• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobór myszki do 300 zl
#1
Witam prosilbym o pomoc w doborze myszki, gry glownie fpsy.Aktualnie mam Deathaddera 2013 ale pada mi przycisk, robi 1 kliknieciem dwuklik. Przymierzalem jak narazie takie myszki jak :
Logitecha G403 fajna myszka mogłaby byc troszke lżejsza
SS Rival 110 lezala super ale odstrasza mnie sensor zalezy mi zeby myszka nie gubila sie. 
Patrzylem tez na HyperX pulsfire tez fajnie lezala w dloni ale nie mam pojecia jak z użytkowaniem tej myszki. 
Czytalem u was w testach i rozwazam takze DM pro S  nie mialem możliwości dotykania jej ale wydaje sie fajna. 
Zależy mi na myszce takiej ktora nie gubi sensora, ma prosty wyglad i nie bedzie za ciezka. 

1.aktualna myszka  deathadder 2013
2.dpi 800
3.srednia
4.3 kropka od lewej :)
5.nie uzywam sterownikow
6 nie mam mozliwosci zmierzenia aktualnie 
7.cs go
8.qck
9.3 przyciskow, bocznych raczej nie uzywam
10. Do 300 zł 
11.taki claw i palm w jednym
12.1+2+2
13.prawo
14.18 cm
15.2 cm
16.raczej nie 
17.tak
18.obecna myszka mogla by byc ciut mniejsza  przycisk i scroll mógłby byc lepszy
19.raczej tak
20.myszka musi miec prosty wyglad i nie wygladac jak jakis przybysz z kosmosu, kabel w miare dobry cos jak w razerze, dobry sensor zeby nie gubila sie przy szybkich ruchach. 


Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
G403 bez ciężarka waży 88 gramów, czyli znacznie mniej od Deathaddera. Być może egzemplarz, który przymierzałeś miał w środku ciężarek, lub przymierzałeś wersję bezprzewodową.
Jeżeli "dobry" kabel, to taki, który stawia minimalny opór, to lepszą opcją od DM1 pro S będzie wersja: DM1 FPS (identyczna obudowa co wersja pro S), z obecnie najlżejszym i najbardziej elastycznym kablem fabrycznie montowanym w myszkach; ten w DM1 pro S jest natomiast dość sztywny i ciężki.
tutaj masz recenzję wersji FPS: http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...s-dm1-fps/
Jeżeli chcesz coś zbliżonego kształtem do DA2013, ale mniejszego, to dobrymi opcjami mogą być: CM Storm MM530, Cougar Revenger S, lub pomniejszona wersja MM530 - Cougar Surpassion, z tym, że surpassion jest stosunkowo ciężki jak na swoje rozmiary. Wszystkie 3 mają jednak dość sztywne kable, a mm530 ma w środku ciężarek (żeby go wyjąć trzeba rozkręcić mysz :/) i dość grubą fakturę na gumowych bokach, co może być niekomfortowe. Jest jeszcze wersja MM531 bez ciężarka w środku, ale MM530 po jego wyjęciu jest lżejsza od wersji 531 (poza tym nie widzę mm531 dostępnej w Polsce).
Zamiast Hyperxa Pulserfire FPS (bo zakładam, że o tej wersji wspominałeś, jest jeszcze Pulsefire Surge - symetryczna), możesz wziąć pod uwagę jej nowszą wersję - Pulsefire FPS Pro, z lepszym sensorem, ale nie wiem, czy zwróciłeś uwagę, że myszki Hyperxa są zauważalnie cięższe od g403.
Odpowiedz
#3
Hej.
Możesz z pewnością spróbować wspomnianą DM1 FPS.
Cougar Surpassion jest bodaj niedostępny obecnie niestety.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#4
Czyli najlepszym wyborem miedzy tymi myszkami bedzie? : razer da elite , logitech g403, DM 1 pro s , DM fps .SS rival 310.
Odpowiedz
#5
Najlepszym wyborem ze wszystkich przez ciebie i mnie wymienionych będzie ta najwygodniejsza. Każda ma jakieś drobne wady które będzie trzeba zaakceptować, a jeśli wykluczyć kształt, to g403, dm1 FPS, rival 310 i MM530 i Cougar Revenger S sumarycznie będą na podobnym poziomie, pozostałe ustawiłbym 1 poziom niżej. Co do r310, to jest on jeszcze zauważalnie większy od Deathaddera, więc nie będzie to chyba zbyt dobry wybór.
Odpowiedz
#6
(09-13-2018, 03:15 PM)cesarz cyberprzestrzeni napisał(a): Najlepszym wyborem ze wszystkich przez ciebie i mnie wymienionych będzie ta najwygodniejsza. Każda ma jakieś drobne wady które będzie trzeba zaakceptować, a jeśli wykluczyć kształt, to g403, dm1 FPS, rival 310 i MM530 i Cougar Revenger S sumarycznie będą na podobnym poziomie, pozostałe ustawiłbym 1 poziom niżej. Co do r310, to jest on jeszcze zauważalnie większy od Deathaddera, więc nie będzie to chyba zbyt dobry wybór.

