• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karta dźwiękowa K702
#1
Witam. Chciałbym zmienić kartę dźwiękową do moich słuchawek, AKG K702. Zastosowanie, to gry i trochę muzyka (hip hop). Obecnie posiadam Dragonfly Black i pierwsze pytanie - czy w ogóle warto dokonywać zmiany na którąś z podanych karty? Karty które mogę posiąść (żadne inne nie wchodzą w grę):


- Audiotrak Prodigy Cube Black Edition
- Creative Sound Blaster ZX
- Creative Sound Blaster X G5
- Creative Sound BlasterX AE-5
- Sennheiser GSX 1000
- Creative Sound Blaster E5
- Creative Sound Blaster ZxR

Mogę wybrać nawet najdroższą z tych, natomiast jeżeli nie warto i mogę brać coś tańszego, to wolałbym o tym wiedzieć.
Odpowiedz
#2
A jak obecnie to na twoje uszy słychać z DFB? W sensie czy głośność jest odpowiednia?
Odpowiedz
#3
Jeżeli chodzi tylko o głośność, to jest okej. O innych aspektach się nie wypowiem, bo raczej audiofilem nie jestem i ciężko mi to oceniać.
Odpowiedz
#4
No to zostaw. Chyba że zależy Ci na bajerach jak virtual surround :).
Odpowiedz
#5
Okej. A jeśli chciałbym przejść na Beyery DT990/600 Ohm, to któryś układ by się nadał? I czy byłaby duża różnica pomiędzy takim połączeniem, a moim obecnym?
Odpowiedz
#6
Zależy czego oczekujesz od słuchawek. DFB nie podola DT990 600Ohm. Wszystkie karty muzyczne które wymieniłeś też.
Odpowiedz
#7
ZX i ZXR mają podobno impedancję wzmacniacza 600Ohm, w takim razie nie dadzą rady? A co z wersją 250 Ohm?
Odpowiedz
#8
Niby mają ;) tu nie chodzi o poziom głośności. Tylko o sam aspekt wysterowania. W DT 990 bas schodzi bardzo nisko I mają chyba najlepiej kontrolowany subbas jaki w życiu słyszałem, oczywiście przy odpowiedniej kontroli źródła. A czemu chcesz nagle zmieniać AKG k702 na DT990? AKG K702 to analityczne granie i bardzo detaliczne z świetnie poukladana sceną w 1 planie no i trochę pogłosowa w dalszych planach co za tym idzie do gier FPS ogień :). DT990 to bardziej funowe z spoko detalika(Ale nie poziom AKG) scena ciągle duża ale nie tak jak w AKG no i mniejsza w głąb. Owszem do hiphopu lepiej, ale pisałeś głównie gry :).
Odpowiedz
#9
ZxR (z tych wymiennych kart to imo najlepsza) do K702 jak najbardziej dobrze się paruje, bo maja ten swój taki ciemnawy narzut do DT990 też byłyby spoko, ale imo nie wiem czy jest sens żebyś zmieniał to co masz.
Odpowiedz
#10
Domyślam się że jest najlepsza, bo kosztuje najwięcej, natomiast interesuje mnie bardziej to, czy warto wykładać tyle pieniędzy :D A po wypowiedzi FreeQa zdecydowałem, że zostanę na K702 :d
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.