• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc w doborze gryzonia
#1
Wedle wzoru:

[*]jaką obecnie myszkę używasz:A4Tech G10
[*]jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione:2000(max dla tej myszy)
[*]czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka):wysoka
[*]czułość w Windows: średnia
[*]czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):brak opcji
[*]w co grasz (podaj tytuły gier): LoL, CS GO
[*]jaką masz obecnie podkładkę: plastikowa dołączona do myszki
[*]ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): tak
[*]twój budżet: nie gra roli byle dobrze dobrać ;)
[*]jaki chwyt stosujesz: prawdopodobnie palmgrip choć nie jestem 100% pewny
[*]jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):1+2+2
[*]jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Leworęczny ale gram prawą ręką 
[*]jak wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 21cm
[*]jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 1,8 cm
[*]czy chcesz zmienić swój chwyt?: skoro sam nie jestem pewien czy to palm czy claw to czemu nie ;)
[*]czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
[*]co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: isiada powoli optyka, mysz się czasem "gubi"
[*]czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Tak
[*]uwagi (np. co do wyglądu myszki): przejrzalem pare myszek i moze ktoras z nich nest odpowiednia, prosze w radach je uwzglednic ewentualnie powiedziec czemu nie sa dla mnie odpowiednie. Sa to Razer Mamba i Ouroboros, Roccat Kone XTD oraz Steel Series Sensei Wireless. Jak wida zalezy mi na myszy bezprzewodowej. Znam wady takiego rozwiazania i je akceptuje. Licze na pomyslne doradztwo 
Odpowiedz
#2
Roccat kone XTD to mysz przewodowa więc chwycę się jej jak brzytwy i spytam czy faktycznie rozważasz taką mysz przewodową czy wrzuciłeś ją przez pomyłkę myśląc, że jest ona bezprzewodowa?
Obawiam się niestety, że nie znasz dokładnie wady takiego rozwiązania, w przypadku podanych przez ciebie myszek, w zamian za komunikację bezprzewodową otrzymujesz parametry i klasę sensora z ponad 5-krotnie tańszych myszy przewodowych, jakość materiałów również jest wątpliwa. Jeżeli jest jakiś sensowny powód kupna bezprzewodowej myszy na takich warunkach, to chętnie bym się dowiedział jaki.
Jedyną w miarę sensowną opcją jest logitech g602, ma ona nie najgorszy sensor optyczny.
Odpowiedz
#3
Wiem ze Roccat jest przewodowy ale trafił na liste poniewaz jako jeden z listy był już przeze mnie testowany i pozostawił pozytywne wrażenia jesli testem można nazwać godzinne granie u kumpla na tym sprzecie. Co do bezkablowości chodzi mi przede wszystkim o to że plątający się kabel to jedyna rzecz która skutecznie rozprasza mnie podczas gry. Dlatego też wole zainwestować wieksze pieniądze i miec ten problem z głowy i skupić się na grze. Poza tym nie bedzie to moja pierwsza bezprzewodowa mysz do grania. Jeszcze jakieś pytania?Co ogólnie byś polecał?
Odpowiedz
#4
Napisałem już wyżej o logitech g602
A tak szczerze? polecałbym mimo wszystko zwalczyć niechęć i przekonać się do myszy przewodowych, można kupić mouse bungee, trzymające kabel tak by się nie plątał, można nawet przykleić go taśmą do biurka w odpowiedni sposób. Te gnioty razera z sensorami philipsa nadają się conajwyżej do grania w call of duty w trybie single player, choć nawet tam mógłbyś uświadczyć niedoborów precyzji. Wspaniały sensor adns9800 montowany w sensei za 500 zł można spotkać w a4techu za 100 zł. Gdybyś spróbował się przekonać możesz rozważyć roccat kone XTD ale w wersji optical, zdecydowanie lepszy sensor optyczny s3988, od laserowego adns9800 w zwykłej wersji XTD. Alternatywnie, pod tak dużą dłoń jak twoja dobra by była steelseries rival, często wystawiona w większych sklepach do pomacania. Przy okazji zostałoby ci trochę pieniędzy na dobrą podkładkę.
Odpowiedz
#5
dokładnie jak wyżej powiedziane :)
Odpowiedz
#6
Prześpię się z tym choć Logitech odpada - bardzo niewygodnie leży mi w ręce przez co podejrzewam że ciężko by mi było się do niego przyzwyczaić. Widać jednak że skoro polecacie mimo wszystko jedną opcję bez kabla. Co bungee to odpada bo jestem bardzo mobilnym graczem tak więc moim biurkiem jest dowolny kawałek płaskiej powierzchni na jakim znajdzie się na tyle miejsca by postawić laptopa i było miejsce na operowanie myszą. Obejrzę Rivalka, zobaczę jak w dłoni leży a co powiecie o Sensei na kablu ewentualnie Sensei RAW? Podoba mi się ich desing. Gdybym jednak nie przekonał się do którejś z kablowych myszy podawanych przez Was to która z wymienionych przeze mnie jest najlepszym wyborem?
Odpowiedz
#7
żadna (poza Rivalem, który jest jak najbardziej, jak rozmiar Ci przypasuje)... co zobaczysz w naszej recenzji sensei rawa :P
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.