• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Razer BlackWidow Ultimate - pytanie.
#1
Witam.

Kilka dni temu zakupiłam sobie nową klawiaturę. Miał być to mój pierwszy mechanik. Polowałam na HyperX'a, ale akurat mi sprzątnięto ją sprzed nosa, gdy była po fajnej cenie. Na promce zakupiłam Razer BlackWidow Ultimate na przełącznikach razer green (pewnie gdyby nie atrakcyjna cena, wybór padłby na coś innego, nie jestem fanatykiem tej marki.) Jest to wersja z bodajże.. 2017 roku. Nie miałam wcześniej styczności z produktami firmy Razer, moje wątpliwości wzbudza dźwięk, który wydają klawisze. Oprócz przyjemnego charakterystycznego kliku ogólne wrażenie psuje mi dźwięk tak jakby.. sprężyny, drżącego metalu? Sprzedawca albo nie rozumie o co mi chodzi, albo ja się po prostu nie znam i jest to normalne dla tego przełącznika (sprzedający tak właśnie uważa). Dźwięk najgłośniej słychać przy klikaniu spacji, generalnie niektóre klawisze praktycznie w ogóle nie dają tego dźwięku, a niektóre tak. Jedne ciszej, drugie głośniej. Na nagraniu z rejestratora dźwięku umieszczam dźwięk spacji. (dość mocno klikanej, ponieważ mikrofon nie wyłapuje tego dźwięku, chociaż jest on według mnie bardzo słyszalny przy nawet dość lekkim pisaniu.) ((/edit - plik za duży, wstawiam link do zippyshare: https://www116.zippyshare.com/v/rRetKI7U/file.html)) 
Sprzedawca legitny, klawiatura była fabrycznie zapakowana, z tym raczej nie będzie problemu.
Pytanie, przełączniki Razer Green mają taki dźwięk, lub czy jest to wada konstrukcyjna danej klawiatury, bądź tej konkretnej sztuki? 
Bo mam prawo do reklamacji, jeżeli dźwięk ten nie występuję we wszystkich modelach, to z chęcią sobie wymienię, bo drażni. 
Tak jak wspomniałam, jest to pierwszy produkt Razer'a, którego używam. Stąd wychodzę z tym pytaniem, bo nie wiem czy to normalne, czy nie. 
Dzięki za wszelką pomoc.
Odpowiedz
#2
Hej.

> https://www.youtube.com/watch?v=3BXdL2Q-5EI
Problem wygląda podobnie, jak wątek materiału?

Fabrykację przełączników Razera, potwierdziły dwie fabryki - Kailh i Greetech.
Optuję za zdjęciem keycapsa, coby sprawdzić dokładnego podwykonawcę przełącznika.
Razer Green wykonane przez Kailha, wyglądają tak:
[Obrazek: 175px-Razer_Green_KH.jpg]
Źródło: Deskthority.net
Oczywiście, posiadasz wersję "Monochrome", która naturalnie występuje z diodą LED.
Odlew, to przede wszystkim charakterystyczne  żebra.

Razer Green, bazują na serii Kailh(również zwanego Kaihua) - PG1511, Kailh Blue, czyli pospolitego ksero przełączników Cherry.
Zdarzały się raporty, dotyczące nienaturalnych pogłosów aktywacji przełącznika, zdają się być naprawdę rzeczywiste.
Test-gear.pl napisał: "Powyższy element ma też wpływ na to, że w Cherry większość przycisków wydaje się mieć identyczny klik, w Kailh, pomiędzy wszystkimi przyciskami można się doszukać większych różnic. Do tego czasem się zdarza, że jakiś przycisk wyda dosyć mało przyjemny metaliczny odgłos (dosyć cichy, ale może drażnić).
Podczas klikania, w Kailhach wyczuwa się pracującą sprężynkę, w Cherry przełącznik działa znacznie bardziej gładko. Jest to praktycznie główna przypadłość Kailhów, która może się nie podobać."

Dodatkowo, Deskthority potwierdza tę informację.
"Switches have been reported to develop a creaky sound after a period of use, probably caused by the coiled spring."

Jeżeli zetknęłaś się z przełącznikami wykonanymi przez Kailha, bardzo prawdopodobnym zdaje się być ta przypadłość.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Czasami w Cherry też to występuje ;D ale rzadziej, przeważnie na pojedynczych przełącznikach, chyba najczęściej na spacji.

Nowe Kailhy też rzadziej to już mają, znacznie się upodobniły do Cherry MX, w starszych tak do 2018 produkowanych, częściej występowało to zjawisko.

Szczerze to mogłeś za 230 zł wziąć sobie SPC gear GK540/550 na kailh blue i miałbyś to samo, ale z większą szansą na normalne kliki ;)
Odpowiedz
#4
Mam przełączniki, które wyglądają dokladnie tak:
[Obrazek: E0SW8BF.jpg]



Co do powyższego filmiku, tak, właśnie tak wygląda problem, taki dźwięk wydaje przełącznik przy aktywacji. 
Da się coś z tym zrobić? 
I czy mogę to zareklamować jako wadę przełącznika, wymienić na nową klawiature, czy to bez znaczenia, bez sensu i każda klawiatura z tym przełącznikiem prawdopodobnie będzie wydawać ten dźwięk? (Chodzi o ten konkretny model klawiatury razer)
Nooo, w sumie to też nasuwa się pytanie, czy ktoś mi to uzna za wadę i przyjmie do wymiany.

