• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ISK HD9999 - wybór wzmacniacza.
#1
Siemka, piszę z prośbą o pomoc w wyborze wzmacniacza do moich słuchawek.

Nie uzupełniałem wzoru bo pomyślałem, że to bez sensu, jeśli szukam wzmacniacza.
Mam nadzieje, że nikt mnie za to nie skarci ;)
Aktualnie moje ISK'i grają na zintegrowanej ALC892, niby fajnie, ale chciałbym odkryć drugą stronę tych słuchawek.
Budżet maksymalny to 400 PLN.
Na oku mam Dragon Fly Black i Audiotrak Prodigy Cube.
Od razu mówię, że bardziej jestem przymierzony to Dragon'a ponieważ mój mikrofon jest na USB i w przyszłości jeśli zamienię też raczej będzie.
Ale z drugiej strony mam głośniki i chciałbym aby one też miały jakieś sensowne źródło. Nie wymagam bo rzadko się na nie przełączam, ale dobrze było by mieć coś grającego inaczej niż integra (podkreślam, nie wymagam).
Wiem, że Audiotrak Prodigy Cube gra ok, ale tylko ok na fabrycznym Opampie (podobno "płytko) i żeby odkryć jego drugie "ja" powinno się wymienić Opamp. 
Po 1. Nigdy się w to nie bawiłem i nie chciałbym się bawić. A po 2. to dodatkowe koszty i niepotrzebne nerwy jeśli robi się to pierwszy raz. A no i zawsze nie wiadomo czy oryginalny (np. allegro).
Firma audiofilska poleciła mi jeszcze DAC FIIO Q1 MKII. Droższy o prawie 100 PLN, więc lipa.
Chyba, że miałbym kupować z outletu/allegro/olx.
Patrzyłem na niego i jest spoko, nawet bardzo spoko, ale cena jednak mnie troszkę odpycha. Tylko czy jego potencjał nie będzie się marnować ze względu na wejście balanced, podczas gdy moje ISK'i mają jack 3,5mm? Tutaj też chcę zaznaczyć, że wiem o przejściówkach na 2,5mm, ale to też dodatkowe koszty. Podobno sensowne przejściówki kosztują 150 zł i więcej. Wiadomo dodatkowe koszty odpychają więc chciałbym coś co będzie śmigać od rozpakowania bez bawienia się w adaptery, opampy itp. :)

Dzięki za przeczytanie tej wyczerpującej opowieści, mam nadzieje, że coś doradzicie.
Odpowiedz
#2
DFB do ISK jest naprawdę spoko opcją :) nie wiem kto polecił Ci FiiO do tych słuchawek ale o ile jeszcze bym rozumiał MKI o tyle MKII spowoduje że bas będzie najbardziej odczuwalny na tych słuchawkach. Jeżeli już coś za 500zl to ShanlingUP(jest sprzedawca na allegro który ma te urządzenia i można się dogadać i zrobi za 500zl). Ma mniej mocy niż FiiO ale doda detalicznosci słuchawkom.
Odpowiedz
#3
No to aktualnie najbardziej prawdopodobną opcją jest ten DFB.
Czekam jeszcze na inne propozycję.
Odpowiedz
#4
Znalazłem taki - https://www.ceneo.pl/22502827
Polecany do ISK'ów, dobre opinie, 6,3 jack i 3,5 jack, ISK posiada konwerter na 6,3, no i ma wyjścia na głośniki.
Chyba go wezmę.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.