• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura do gier
#11
Jeśli można to ostatnie dwa pytania laika, żeby więcej nie męczyć. Na allegro widziałem klawiatury inne niż QWERTY (sporo tańsze), czy jest możliwość przeprogramowania klawiszy i przełożenia na odpowiednie miejsca, tak żeby była QUWERTY? Bardziej chodzi mi o klawisze liter niż funkcyjne. Pytam się, bo widziałem, że w oprogramowaniu do klawiatur jest możliwość mapowania klawiszy a nawet wybrania języka klawiatury.
A drugie pytanie jak jest z awaryjności klawiatur mechanicznych lepszych firm (tak ogólnie), chodzi mi o gwarancję, czy to jest ważny element przy kupnie? Starą membranową miałem kilka lat i nic jej nie było.
Odpowiedz
#12
1. Hmm, jestem obecnie strasznie ograniczony - nie jestem w stanie udzielić Ci akuratnej odpowiedzi.

2. Przestrzegam głównie przed przełącznikami niszowych manufaktur, audyt Cherry i Kailh, jest naprawdę na przyzwoitym szczeblu, zalecam unikać Outemu i no-name'ów.
Kilkuletnie mechaniki, okazać mogą się niemałą trwogą - restrykcyjny proces fabrykacji Kailha, wdrożono nie tak dawno, a nawet wysłużone generyczne przełączniki Cherry, owocować mogą niepożądanym "chatteringiem" i innymi nieprawidłowościami.
Aspekt techniczny, również nie jest nazbyt krasny.
Klawiatury z polską dystrybucją, to niemalże zawsze OEM-y chińskich fabryk - ogólną ocenę należy przypisać konkretnemu modelowi.

Wybacz, iż nie pomogę Ci rozwiązać wątku pytania pierwszego, w aktualnej sytuacji, po prostu nie mam możliwości weryfikacji informacji.
Pamiętaj, że zawsze możesz zapytać o cokolwiek, od tego tutaj jesteśmy, a Ty jesteś komórką organizmu - forum;]
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#13
Drugi punkt częściowo łączył się z pierwszym. Nie chodziło mi o klawiatury używane tylko nowe sprowadzane z zagranicy (po zwrocie lub z wystawy), z lombardu lub "drugiego obiegu".

Tak patrząc na to, co jest dostępna powoli podnosi mi się próg cenowy. Trafić jakąś lepszą w promocji za około 400 zł, ale niestety ciekawy wybór robi się dopiero około 500 zł. Pomyśleć, że jak podchodziłem do tematu, to liczyłem, że więcej niż 200 nie wydam.
Jedynie MasterKeys Pro M zeszło do 449 zł, warte tej ceny? MasterKeys MK 750 jest porównywalne jakościowo do MasterKeys Pro L?
Odpowiedz
#14
Ok, temat zamknięty, towar zamówiony. Kupiłem Corsair K70 RapidFire - Cherry MX Speed RGB. Trafiła się w "dobrej" cenie (jak na nią) więc długo się nie zastanawiałem. Mam nadzieję, że Cherry MX Speed będą mi pasowały.

Dzięki za pomoc, dużo mi dały zwłaszcza poradniki ze strony test-gear.
Odpowiedz
#15
Hej.

Odgórnie przepraszam Cię za tak późny rezonans.
Tak korpulentna kwota, w mojej skromnej opinii, powinna orbitować wyłącznie wokół modeli rynku Azjatyckiego.
MasterKeys Pro S/M/L śmiało mogę rzec, że wykonane są chyba najlepiej z krajowej dystrybucji, nie biorąc pod uwagę niedostępnych już OEM-ów fabrykacji Costara.
Jeżeli nie zapłaciłeś wiele za Corsaira, to jest to dosć poczciwy wybór.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#16
429,- to chyba nie jest dużo jak za tą klawiaturę? Fakt, że to outlet, ale było napisane: stan doskonały, towar nowy, nieużywany, zniszczone pudełko otwarte przez pracownika sklepu. Zobaczymy, zawsze można zwrócić. Szkoda tylko, że dopiero przyjdzie w środę, ale wcześniej  nie będzie mnie w domu. Wydaje mi się, że już nie mają nowych klawiaturę tego modelu. Są K70 ale inne odmiany. Sklep OleOle

Miałem kupić już M ale K70 chyba lepsza.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.