• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc w doborze myszka+podkładka
#1
Witam, zrobiłem dosyć dogłębny research w tym temacie, przeglądałem /r/mousereview, rocketjumpninja.com oraz waszą stronę, ale nadal nie jestem w 100% pewny co do modelu myszki. Pozwoliło mi to natomiast trochę zawęzić wybór. Skorzystam ze wzoru, a poniżej trochę dokładniej opisze o co mi chodzi.
  • obecna myszka: A4TECH X710 (~105g, oburęczna)
  • obecna podkładka: A4TECH XGAME
  • DPI: 800
  • czułość w grach: wysoka
  • użytkowanie przycisków: bardzo często korzystam z przycisków bocznych i scrolla
  • budżet: 250zł (na samą myszkę bez podkładki)
  • chwyt i ułożenie: palmo-claw (z kciukiem na przycisku bocznym), 1+2+2, praworęczny
  • długość dłoni: między 18-19 cm

Co do mojego stylu gry, używam wysokich czułości w grach (wiadomo odrobinę mniejsza w np. CSGO, większa w OW), łatwo wykonuję obrót 180, używam bardziej nadgarstka niż ramienia, prawie nigdy nie odrywam myszki od podkładki, a sama podkładka ma dosyć małą powierzchnie. Przyzwyczaiłem się bindować wiele rzeczy do mojej myszki, często zastępuje mi ona klasyczne bindy klawiaturowe (dla przykładu: używam chodzenia w CSGO na bocznym przycisku myszki, w OW obu orbów Zenyatty również na bocznych przyciskach, w LOLu zawsze mam przypisane jakieś skille do bocznych i scrolla).

Jak można wywnioskować z powyższego, szczególnie zależy mi na dużych, dobrej jakości przyciskach bocznych i w miarę możliwości łatwo wciskającego się scrolla. Waga nie gra dla mnie aż tak dużego znaczenia, wręcz przeciwnie, obawiam się że lżejsze myszki mogą nie pasować do mojego stylu gry. Obecnie zastanawiam się pomiędzy: CoolerMaster MM530, SteelSeries Rival 310 i Logitech G403. (jak ktoś ma jakieś dodatkowe propozycję to chętnie rzucę okiem)

MM530 wydaję się być dla mnie idealny, jego 102g wagi nie będzie mi przeszkadzać i to na niego się prawie zdecydowałem, niestety obawiam się, że przegrywa jakościowo z Rivalem 310 (np. na gorsze ślizgacze), na którego bądź co bądź mógłbym dorzucić tą dodatkową stówkę. Co do G403 to obawiam się, że jest trochę za szeroki/wysoki, dlatego jest to raczej ostatnia opcja, chyba że faktycznie ma jakieś dodatkowe zalety.

Proszę o pomoc, szczególnie przy bezpośrednim starciu MM530 i 310, m.in. który ma lepszego scrolla i przyciski boczne i czy warto dorzucać do tego Rivala skoro sensorowo oba są znakomite?
Odpowiedz
#2
Hej.
Zmierz dokładnie długość dłoni.
18cm to odpowiednia długość dla G403, MM530, jednakże 19cm może powodować już pewne problemy.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
imo rival 310 bedzie lepszy do tego co piszesz
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.