• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwszy mechanik
#1
  • twój budżet: 200-300 około
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? mechaniczna
    - jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam:
    1. czy masz masywne dłonie czy nie? nie za bardzo
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? sporo
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? 50/50
  • czy chcesz podświetlenie? nie potrzebuję
  • czy chcesz makra? nie są konieczne, ale fajnie jakby były
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? nie trzeba
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? w obecnej klawiaturze mam i jest to wygodne, ale czytałem sporo wątków na forum i zacząłem mieć wątpliwości czy na pewno potrzebuje
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? nie
  • twoje uwagi (wygląd, firma): przeglądałem polecane i zastanawiam się na genesis rx85, a po zapoznaniu się z wątkami na forum zainteresował mnie polecany coolermaster masterkeys nvidia, ale nie wiem czy przełączniki red nie będą problemem przy pisaniu. Chętnie wysłucham opinii i jakiś propozycji. Dziękuję i pozdrawiam.

Odpowiedz
#2
Hej.

Cooler Master jednoznacznie wyznacza jakość zestawienia, pozostaje eufemistyczny aspekt przełączników.
Erzacem RX85, jest z pewnością Sharkoon SGK3, lecz są to naprawdę bliźniacze kwestii jakości konstrukcje, naprzemiennie wypełniając ogólne wad i zalety.
SGK3 zdać będzie solidną klawiaturą, jego waga jest doprawdy korpulentna, Genesis to przede wszystkim długowieczne keycapsy wykonane w technologii "double-shot".
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
przełączniki red zawsze są trochę problematyczne przy pisaniu jak porównamy je do innych

ale masz w tym budżecie klawki od SPC http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...540-magna/

Kailhy są obecnie mega podobne do Cherry, bardzo się zmieniły w ostatnich latach na lepsze. Śmiało można po nie sięgać, weź sobie browny, bo to najpewniejszy wybór
Odpowiedz
#4
Dziękuję za opinie i sugestie. Jeżeli chodzi o SPC to znalazłem jeszcze trochę droższą GK550 Omnis z odłączano podkładką pod nadgarstki. Rozumiem, że technicznie to jest to samo, co klawiatury z przytoczonej recenzji? Za 20 zł więcej to bym się chyba zdecydował bo jednak jestem do podpórki przyzwyczajony. Pomiędzy Genesisem, a SPC poleca Pan SPC? Będzie to dobry wybór na początek? Pozdrawiam.
Odpowiedz
#5
Ja jeszcze myślę, czy byśnie dozbierał do MasterKeys GeForce GTX Edition za ok 329 zł z Cherry MX Silver, bo to taka klawa wyżej od SPC i Genesisa.

http://www.test-gear.pl/rekomendowane-klawiatury/

Niemniej SPC i Genesis to ta sama klasa, więc to i to będzie ok. Ale GK550 to praktycznie to samo co GK540, więc jak potrzebujesz podpórki to możesz brać.
Odpowiedz
#6
Poczytałem o tych przełącznikach silver i to jednak nie dla mnie. Wziąłem w końcu SPC Omnis brązowe. Dzięki za opinie i porady. Pozdrawiam.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.