• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zasilanie Eneloopami G305
#1
Producent podaje, że urządzenie najlepiej działa z bateriami alkalicznymi. Czy będzie działało gorzej, jeżeli zasilę je akumulatorkami NiMH 1,2V? Miałem kiedyś Logitecha M325 i nie zauważyłem problemów w jego działaniu.
Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Przy kompie siedzę ~8 godzin dziennie, wymienianie baterii co miesiąc nie widzi mi się.
Odpowiedz
#2
Chyba chodzi im raczej o maksymalną żywotność baterii. Rodzaj zasilania nie będzie miał specjalnie wpływu, dopóki napięcie w ogniwie nie spadnie poniżej wymaganego do prawidłowej pracy urządzenia.
Odpowiedz
#3
Enelopy są ciężkie :)

Ja mam dużo lżejsze 800mAh akumulatorki AA i działała na takim myszka 1,5 miesiąca intensywnego używania.

Brak efektów ubocznych zasilania akumulatorkami :)
Odpowiedz
#4
(01-03-2019, 09:16 AM)minciu napisał(a): Enelopy są ciężkie :)

Ja mam dużo lżejsze 800mAh akumulatorki AA i działała na takim myszka 1,5 miesiąca intensywnego używania.

Brak efektów ubocznych zasilania akumulatorkami :)

Gdzieś widziałem że gościu dał enelopy AAA z adapterem do AA i myszka ważyła w okolicach 83 gramów
Odpowiedz
#5
NIE.
Gościu dał baterię Energizer Lithium - baterie AAA z adapterkiem AA-AAA. To są baterie nie akumulatorki. Popularny zabieg przy myszkach bezprzewodowych, bo litowe baterie są lekkie.

7,6 grama waży taka bateryjka. + adapter AA-AAA daje jakieś 10gram?
https://8.allegroimg.com/original/0330b2...b693148628

Akumulatorek 800mAh AAA - 12 gram
Akumulatorki 800mAh AA - 18 gram
Akumualtorki 500mAh AAA - 10 gram
Eneloop AA i inne 2000mAh waży prawie 30 gram ;)
Litowe baterie AA - 15 gram
Litowe baterie AAA - 7,6 gram

Baterie AAA wymagają do dobrego spasowania adapterka, waży chyba z 2-3 gramy. Idąc w akumulatorki niskiej pojemności myszka będzie ważyła niecałe 90 gram.
Duracele i enelopy będą robić około 100gram.


Najniżej można zejść chyba z akumulatorkami AA Litowymi 1.5V. - 4,3grama za rozmiar AA ;)
https://www.amazon.com/dp/B07F27PK2M/ref...6b62222a9b
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.