• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki + karta dźwiękowa
#1
Dzień dobry,
  • jakie obecnie używasz? Maxell Retro DJ
  • czy używasz karty muzycznej/dac/amp ?
    Używam integry Realtek® ALC892, jednak rozważam zakup karty dedykowanej.
  • słuchawki mają być do gier i muzyki.
  • jakiej muzyki głównie słuchasz? Rap, Rock, Jazz i Blues
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? 360 - 400 zł
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? dźwięk
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? pokój około 14 m^2, raczej spokój i cisza.
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? -
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? Nie
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów):brak

Mój maksymalny budżet na słuchawki i kartę dźwiękową wynosi 360 zł, nie czuje potrzeby posiadania audiofilskiego wyposażenia. Przeglądając fora i recenzje zainteresowały mnie słuchawki Kingston HyperX Cloud, króre aktualnie można dostać w sklepie x-kom za 240 zł, myślałem żeby dokupić do nich kartę dźwiękową Xonar DG (około 120 zł). Tutaj rodzi się pytanie czy w tym budżecie nie da się dobrać czegoś lepszego lub czy jest sens inwestowania w tę kartę. Chciałbym aby słuchawki miały zintegrowany mikrofon. Obecnie posiadam mikrofon Zalman ZM-mic 1 i niestety szumi podczas rozmów na TS-ie i Skype-ie( związek z kartą dźwiękową ?).

Pozdrawiam,
#2
mamy ze 3 te mikrofony zalmana i żaden nie szumi...

myślę, że w twoim przypadku te Hypery będą dobre. Xonar Dg/x jak najbardziej im wystarczy. Ewentualnie mógłbyś popytać czy w jakimś sklepie nie masz do odsłuchu CAL!2 - bo jeżeli pod katem wygody by Ci przypasowały to mogłyby być lepsze.
#3
Dzięki za odpowiedź, nie miałeś na myśli CAL 1 ? bo patrząc na ceny CAL!2 to niestety trochę ponad budżet.
#4
do 400 zł kupisz CAL2 :) kartę dźwiękowa w późniejszym terminie :)
#5
Ostatecznie zdecydowałem się na HyperX, korzystam z nich tydzień i jestem mega zadowolony ;)
Jeszcze raz dzięki za pomoc.


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.