• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa mysz dla mnie .
#1
JWitam mam ostatnio spory dylemat kupiłem rivala 310 jednak okazał się on zbyt duży na moja dłoń i wróciłem spowrotem do zowie ec2-a coś bym zmienił ale nie do końca wiem na co gdyż jestem nieco wybredny i sam nie wiem czego szukam . Zwracam się na te forum iż pomogliście mi przy wyborze z DA na właśnie zowie ec2-a najlepiej gdyby jakościowo mysz była wykonana a przynajmniej wyglądała na solidnie zrobiona bo nienukrywam jestem fanem zowie ale jakość w stosunku do ceny produktu jest przesadzona planowałem zakup ec2b ale gdy pomyśle o tych przyciskach bocznych które wręcz wpadają to mnie aż szczyka . Cena za bardzo nie gra roli najważniejsze żeby nie była ciężka i przesadnie dobajerzona mówię tu o kosmicznym wyglądzie . Preferuje chwyt claw czasami połączony z palcem . Od czubka palca do nadgarstka mam 14cm a szerokość palca to ok 3 cm .
Odpowiedz
#2
Pod względem kształtu i rozmiaru najbliżej ec2-a będą: CM Storm MM530, Roccat Kone Pure Owl-eye, Cougar Revenger S i Genesis Xenon 750.
Wszystkie mają lepsze sensory od zowie, a poza xenonem powinny być ogólnie lepsze jakościowo, względem zowie będą miały również sztywniejsze kable. Z wad MM530 ma dość grube wytłoczenia na panelach bocznych ,może to być trochę niekomfortowe, boczne przyciski też chyba nie będą na najwyższym poziomie, Roccat KPOE ma dość specyficzne profilowanie prawego boku (mi np. ono nie odpowiada), ale powinien być najlepszy pod względem jakości ze wszystkich wymienionych, Revenger S jest raczej na całkiem dobrym poziomie pod każdym względem (niestety ma dość głęboki klik bocznych przycisków), a Xenon 750 to prawie że kopia kształtu EC2-a, z lepszym sensorem, niższą ceną, ale jakościowo wypada przeciętnie.
Wszystkie poza KPOE mają recenzje na test-gear.
Odpowiedz
#3
A co powiesz o myszkach logiteh g502 i 703 albo o 310 stellseriesie sensei bo jak już wyżej pisałem miałem 310 ale tą większą profilowaną i powiem że przymierzając sensei całkiem spoko leżała mi w łapie mimo że nie była profilowana . Wiesz może też coś o finalmouse ultralight pro ? bo ogromny hype jest na tą myszkę a nigdzie jej nie można dostać jedynie są aukcje nic poza tym czytałem że została wypuszczona w 20 tys sztuk ale nie wiadomo czy wznowią sprzedaż czy jak . Powiem że najbardziej myślę o tej final mouse ze względu na lekkość a to cenię sobie najbardziej z dobrym sensorem biorąc pod uwagę to że jestem low sensowcem bardzo często macham myszką jak powalony tym bardziej w takich grach jak cs już nie wspomniwszy o fortnite .
Odpowiedz
#4
Logitech G502 i 703 to świetne myszki :)
Odpowiedz
#5
(10-09-2018, 10:31 PM)Boguf96 napisał(a): A co powiesz o myszkach logiteh g502 i 703 albo o 310 stellseriesie sensei bo jak już wyżej pisałem miałem 310 ale tą większą profilowaną i powiem że przymierzając sensei całkiem spoko leżała mi w łapie mimo że nie była profilowana . Wiesz może też coś o finalmouse ultralight pro ? bo ogromny hype jest na tą myszkę a nigdzie jej nie można dostać jedynie są aukcje nic poza tym czytałem że została wypuszczona w 20 tys sztuk ale nie wiadomo czy wznowią sprzedaż czy jak . Powiem że najbardziej myślę o tej final mouse ze względu na lekkość a to cenię sobie najbardziej z dobrym sensorem biorąc pod uwagę to że jestem low sensowcem bardzo często macham myszką jak powalony tym bardziej w takich grach jak cs już nie wspomniwszy o fortnite .
Jeśli szukasz lekkiej myszki, to g502 i g703 nie będą najlepszym pomysłem, obie ważą powyżej 100g. Zamiast g703 możesz wziąć pod uwagę g403, czyli wersję przewodową g703 (identyczny kształt, materiały, komponenty), ale o znacznie mniejszej wadze (~88g), z tym, że kabel w g403 jest stosunkowo gruby i ciężki. Głównym problemem g403 jest jej specyficzny kształt, moim zdaniem ma wyjątkowo źle dobrane proporcje i przed zakupem upewniłbym się, że dobrze leży w dłoni.

Sensei 310 to dobra opcja, ale jeśli chcesz iść w coś lekkiego, to lepszym wyborem mogłaby być Dream Machines DM1 FPS (83g, 9 mniej, niż sensei 310) o podobnym kształcie, rozmiarze i komponentach podobnej klasy, wyróżniająca się, poza niską wagą, najlżejszym i najbardziej elastycznym kablem wśród myszek dostępnych na rynku.

Finalmouse ściąga myszki z tej samej fabryki co Dream Machines, wykonane z podobnych materiałów i z podobnej klasy komponentami, ale wycenia je prawie 2-krotnie wyżej, nie wspominając nawet o sporej ilości usterek jakościowych i technicznych ich poprzednich myszek, ale przede wszystkim problemów z wymianą i zwrotami wadliwych modeli. Odnośnie samego Ultralighta, to wersja Pro ma bardzo sztywny kabel, a wersja Phantom ma identyczny kabel co DM1 FPS i znacznie wyższą cenę. Jeśli uważasz, że warto dopłacić za różnicę w wadze, to jak najbardziej, ale ze względu na bardzo kiepski stosunek ceny do jakości sam nikomu bym jej nie polecał.
FM UL jest też jedną z największych myszy symetrycznych, więc w ręce będzie najprawdopodobniej większa od sensei 310.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.