• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura mechaniczna do 300-350zł
#1
  • twój budżet: 300, maksymalnie 350 zł.
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? - Mechaniczna.
    - jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam: Nigdy nie miałem klawiatury mechanicznej, ale myślę że brown lub red będą dla mnie najlepsze.
    1. czy masz masywne dłonie czy nie? - Nie
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? - Zdarza się, ale głównie wykorzystuje ją do gier. 
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? Głównie do gier, ale nie tylko.
  • czy chcesz podświetlenie? Tak, najlepiej RGB
  • czy chcesz makra? Niekoniecznie
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? Niekoniecznie
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? Tak
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? Tak
  • twoje uwagi (wygląd, firma): Nie ścierające się przyciski oraz przełączniki cichsze niż blue.
    Jak narazie klawiatury które mnie zaciekawiły to:
  • 1. HyperX Alloy FPS Cherry MX Red
  • 2. Genesis RX85 Kailh RGB Kalih Brown 
  • 3. SPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB
Odpowiedz
#2
Hej

Crux.
Alloy pyszni się parszywą jakością, która orbituje w dosadnie budżetowym segmencie, erzac tychże klawiatur, ze szczyptą marketingowego bullshitery, nobilitującego cenę szyldu HyperX.
Stabilizatory są nędznym wtórnikiem archetypu Costara, znamiennym być powinny - ich implementacja, to:
> https://youtu.be/tpp8zUbbDUs?t=102
Dno.
Keycapsy wykonane rachitycznym procesem - ABS & laser etching.
Zmiana kilku kartek kalendarza, odbije na nich piętno - staną się krystalicznym pryzmatem dla rzutów światła, sam font może ulec wytrawieniu.
Kabalistyczny przypadek, to ich nadzwyczajna tendencja do pękania - abominacja miana klawiatury takiej kwoty.

RX85 to wysoce budżetowa klawiatura, niemalże wszystko jest dosłownie nijakie.
Stabilizacja pokaźniejszych klawiszy, jest chybotliwa i ogarnięta lekką niesubordynacją, spacja natomiast, to wyjątkowa reminiscencja dla zmysłu słuchu - jest cholernie dotknięta rattlingiem.
Przełączniki Brown w produkcji Kailha, chlubią się niekonsystencją, szczególnie w etapie "post-travel" - po przekroczeniu "bumpa", naprawdę różnorako wygląda marszruta do końca przełącznika.
Na docenienie, zasługują naprawdę przyzwoite keycapsy, wykonane w technologii "double-shot" z tworzywa PVC - po ponad pół roku, wciąż zachowały pierwotny look, a powierzchnia utrzymała przyjemne granulowanie, chociaż pod zmorą lekkiego pomroku - nie są tak wydatne, jak podczas najsampierwszego dotknięcia.
Egzotyczny "feature"w postaci potencjometra, jest naprawdę użyteczny, niestety ciągnie za sobą sporą skazę - nie da się wyłączyć jego podświetlenia, co dla osoby korzystającej bez tego przywileju, jest niesamowicie irytujące.
Kwota, coż, personalnie zbyt korpulentna, szczebel 199zł, byłby naprawdę lukratywny i akuratny.

SPC GK550
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...550-omnis/
Klawiatura "tu i teraz", relatywnie poczciwa jakość klawiatury kategorycznie budżetowej.
Ostatnimi czasy, sławetny "float-design-gamers-like-those-posy-RGB-hurting-eyes-aluminum-defines-solid-keyboard", lecz jak wspomniałem, wygląda okej, chociaż znowuż eskalacja ceny.

Zaleciłbym definitywnie Cooler Mastera MasterKeys Pro L, w charakternej edycji Nvidii, na przełącznikach Cherry MX Red.
Petryfikuję nabycie i personalnizację setem z tworzywa PBT, którego wypadkową będzie naprawdę przyjemna i schludna klawiatura.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.