• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz + podkładka, nieograniczony budżet, fingertip grip
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: Tracer Headshot :DD, wcześniej stary Razer Deathadder który był do 1800DPI
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 600
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): default 
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): 36 cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): CSGO
  • jaką masz obecnie podkładkę: A4 Tech XGame X7-500MP
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): jak są to używam, ale nie wymagam
  • twój budżet: ∞
  • jaki chwyt stosujesz: fingertip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 19 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?: 1.8 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: 400 dpi jest dla mnie wystarczające
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: SENSOR!
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: nie musi
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki):

Dobór podkładki
  • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze): Tracer Headshot laser A9800, ślizgacze które były na myszce
  • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)?: A4tech X7500MP, ciężko mi powiedzieć, chcę coś dobrego
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): sam nie wiem, coś gdzie będę najlepiej wyczuwał sensor nowej myszki
  • jaki rozmiar by Cię interesował: duża 
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: tak
  • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: średnio szybka / średnia
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce?: nie
  • maksymalna cena za podkładkę? 
  • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.)

Generalnie z researchu który przeprowadziłem chyba najbardziej kusi mnie Zowie EC2-B i DM3 mini, do tego ZOWIE G-SR, jednak wysłucham Waszej opinii!
Odpowiedz
#2
Zaczynając od EC2-b, to alternatywnymi opcjami o dość podobnym kształcie i rozmiarze są CM Storm MM530, Cougar Revenger S i Roccat Kone Pure Owl-eye, które, poza wspomnianą różnicą w kształcie, wypadają sumarycznie lepiej pod kątem jakości i możliwości przy zauważalnie niższej cenie. Myszki Zowie są w tej chwili jednymi z najmniej opłacalnych urządzeń, więc jeśli nie przemawia za nią żadna wyjątkowo pożądana cecha, jak np. to, że leży ci w ręce zdecydowanie lepiej, niż inne, to wyrzuciłbym EC2-b gdzieś na koniec listy. Jeśli natomiast kompletnie nie interesuje cię stosunek ceny do realnej wartości, to oczywiście EC2-b jest warta uwagi. Z potencjalnych wad w/w, MM530 ma dość grube wytłoczenia na bocznych gumach, co dla niektórych nie jest komfortowe, KPOE ma dość specyficznie wyprofilowany prawy bok (inaczej niż we wszystkich pozostałych myszach ergonomicznych), a wszystkie 3 względem myszy Zowie będą miały sztywniejszy kabel.

Jeśli chodzi o DM3, to jest ona bardzo mała, zdecydowanie mniejsza, niż DA, czy twój tracer. Jeśli nie jest to przeszkodą, to jedyne potencjalne wady to, podobnie jak wyżej, stosunkowo sztywny kabel, dość twarde przyciski, a w niektórych egzemplarzach trafia się luźna rolka, co poza możliwym odgłosem stukania podczas szybszych ruchów, nie będzie miało negatywnych skutków.

Z oferty DMa warta uwagi byłaby również DM1 FPS, która jest większą wersją DM3 (a dokładniej kopią kształtu SS Sensei, tak jak DM3 jest kopią SS Kinzu) z bocznymi przyciskami, a przede wszystkim wyjątkowo lekkim i elastycznym kablem, co jest jedną z bardziej porządanych cech przy graniu w fpsy. Jedyną potencjalną przeszkodą byłby jej rozmiar przy twojej dłoni i chwycie (mogłaby być trochę za duża), ale moim zdaniem warto byłoby dać jej szansę.

W przypadku, gdy koszty nie są absolutnie żadną przeszkodą, to ekstremalną opcją byłaby Logitech G Pro Wireless, wyróżniająca się wyjątkowo niską wagą jak na mysz bezprzewodową (80 gramów). Mysz dostępna jest za ok. 600 zł, z tym, że jest to stosunkowo nowa mysz i sporo osób raportuje różne drobne problemy i niedociągnięcia, które teraz logitech będzie najprawdopodobniej dopracowywał w nowszych partiach myszy, więc tutaj trochę obawiałbym się o jakość aktualnie dostępnych egzemplarzy, co trudno byłoby zaakceptować przy tej cenie.

