• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fingertip, jak najlepsze przyciski
#1
Dobór myszki – im więcej danych tym łatwiej nam dopasować dla Ciebie myszkę
  • jaką obecnie myszkę używasz: DM1 FPS/KPOE/G403
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 3200
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka) : wysoka
  • czułość w Windows: 6
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): nie gram w FPS (gram samym nadgarstkiem)
  • w co grasz (podaj tytuły gier): LoL
  • jaką masz obecnie podkładkę: Taito 2017
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): nie
  • twój budżet: Nieograniczony
  • jaki chwyt stosujesz: Finger (mogę zmienić na palma, jeżeli będą pod to dużo lepsze wybory)
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2,1
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Jak wyżej, finger, ewentualnie zmiana na palma
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: G403 za wąska, za duża do fingera (świetne przyciski, głównie przez responsywność i niski travel distance, jeżeli nie będzie niczego lepszego, to mogę próbować przeżyć ten kształt), DM1 za szeroka, przyciski mają spory travel distance, nie są tak wygodne jak te w G403 do tapowania. KPOE może trochę za mała (ale to nie jest problem), natomiast prawy przycisk jest niewygodny do tapowania. Miałem jeszcze DA Elite, była świetna, ale za mała do palma, a fingerować na niej nie potrafiłem.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki):
Odpowiedz
#2
Ja tam zwykle nie zwracam specjalnej uwagi na przyciski, więc będzie to bardziej taka luźna sugestia, ale (nie licząc logitechów) sugerując się recenzjami Cougar Revenger S i Rival 600 wypadają najlepiej pod kątem oceny kliku, gdzie pierwsza będzie trochę krótszą i szerszą wersją Deathaddera (więc powinna lepiej się spisać pod fingera), a druga będzie zdecydowanie bardziej palmowa.
Co do logitecha, to podobny klik do g403 będą miały również: G Pro, G203 (trochę lżejszy klik od g pro i g403), g305 (bezprzewodowa wersja g pro/g203) g303 (praktycznie niedostępna, bardzo niewygodny kształt) i G Pro Wireless (bezprzewodowa, bardzo droga). Ze względu na cenę G Pro Wireless i niedostępność oraz niewygodę g303 najrozsądniejszymi opcjami byłyby G Pro, g203 lub g305. Wszystkie posiadają identyczną obudowę, która po pierwsze jest mała, zdecydowanie mniejsza od KPOE, po drugie nie jest specjalnie wygodna, więc obawiałbym się, że z g403 przeszedłbyś z jednej skrajności w drugą.
Odpowiedz
#3
G Pro jest za niska dla mnie zdecydowanie, teraz sobie pograłem na KPOE, jest idealna, ale prawy przycisk to za przeproszeniem ściek totalny ;/
Odpowiedz
#4
To raczej kwestia problemu tego konkretnego egzemplarza bo oba główne przyciski mają ten sam przełącznik, więc jeśli w jakimś stacjonarnym sklepie sprzedają KPOE (poprzednie wersje były często wystawiane w Saturnie, czy RTV euro AGD), to można pójść poklikać sobie przed zakupem i znaleźć egzemplarz z dobrymi przyciskami. Alternatywnie możesz sprawdzić tańszą wersję: Kone Pure SE, z innymi przełącznikami. Tańsze przełączniki niekoniecznie będą gorsze (zwłaszcza, że przełączniki w KPOE raczej nie są chwalone za klik, jedynie czym się wyróżniają to długą deklarowaną żywotnością), poza tym obudowa w SE jest ta sama, a różnicy w jakości sensora w LoLu nie powinieneś zauważyć.
Poza tym, tak jak pisałem wcześniej, następny w kolejności mógłby być Revenger S, który rozmiarowo będzie gdzieś pomiędzy DA a KPOE (bliżej DA).
Przy okazji najbliżej pod względem kształtu i rozmiaru do KPOE będzie Cougar Surpassion, ale jest to już zupełnie przypadkowy strzał. Myszki Cougara wypadają bardzo dobrze pod kątem ogólnej jakości, a Surpassion ma dobry sensor i przyciski odseparowane od obudowy, co zazwyczaj daje lepszy, bardziej jednostajny i szybszy klik. Z tego co widzę nie jest dostępna w żadnym polskim sklepie, choć do niedawna można ją było dostać w morelach. Gdybyś ją brał pod uwagę możesz zapytać w sklepie, czy ci jej nie sprowadzą.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.