• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka do CSGO
#1
Hej, na samym początku chciałbym napisać, iż mam problem z obecną myszką... Gdy wykonuje szybki ruch na małej czułości w grze cs:go to staje w miejscu i nie rusza. Chciałbym się dowiedzieć czy jest to wina komputera czy słabej myszki. Przystępuje do szablonu.

Dobór myszki – im więcej danych tym łatwiej nam dopasować dla Ciebie myszkę
  • jaką obecnie myszkę używasz: Mad Dog 300 - Kupiona niedawno (chciałem kupić coś tańszego żeby sprawdzić... szkoda że nie znalazłem waszego forum wcześniej)
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: Nie mam ustawień konkretnych - bądź nie umiem ustawić ;) ale jest przycisk DPI i jest to od najmniejszego drugi poziom.
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): bardzo niska
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):nie wiem
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): csgo: 20-22 cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): csgo, jakieś mmo nie wymagające dobrej myszki. Głównie chodzi mi o csgo
  • jaką masz obecnie podkładkę: Steelseries Qck+
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): Lewy, prawy oraz rolka. Bocznych nie dotykam.
  • twój budżet: 200-300 zł
  • jaki chwyt stosujesz: To jest ciężki temat... Najwygodniej i najpewniej chyba trzymam Palm Grip, ale chyba jest za mała do takiego trzymania, więc stosuje claw grip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): kciuk po lewej stronie myszy nie ruchomy, następnie jeden palec na lewym przycisku, następny palec na prawym oraz dwa pozostają po prawej stronie bezczynnie :D
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo ręczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 20cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2,5 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Szczerze mówiąc zawsze chwytałem tak aby mieć pewny ruch i dostosowywałem do myszki, więc jestem otwarty na wszystkie sugestie, zwracałem szczególną uwagę na jak najmniejszy kontakt z podkładką a już wiem że równie ważny jest chwyt, także czekam na wasze sugestie.
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Przede wszystkim chciałbym zejść jak do najwolniejszych ruchów - tak aby w csgo wykorzystywać całą podkładkę 45/40 cm. (słyszałem że DPI w myszce może być wyższe, a w grze czułość lepiej niższa)
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?:Myszka ogólnie jest fajna, wydaje się być mała, lecz nie narzekam strasznie, gdyby nie to iż nie mogę nią szybko operować to bym odłożył zakup na później.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Jestem otwarty na każdy model i każdą pomoc ponieważ jestem zielony w temacie myszek.
Jak gdzieś popełniłem błąd to przepraszam, ale jest to dla mnie świeży temat. Zawsze kupowałem tańsze myszki które nie oferowały konkretnych parametrów sterowników itp. Dziękuje za wszelkie porady.


EDIT: Myślałem o myszce: Zowie EC2-A
Odpowiedz
#2
Nie znam się na tych "gorszych" sensorach tak jak co niektórzy na forum, ale najprawdopodobniej, twoje problemy z myszką wynikają z niskiej prędkości maksymalnej zastosowanego w niej sensora. Najbardziej zbliżona kształtem do Twojej myszy wydaje mi się być Sensei 310, natomiast najprawdopodobniej będziesz ją musiał złapać mieszanką palma i clawa, lub samym clawem. Jeżeli chcesz coś bardziej pod palm, to G403, lub Rival 310, ewentualnie jeżeli możesz tyle wydać, to Rival 600 (przecena na 319zł aktualnie).
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz
#3
Takie zachowanie kursora to klasyczny problem budżetowych sensorów, na 95% przyczyną jest mysz.

Zamiast zowie EC możesz wziąć pod uwagę jej znacznie tańszą alternatywę: Genesis Xenon 750, myszy zowie są w tej chwili jednymi z najgorszych w stosunku cena/jakość.
Oprócz Xenona i wyżej wymienionych dorzuciłbym jeszcze Cougara Revengera S, bądź DM1 pro S (chyba, że byłbyś skłonny poczekać na nowszą wersję: DM1 FPS, która powinna się wkrótce pojawić)
Nie powinno być między nimi specjalnie dużych różnic jakościowych, dlatego kwestią priorytetową powinna być wygoda, oraz to, ile chcesz wydać.
Mimo wszystko dla punktu odniesienia pod względem jakości ustaliłbym je mniej więcej w takiej kolejności:
1) g403/rival 600
2) rival 310/sensei 310
3) DM1 pro S/Revenger S
4) xenon 750
Odpowiedz
#4
Już się biorę za oglądanie tych myszek która pasuje ;p
wracając do Zowie to myślałem o niej ze względu na to, że jak szukałem ustawień do csa to często przewijała się w opisach profesjonalnych graczy, ba często same modele zowie.
Widziałem też rival 600 i o nim myslałem, a reszta do obejrzenia. Lecę luknąć na necie i się odezwę.

Dziękuje bardzo za podpowiedzi
Odpowiedz
#5
Zdecydowałem się wybrać Rival 310. Dziękuje za wszystkie wskazówki i podpowiedzi. Jak jutro ją dostane to powiem co o niej myślę ;p
Odpowiedz
#6
ta twoja mycha to ma A5050 jeden z najgorszych mozliwych sensorów ;D gdzies ty takiego badziewia wypatrzył w ogóle ;D
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.