• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwszy mechanik, do max 400-500zł
#1
[*]Witam, na wstępie zaznaczę, że do tej pory pisałem/grałem na laptopach. Ostatni raz mechanika używałem za czasów windowsa 98.

[*]twój budżet: do 400-500zł
[*]jaki chcesz rodzaj klawiatury - mechaniczna
- jaki chcesz  rodzaj przełączników – zastanawiałem się nad red/black, ale nie jestem pewien
  1. czy masz masywne dłonie czy nie? - Nie - lekkie palce i dłonie, raczej średnie rozmiarowo (jestem raczej szczupłej postury)
  2. czy dużo piszesz na klawiaturze? - zdarza się napisać kilka/kilkanaście stron. Sporo korzystam też z chatu pisemnego.
  3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? - nie, powiedzmy, że w 80-85% - raczej RPG, MOBA i RTS. Rzadko grywam w FPS, ale się zdarza. Jeśli chodzi o gry to raczej gram w tytuły wymagające szybkiego tapowania klawiszy. Np. OSU czy aRPG lub RTS.

[*]czy chcesz podświetlenie? - obojętne (jeśli jest, chciałbym mieć możliwość jego całkowitego wyłączenia np. podczas dnia)
[*]czy chcesz makra? - obojętne
[*]czy chcesz dodatkowe klawisze? - obojętne
[*]czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? - nigdy nie posiadałem, mechanik jest rochę wyższy, więc pewnie się przyda.
[*]czy może to być klawiatura typu tenkeyless  - chciałbym aby była klawiatura numeryczna
[*]twoje uwagi (wygląd, firma):
[*]Jak tak czytałem o rodzajach przycisków to przyciski typu blue raczej odpadają.


Szukam czegoś już 2 tydzień, ale mam za małą wiedzę i rozeznanie w tej kwestii aby móc wybrać coś co by odpowiadało moim upodobaniom :(
Niby szukałem cherry red, ale doszedłem do wniosku, że mogą być zbyt delikatne. Z drugiej strony mam lekkie dłonie i nie trzymam palców na klawiaturze więc pewnie nie miałbym problemów z przypadkowym naciskiem.
Odpowiedz
#2
popatrz na CM Masterkeys Pro L White lub GeForce Edition
imo lepiej weź ma MX Brownach, najbardziej uniwersalne i tak mi się wydaje że bardziej CVi sie spodobaja od redów
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.