• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przełączniki a klawiatura
#1
Dobór klawiatury

Zwracam się do doświadczonych użytkowników klawiatur mechanicznych.
Szukam klawiatury mechanicznej z następującymi elementami:
- przełączniki podobne w dotyku do Stealth Razera (Blackwidow Ultimate Stealth 2014)
- ułożenie takie jak we wspomnianej klawiaturze ale koniecznie bez MAKRO albo w miejscu, gdzie nie będą przeszkadzały
- jak najmniejsza obudowa, nie podoba mi się wielkość klawiatury, chciałbym coś kompaktowego i z małą ilością bajerów, to samo tyczy się podświetlenia (może być i bez numpada)
Ewentualnie jestem w stanie zrezygnować z ułożenia, zawsze mogę się przyzwyczaić ale niech będzie to jakiś standart. Głównie zastanawiam się czy Cherry MX Brown mogą zastąpić razera (który się zepsuł i szwankują mu key stroke'i)

Używam podkładki i myszki Logitecha ale nie koniecznie musi to być marketingowa firma klawiatur. Najbardziej zależy mi na tym, żebym był w stanie wyczuć klawisze (nie tak jak w MX Red)


Z góry dzięki
Odpowiedz
#2
Stealth pochodzi z dwa tysiące czternastego roku, czyli z rocznika w którym Kaihua (Kailh) był podwykonawcą przełączników Razer Orange - MX Brown są odpowiednikami po stronie Cherry.

Główne pytania:
Jaki budżet posiadasz?
Jak wygląda u Ciebie stosunek pisanie - gry?
Klawiatura musi być zakupiona w Polsce?

TKL + Cherry MX Brown:

CM MasterKeys Pro S
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...eys-pro-s/

Gdy możliwość kupna spoza granic Polski wchodzi w grę, to wręcz nalegam na przeczytanie tego wątku:
> http://test-gear.pl/forum/showthread.php?tid=3125

Jeżeli chcesz kompletnie zaszaleć, to warto rozglądnąć się za klawiaturami: Filco, Ducky, Leopold, Vortex.
W tej materii jednak niewiele mogę pomóc, forumowicze - Hya, Plagocki, Porfirion powinni udzielić Ci właściwej rady.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Dużo gram ale od czasu do czasu muszę coś napisać, a na Redach się nie da.
Nie chciałbym się rozczarować kolejną klawiaturą Corsaira za 800+ zł, w której spacja szwankuje. To był zły zakup z mojej strony, kierowałem się popularnością K70 i niskim punktem wykrywania nacisku w MX Red. Nie chcę więc przepłacić. Czy ktoś posiadał G610 Orion Logitecha? Ma MX Brown i wygląda w porządku, tylko 300 zł (jak za Cherry nie dużo...)
Odpowiedz
#4
jak nie zalezy Ci na podświetleniu i moze być białe to imo lepiej brać MasterKeys Pro S lub M White na MX Brown, na pewno pewniejsza konstrukcja i kompaktowa jak chciałeś. Prostszej nie znajdziesz ;)
Odpowiedz
#5
Tak też zrobię, wezmę MasterKeys Pro S z białym podświetleniem i Cherry Brown. Dziękuję za odpowiedzi.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.