Rivala dotykalem jest ok logitech tez nie mam mozliwosci  dm sprawdzic bo nie bylo go w zadnym markecie, myszke ogolnie bede zamawial przez internet w xkomie czy vezposrednio na stronie producenta. Kojarzysz jakis market w ktorym moge sprawdzic dma?
Odpowiedz
#7
DM1 to kopia kształtu oryginalnego Steelseries Sensei. Możesz przymierzyć Sensei 310, od której DM1 będzie trochę mniejsza. Możesz też zamówić myszy do punktu odbioru i przymierzyć na miejscu, sklepy typu x-kom chyba nie robią z tym problemu.
Odpowiedz
#8
Tak zrobie dziękuję za porady :), jak bede mial pytania zapytam :) dzwoniłem do xkomu i moge oddac sprzet do 14 dni, wiec zamowie chyba tego fpsa tylko widzialem ze biala myszka przy mocnym podswietleniu przebija kolo guzikow, nie wyglada to zbyt profesjonalnie, ciekawe jak z trwaloscia podzespolow tej mychy.
Odpowiedz
#9
Z trwałością podzespołów zazwyczaj wygląda to tak, że w 99% przypadkach pierwsze padają przełączniki. Niestety trwałość przełączników jest tak naprawdę losowa (może to być pół roku, albo 5 lat) i niespecjalnie zależy od podawanej deklarowanej żywotności (chociaż na pewno zależy od tego, jak się używa przycisków, z jaką siłą się je dociska itp), ale przełączniki Huano (czyli te w DM1 FPS) są raczej znane z trwałości i powinny wypadać co najmniej równie dobrze co ich odpowiedniki omrona o żywotności 20 mln kliknięć, stosowane w większości flagowych myszek typu Logitech g403.
Przy okazji, Deathaddery są znane z bardzo awaryjnych przycisków.
Odpowiedz
#10
(09-14-2018, 12:14 PM)cesarz cyberprzestrzeni napisał(a): Z trwałością podzespołów zazwyczaj wygląda to tak, że w 99% przypadkach pierwsze padają przełączniki. Niestety trwałość przełączników jest tak naprawdę losowa (może to być pół roku, albo 5 lat) i niespecjalnie zależy od podawanej deklarowanej żywotności (chociaż na pewno zależy od tego, jak się używa przycisków, z jaką siłą się je dociska itp), ale przełączniki Huano (czyli te w DM1 FPS) są raczej znane z trwałości i powinny wypadać co najmniej równie dobrze co ich odpowiedniki omrona o żywotności 20 mln kliknięć, stosowane w większości flagowych myszek typu Logitech g403.
Przy okazji, Deathaddery są znane z bardzo awaryjnych przycisków.

Dziekuję Ci  bardzo za pomoc,mam jeszcze  pytanko i nie chce zakladac nowego tematu , podkladke jaka mam aktualnie to SS QCK  zostawic ja  i bedzie dobra do  tej dm fps czy zmienic na  cos lepszego?.Pozdrawiam
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.