• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy warto zmienic MM530 , twarde przyciski , mniejsza wagaa
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: Cooler Master MasterMouse MM530 , cm storm alcor
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione:400
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka):niska
  • czułość w Windows: cs 1.6 4/11 , cs go 6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 6/11
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):
  • w co grasz (podaj tytuły gier): cs 1.6 , cs go
  • jaką masz obecnie podkładkę: dm pad l
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): nie używam bocznych
  • twój budżet: do 200-300 zł
  • jaki chwyt stosujesz: palm grip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+3+1
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo 
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): mała dłoń

  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: 400-800 max
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: nie podoba mi się waga myszki oraz jest dla mnie minimalnie za duża
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tylko w Polsce
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): pasuje mi kształt podobny do cm storm alcor

Witam poszukuje myszki pod cs 1.6 , cs go z twardym klikiem obecnie posiadam myszke Cooler Master MasterMouse MM530 posiadam ją już od 7 miesięcy i się zastanawiam czy nie warto by ją zmienić , niby dobrze mi się na niej gra ma dobre przyciski ale nie pasuje mi waga tej myszki w grze przy szybkich ruchach jest to czasami uciążliwe oraz jest ona dla mnie odrobinę za duża.
Mam juz konkretne myszki na oku a mianowicie cougar surpassion , Dream Machines Dm1 Fps , jeżeli znacie jakies inne konkretne myszki warte polecenia mozecie napisać jakie . Ważne by mysz miala twardsze przyciski aby dobrze się tapowało w cs.
Dodam jeszcze ze mam małą dłoń i jestem low sensowcem i mysz nie musi byc z bajerami typu podswietlenia itd itp liczy sie ksztalt , funkcjonalnosc , dobre twarde przyciski.
Słyszałem też że myszki które mają przyciski odseparowane od reszty obudowy  mają lepszy twardszy klik więc nie wiem czy dm1 fps się nada.
Co do Cougara Surpassion to z tego co widze ma podobny kształt do alcora ale sam nie wiem czy powierzchnia tej myszki nie będzie wzmagać potliwość dłoni miałem ten problem w cm storm alcor dodatkowo nie wiem jakie ona ma przyciski mało jest opinii o tej myszce w internecie więc nie chciałbym jej kupować w ciemno. Na dodatek ta mysz obecnie jest niedostępna w polskich sklepach więc musiałbym poczekać.
Odpowiedz
#2
MM530 ma w środku ciężarek, który możesz wyciągnąć, niestety trzeba najpierw odkleić ślizgacze, lub zrobić w nich dziurę w odpowiednim miejscu, żeby dostać się do śrubek. DM1 FPS najprawdopodobniej będzie wydawać się zauważalnie większa od alcora/mm530, a cougar surpassion jest praktycznie kopią kształtu Alcora, ale pomniejszoną. Przy okazji suprassion jest również dość ciężki - 95g, co przy mniejszym rozmiarze może dać taki efekt, że wcale nie będziesz jej odczuwał jako lżejszej od mm530.
Co do przycisków, to zazwyczaj te odseparowane od obudowy mają właśnie lżejszy klik, ale nie jest to żadna zasada, jest po prostu różnie (te w cougarze będą raczej dość lekkie).
Co do twoich wymagań: DM3 mini jest mała, lekka i ma twarde przyciski, z wad - kabel jest dość sztywny, zwłaszcza na początku, niektóre egzemplarze mają również problem z luźnym scrollem.
Odpowiedz
#3
Zainteresowałem się DM1 FPS ponieważ są tam przełączniki Huano które podobno mają twardszy klik niż przełączniki Omron
Odpowiedz
#4
Większe znaczenie od samego przełącznika ma budowa przycisku. Te w DM3 są ciut twardsze, niż przyciski w Zowie EC2-a, która ma właśnie przełączniki huano.
Odpowiedz
#5
DM1 FPS powinna Ci sie bardzo spodobać, to jej przelaczniki są takie typowe do tapowania i pod fpsy, mega takie odbijajace, konkretny click mają, czujesz to gdy naciskasz, ale nie ma przesadnego oporu
Odpowiedz
#6
DM3 mini obawiam sie ze bedzie dla mnie zbyt mala , owszem mam mala dlon ale moj chwyt to palm grip . Zastanawiam się ciągle nad dm1 fps , kiedys posiadalem dm1 pro s i rozmiar mozna powiedziec ze mi pasowal ale przyciski nie.
Odpowiedz
#7
Jeśli dm1 pro była okej, to faktycznie dm3 będzie za mała. Z recenzji wersji Pro i FPS wynika, że FPS ma twardsze przyciski. Jedyną sensowną alternatywą z twardymi przyciskami są myszki zowie FK2/ZA12/ZA13/S2, więc dałbym najpierw szansę DMce.
Odpowiedz
#8
G305 jak kształt i rozmiar Ci podpasuje :)

Ja z palma po wielu latach przerzuciłem się ponownie na palce/szpony to mi pasuje. Ale mam dużą rękę. Synek ma małą to trzyma ją Palmem :D

Przyciski twarde i szybkie, bardzo fajnie strzela mi się nią z pistoletów w Fortnite. Masa jest regulowana od 83g do 99g :) W zależności jaki akumulatorek, beateryjkę wsadzisz. Litowe, AA, AAA czy może akumulatorki jakieś lekkie mniejszej pojemności :)

Ja aktualnie trzy tygodnie gram na akumulatorku Camelion 800mah w formacie AA. Czyli ten grubszy paluszek ale pojemność mała to i masa zbliżona bardziej do bateryjki AAA niż do AA. W sumie jeszcze go nie ważyłem, muszę sprawdzić kiedyś ile wazy. Akumulator naładowałem 3 tygodnie temu w ładowarce Camelion. Akumulatorki wygrzebałem z piwnicy bo sobie o nich przypomniałem. Ładowarka z białej zrobiła się żółta ze starości, akumulatorki kupione razem z ładowarką lata temu.. Coś między 5-7 lat? Czyli sprzęt nędzny, o mocno wątpliwej pojemności akumulatorka ;] 3 tygodnie pracy a nawet myszki nie wyłączam jak kończę grać. Nie wiem ile jeszcze zostało mu mocy, ale ta myszka to jakiś fenomen jeśli chodzi o czas pracy :D Myszka wychodzi ze stanu uśpienia natychmiast jak włączam komputer. Nie wciskam żadnego guzika, nic. Podczas grania się nie wyłącza czy też nie usypia. Działa tak jak normalna mycha z kablem.

Co do jakości działania, jedyna różnica między tą bezprzewodową G305 a kablowymi, to brak kabla ;] Na początku aż dziwnie było że nic nie krępowało ruchów na dużej podkładce. W pracy mam jeszcze kablową, teraz jak przychodzę do roboty to najchętniej odciął bym ten kabel (Roccat Lua), ale to pewnie nie przejdzie. Jak chcesz koniecznie zmienić to bierz radiówkę :D


Zowie to szmelc, nie kupuj, prawie trzeci miesiąc mija jak wysłałem swoją na gwarancję i nie wiem. Mam wrażenie że już się jej powrotu nie doczekam.


https://www.youtube.com/watch?v=ohaZqljtx38
https://i.redd.it/t5jr9abh3p211.jpg
Odpowiedz
#9
temat do zamknięcia
Odpowiedz
#10
i co wybrales ?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.