• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwsza klawiatura mechaniczna.
#1
Witam wszystkich serdecznie.

Chciałbym kupić pierwszą klawiaturę mechaniczną,z podświetleniem i podpórką pod nadgarstek.Jeśli chodzi o układ klawiszy to preferuję amerykański.

  • twój budżet: 350-400,mogę w ostateczności dorzucić z 50-100zł.
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)?   mechaniczna
    - jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam: Cherry MX red
    1. czy masz masywne dłonie czy nie? średniej budowy
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? sporo
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry?  niekoniecznie musi być pod gry
  • czy chcesz podświetlenie?    tak,najlepiej RGB
  • czy chcesz makra?    może być
  • czy chcesz dodatkowe klawisze?  tak
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? tak
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? wolę z blokiem numerycznym
  • twoje uwagi (wygląd, firma): Chcę coś sprawdzonego i solidnego.
Odpowiedz
#2
przetestowałeś redy, że już jesteś na nie zdecydowany?
pytam, bo twierdzisz, że dużo piszesz i z tego co wywnioskowałem nie posiadasz drobnych rączek, a w takiej sytuacji pisanie na tych przełącznikach to lekka katorga ; ) wiem, bo właśnie z niej piszę. Robi się sporo błędów (przypadkowo), nawet jak jesteś "przyzwyczajony".
mniej więcej jaki jest stosunek grania i pisania w twoim przypadku? na tej podstawie łatwiej dobrać przełączniki
Zastanów się też czy podpórka to niezbędny element. Moim zdaniem obejdzie się bez niej, większość tych podpórek nie zapewnia dodatkowego komfortu (a gdy wyeliminujemy potrzebę podpórki to pula modeli do wyboru znacznie się zwiększy)
jeśli jednak koniecznie jej potrzebujesz to mały tip: kup sobie kilka byle jakich podkładek pod mysz i zastąp nimi podpórkę. Albo wyposaż się w żelową podpórkę(w każdym razie taką niedołączaną do klawiatury)
wiem co mówię, bo mam np. Bloody B720 i taka podpórka to nic specjalnego, ba nawet powiedziałbym że gra się lepiej bez niej
Odpowiedz
#3
Nie ,nie miałem jeszcze okazji testować klawiatury mechanicznej.

Jeśli chodzi o moje granie to bardzo rzadko,zdecydowanie więcej pisania.

Co do podpórki,to mogę zrezygnować,choć dobrze będzie jak klawiatura będzie miała w zestawie taką podpórkę.Natomiast jeśli będzie bez to mogę dokupić taką żelową.

Zaciekawiła mnie klawiatura Gamdias Hermes P1,wiem inne przełączniki niż te co chciałem,tylko pytanie czy warta zakupu?
Odpowiedz
#4
Na pierwszy rzut oka niby spoko, ale jak się zagłębisz to rzuca się w oczy "Blue switch". Okazuje się, że to przełączniki TTC, chińskie podróbki. Ich feeling jest raczej kiepski.
Wydaje mi się, że najbardziej na chwilę obecną pasowałyby Ci przełączniki Kailh Brown - powód: z membrany najłatwiej przesiąść się na Browny. Są całkiem spoko, info potwierdzone, bo dałem koledze w prezencie RX85 od Genesisa (gdzie wcześniej korzystał z membrany) i był bardziej niż happy. Browny to najlepszy kompromis pomiędzy graniem a pisaniem.
A skoro już mowa o tej klawie, co sądzisz o RX85? W sensie przebolałbyś fakt braku RGB?
Odpowiedz
#5
Przebolećpodświetlenie RGB oczywiście mogę,lecz samo podświetlenie musi być,jest to bardzo wygodne wieczorem. Co do RX 85 to może być i się na niego zdecydowałem.

Dzięki za poradę.Temat możemy zamknąć.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.