• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
klawiatura mechaniczna lub membrana
#1
Witam

Szukam klawiatury jak opisane poniżej, full rgb podświetlenie osobno każdego klawisza, cicha, a ponieważ nie mam jaki przetestować poszczególnych przełączników, zastanawiam się nad testerem przełączników lub alternatywnie myślałem że kupię sobie jakiegoś najtańszego mechanika i dokupię sobie po każdym przełączniku na allegro i wkleję to w klawiaturę, co wy na to, bo naprawdę to jest chora sytuacja, że człowiek musi w ciemno kupować klawiaturę żeby przetestować czy przełączniki te się sprawdzają czy też nie. Kiedyś miałem coś na brownach, ale za ciężkie było, ogólnie lubię membrany, ale nie mogę znaleźć nigdzie takich które by to wszystko miały co poniżej stąd nie wykluczam mechaników. Ponieważ nawet na test-gear na rankingu jest napisane że szkoda na membrany więcej niż 200 stówy i stąd ranking jest skromny proszęo podpowiedź co do tego rozwiązania z mechanikiem najtańszym i dokupieniem po jednym przełączniku do klawiatury lub jakieś polecane klawiatury.


   twój budżet: 300-400 chciałbym, ale jak znajdzie się coś droższego a spełniającego wszystkie kryteria to się zastanowię
   jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? i taka i taka wchodzi w grę
   - jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam:
       czy masz masywne dłonie czy nie? nie
       czy dużo piszesz na klawiaturze? nie
       czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? tak 80%-90% gry, czasami jakiegoś maila napiszę lub na jakimś forum cos :)
   czy chcesz podświetlenie? tak RGB osobno na każdy klawisz, tylko lubię jak mi się sama literka świeci, a nie ta przestrzeń pomiędzy klawiszami, bo to rozprasza tylko, teraz mam taką i jest za duża płynność podświetlenia, że nie widać nawet dokładnie gdzie się kolor jeden kończy a drugi zaczyna :)
   czy chcesz makra? przy okazji nie jest to niezbędne
   czy chcesz dodatkowe klawisze? tak do podgłaszania i wyciszania dzwięku
   czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? tak
   czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? nie, wolałbym z numpadem, przydaje się czasami:)
   twoje uwagi (wygląd, firma): prosty schludny design, nie jakieś dziwne zaokrąglenia lub inne kąty
Odpowiedz
#2
uuuu to boje się, że nie znajdziesz takiej bez świecącej się przestrzeni, bo zawsze spod keycapsa będzie wydobywać się światło, nie ma takiej klawki, żeby miała inaczej. Może kiedyś zrobią keycpasy o by po prostu przylegały do switcha i blokowały prześwity, no ale póki co nikt tego nie zrobił ;)
Odpowiedz
#3
(03-29-2019, 01:36 PM)Hya napisał(a): uuuu to boje się, że nie znajdziesz takiej bez świecącej się przestrzeni, bo zawsze spod keycapsa będzie wydobywać się światło, nie ma takiej klawki, żeby miała inaczej. Może kiedyś zrobią keycpasy o by po prostu przylegały do switcha i blokowały prześwity, no ale póki co nikt tego nie zrobił ;)
Jak nie znajdę, jak jest taka Logitech G213 Prodigy chociażby i inne Logitecha:)
Ok, nie marudził bym tak, ale teraz ja po prostu mam te przerwy między klawiszami za duże (klawiatura razer ornata chroma) i one rozpraszają, to jest jakby ktoś zrobił reklamę i wyeksponował w niej niechcący nie to co ma sprzedać, czyli w tym przypadku widać za bardzo tę przestrzeń świecącą a nie literki na klawiszach, tzn wiadomo ono są widoczne, ale bardziej widoczna jest ta przestrzeń :)

Może wszystkie niskoprofilowe po prostu będą miały tę wadę i tylko w wysokim profilu z racji tej wysokości keycapsa jest to mniej rzucające się w oczy, chyba że w mechanikach gdzie nie ma tego rozmycia pod klawiszami membranowego to się nie rzuca tak w oczy.

Szukam tak naprawdę niskoprofilowej membrany z rgb, takiej w której widać głównie podświetlane litery a nie przestrzeń rozświetloną, a ponieważ chyba jak przeglądałem sklepy nie ma czegoś takiego to zastanawiam się nad mechanikami. Ostatnio robiliście jakieś testy mechanika z niskim profilem CM i się zastanawiam, czy nie szukać właśnie czegoś takiego, ale z nóżkami.

Ponieważ nie mam jak przetestować klawiatur, mogę dodać że szukam czegoś co nie wciska się z takim oporem jak moją dotychczasową ornatę plus chciałbym żeby miala pełne RGB.
Nie wiem może coś na cherry mx red, ale to i tak loteria bo nie mam jak tego przetesować, a boję się tego opisywanego przypadkowego wciskania przycisków w redach
Odpowiedz
#4
aa ok, bo poświata zawsze będzie w każdej, myślałem, że całkowicie jej nie chcesz mieć ;)

najlepszym wyborem dla Ciebie byłyby MX Silvery, tylko w takiej cenie nie do zdobycia nic, bo w PL tylko jeden model CM'a je ma ale tylko z zielonym podświetleniem (niemniej mega dobra klawiatura) albo Corsair K70 mk2 RGB Rapidfire za ok 600 zł

tak, to pozostają Ci jeszcze gateron red u SS czyli QX2, tez fajne przełączniki a trochę lepiej na nich pisać niż na MX Redach, no ale klawka ok 570 zł kosztuje znowu

Jeżeli niepodświetlenie byłoby priorytetem to najbliżej tego co byś chciał w pełni, to mają CM MasterKeys Pro L RGB ale na MX Red jest. Tam jest ono mega fajne, tyle, ze 650 zł kosztuje
Odpowiedz
#5
Bardzo dziękuję za propozycje, teraz przynajmniej będzie przynajmniej nad czym się zastanawiać. Na razie nie wytrzymałem i kupiłem sobie cokolwiek tzn Thora 300 tlk po to żeby się zdecydować czy mi to pasuje, w dość okazyjnej cenie, może można taniej, ale za 139zł. Jak mi podpasują redy, będę przyglądał się tym propozycjom. Piszę właśnie z niej i jak narazie, bałem się że jak nie będę miał tego feedbacku z klawisza że naciśnięty jak przy brownach to będzie źle, ale o dziwo nawet jest spoko, zobaczę jak w grach jeszcze :)

Mam jeszcze pytanie czy można coś takiego zrobić, że zamówić sobie np same przełączniki z allegro po każdym z outemu np i wkleić do klawiatury żeby przetestować który będzie najlepszy?
Odpowiedz
#6
można tylko nie jest to warte lutowanie i czasu jaki na to musisz spędzić. Ogrom roboty. zawsze mozesz zamowic ze sklepu 3 klawiatury i oddac do 14 dni ;)

Możesz też kupić klawiaturę z wymienialnymi przełącznikami http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...huque-x05/
ta akurat może być slabo dostepna, ale sa z innych firma z chin sprowadzane podobne ;)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.