Jeśli miałbym jakoś posegregować myszy tylko ze względu na jakość/możliwości, to wyglądałoby to mniej więcej tak:
1) DM1 FPS, Roccat KPOE, Logitech G Pro Wireless
2) MM530, Cougar Revenger S
3) DM3 Mini, Zowie EC2-B
Wszystkie mają komponenty podobnej klasy (sensor, przełączniki itp.), więc moim zdaniem priorytetem przy wyborze byłby tutaj kształt, chociaż byłby to raczej spory kłopot, by wszystkie przymierzyć przed zakupem.

Odnośnie G-SR, jest to podkładka o wolnym ślizgu, ale przede wszystkim niezbyt żywotna (co jest dość poważną wadą przy jej cenie). Jeśli nie masz większego pojęcia co wybrać, lub jesteś bardziej przekonany do średnio szybkiej podkładki, to DM PAD jest bardzo dobrą opcją i dobrym punktem wyjścia przy późniejszych zmianach. Szybkościowo będzie podobna do twojej X7-MP, ale sumarycznie lepsza pod kątem ślizgu, przy okazji jest na tyle tania, że nie będzie czego żałować, jeśli nie będzie ci odpowiadać.
Odpowiedz
#3
Jeżeli chodzi o rozmiar Deathaddera to był dla mnie w porządku jedynie kształt i waga mi nie odpowiadał, DM1 FPS widzę że ma najlepszy sensor i jest nieco mniejszy od DA więc jednak się na niego zdecyduje, fajnie że przyciski ma tylko od strony kciuka. Jeżeli chodzi o podkładkę to kierowałem się feedbackiem z Waszego porównania, mimo wszystko wybiorę jednak DM PADA.
Odpowiedz
#4
Same wymiary często nijak się mają do tego, jak myszka układa się w dłoni, DM1 ma dość mocno cofnięty najwyższy punkt myszy (w DA jest on przesunięty bardziej do przodu), więc nie wchodzi tak dobrze w rękę jak DA.
Odpowiedz
#5
Wybierając DM1 do takiego chwytu, musisz liczyć się z dosyć nisko osadzoną rolką, niekoniecznie będzie to mocno doskwierać.
Sensory PMW336x prezentują w zasadzie iluzoryczne różnice pomiędzy nimi.
Gdybyś mógł sprawdzić KPOE, to byłoby świetnie, mysz ta jest jednym z najlepszych fingerowców.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#6
W sklepie wymacałem sobie Senseia 310 i ROCCATA Pure aby mieć mniej więcej podgląd na kształty i jednak Roccat idealnie mi podpasował, ostatecznie wybieram Owl Eye :D

Do myszki z Roccata zostać dalej z DM Padem?
Odpowiedz
#7
Czemu nie, chyba, że masz możliwość przetestować również różne podkładki, wtedy obok DM PADa spróbowałbym Roccat Taito 2017 (wersja 2017 ma niebieski spód, a starsza wersja czarny, jest jeszcze taito control, która jest jeszcze inną podkładką). Taito podobnie jak G-SR ma dość wolny ślizg, ale jest tańsza i na pewno bardziej żywotna.
Mimo wszystko DM PAD to nadal dobry wybór.
Przy okazji DM1 i oryginalna Sensei mają trochę inny kształt i wymiary (są mniejsze) niż obecnie sprzedawana Sensei 310.
Odpowiedz
#8
Jednak starego Senseia już nigdzie nie wymacam, a kształt jest mega podobny
Odpowiedz
#9
imo to DM1 FPS mógłby Ci się spodobać, jakbyś gdzieś wymacał senseia, nawet 310tke
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.