redakcja zajmie się testem owej podkładki :P ?
Odpowiedz
#2
Nikt nic nie wie? Na nacie dalej marnie z opiniami czy coś.

Na amazonie DE niestety opinie są pomieszane z poprzednią wersją podkładki i chyba większość/wszystkie dotyczą starszego modelu.
Odpowiedz
#3
Mam starszy model, który kupiłem w bardzo dużej przecenie, ale bardzo rzadko jej używam. Podkładka jest szybka, wydaje mi się, że materiał będzie dość żywotny, w dotyku jest okej, nie czuć żadnego dyskomfortu. Mój egzemplarz miał trochę problemów z pełnym wyprostowaniem się, ale zostawiłem go na jakiś czas pod książką w szafie i obecnie jest całkowicie prosty.
Odpowiedz
#4
No tak, ale ten nowy model chyba jednak jest inną podkładką także ten... Mnie szczególnie zainteresował własnie faktem idealnego rozmiaru pod moją półkę.

110 zł jednak trochę sporo jak nie do końca wiadomo czego się spodziewać.

Osobiście to bym chętnie chciał coś jak stara zowie GT-F speed z tą taką błyszczącą powierzchnią od spodu, ale już tego nie robią. 2 paski taśmy na blacie i podkładka przez kilka miesięcy nie drgnęła nawet o milimetr.
Odpowiedz
#5
Nie chciałbym wprowadzać w błąd, więc nie podpiszę się pod tą tezą, ale myślę, że gdyby zmienili rodzaj materiału, to sprzedawaliby ją pod inną nazwą. Różnią się na pewno rozmiarem i obszyciem, ale patrząc na to zdjęcie: https://www.havefun.tv/content/files/201...75x470.jpg
powierzchnia wygląda podobnie do posiadanej przeze mnie starszej wersji.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.