Dzięki wielkie za powyższe odpowiedzi.
Odpowiedz
#5
Produkcja Greetecha.
Relanium niewarte zachodu, z całą pewnością straciłabyś gwarancję, sedno problemu, to sprężyna - jakakolwiek diagnoza czy solucja, wymaga otwarcia przełącznika.
"Buckling springs" - przełączniki solennej klawiatury IBM Model M, jako iż oparte są na sprężynie, wydają właśnie taki, charakterystyczny "ping".
Zapewne przysługuje Ci zwrot, jak najbardziej, acz kierowałbym się zwrotem moniaków - wszystko zależy od witrażu klawiatur aukcji, być może wszystkie pochodzą z jednego źródła, posiadając tym samym przeklętą partię wadliwych przełączników, a być może trafiłaś po prostu na taką sztukę.
Razer to niesamowita polityka marki, koszty produkcji ich peryferiów, to naprawdę szczebel niszowych producentów, a rebrand bulwarowych przełączników jak właśnie Greetech, to świetne podejście z punktu widzenia marketingu.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#6
Rozumiem, szkoda.
O-ringi mogłyby pomóc z niwelacją tego dźwięku? Bo jeżeli nie, to dokonuje zwrotu i kupuje raczej Hyperx’a alloy fps na cherry mx blue.
Przyznam, że ubolewam, bo blackwidow bardzo przypadła mi do gustu estetycznie, wyglądowo. Równie dobrze mi się ją klikalo. Byłaby dla mnie wręcz ideałem, gdyby nie ten drażniący dźwięk sprężyny, do którego raczej nie chce się przyzwyczajać, a potem po czasie żałować, że w tej cenie moglam miec niebieskie cherry mx, uwolnione do tego problemu.
Odpowiedz
#7
Pogłos pochodzi z wnętrza przełącznika, podobnie jak w przypadku Cherry MX Blue, o-ringi nie będą w stanie zniwelować drażniącego dźwięku.
HyperX Alloy FPS, to klawiatura... dosyć mętna, jakość ich konstrukcji nie będzie wychodziła przed szereg w zestawieniu nawet z klawiaturami SPC czy Sharkoon.
Bardzo martwi mnie problem zreferowany tutaj:
> https://youtu.be/tpp8zUbbDUs?t=102
Nie wiem czy nastąpiła poprawa w produkcji.
Wybierając przymusowo klawiaturę HyperX, poszukiwania rozpocząłbym od modelu "Elite" - dłuższe klawisze zostały wspomożone stabilizatorami Cherry, które nie wymagają specjalnej troski, a w mniej zamożnych konstrukcjach, spisują się po prostu lepiej.
[Obrazek: costar_cherry_stabilizer.jpg]
Źródło: WASD Keyboards
Stabilizatory w HyperX Alloy FPS, wzorowane są na archetypie Costara, wyglądają tak:
[Obrazek: HyperX-Alloy-FPS-30.jpg?resize=1024%2C678&ssl=1]
Zwróć uwagę na grubość i implementację drutu, wygląda to cholernie nędznie, w końcu rozmawiamy o klawiaturze za kilkaset złotych.

Optowałbym za czymś znacznie intratniejszym.
Ducky Zero PBT
> https://www.joybuy.com/600349638.html
Grube keycapsy PBT, grawerowane od przodu, to gwarancja wieczysta fontu.
Niestety, musisz zapytać sprzedawcę o dostępność przełączników, i oczywiście liczyć się z dodatkowymi opłatami.

Anne Pro 2
> https://bit.ly/2IdvRey
Bardzo przyjemna, kompaktowa klawiaturka, keycapsy z PBT.
Dodatkowo, świetny news - dostępna jest wersja z przełącznikami Kailh Box White, oznacz to znacznie bogatszą percepcję, niż Cherry MX Blue.
Kailh Box, to naprawdę świetna seria, wprowadza wiele innowacyjności i jest zdecydowanie lepszym wyborem od Cherry.
Oczywiście, ewentualne cło i VAT.
Materiał opisujący Kailhy:
> https://www.youtube.com/watch?v=2_Z2G0aKl80
Przy okazji, porównanie do Cherry MX Blue i punktowanie ich słabości, fajna anatema.

Konkluzja.
Z rodzimej dystrybucji, Cooler Master Pro S/M/L - ostałe modele na Allegro, albo pick w stronę właśnie budżetowych klawiatur SPC, Sharkoon.
Naprawdę niewiele tracisz, rezygnując z HyperX na rzecz czegoś teoretycznie niższych lotów.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#8
u nas to jest straszna bieda jak chodzi o lepsze klawki mechaniczne :/

głównie dominuje rynek low endowy, to masz spc, genesisa, sharkoona, wszystkie na podobnym poziomie

brakuje czegoś pośrodku i dopiero jest CM i Corsair od 500+ zł z czego CM faktycznie ma customowe PCB, więc u nich z elektroniką jest bardzo dobrze. Seria Masterkeys zmieniła obudowę i teraz występują pod MK730 i MK750, które też możesz spokojnie brać. Zdecydowanie lepszy sprzęt od HyperX'a
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.