• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Największa! myszka do FPS :-)
#1
Cześć!

Wymieniam myszkę z podkładką. Od zawsze czułem że mam za małą myszkę. Tym razem chciałbym kupić coś w sam raz do moich dużych i grubych dłoni.

Dobór myszki – im więcej danych tym łatwiej nam dopasować dla Ciebie myszkę

  • jaką obecnie myszkę używasz: Logitech G5 (tak, ta sprzed 10 lat). Miałem też 2 x Zowie EC1-A ale w obu rolki padły.
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800 (ale łatwo się przestrajam)
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): wysoka
  • czułość w Windows: średnia (nie ruszam tego parametru)
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): nie instaluje SetPoint, bo dodaje akceleracje
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): 8 cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): CS GO, Dishonored, Warcraft 3, Battlefield, Dead Space, Unreal Tournament, Doom, Quake.
  • jaką masz obecnie podkładkę: ZOWIE P-TF Medium Soft Surface - Rough Version
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): używam 3 (w tym 1 na kciuk), ale jakbym miał więcej na kciuk też bym używał
  • twój budżet: 300 złotych
  • jaki chwyt stosujesz: FINGERTIP GRIP - chociaż wydaje mi sie że ma to związek z niewystarczającym rozmiarem myszki. Przy większej może był by to PALM GRIP - choć nie wiem, bo nie miałem większej
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo ręczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 20,7 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 6,8 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: tak, w stronę PALM GRIP
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: zmienił bym sensor na optyczny, wydłużył ją i poszerzył
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Wszystko mi jedno z wyglądem. Byle była optyczna, świetna do FPS, wygodna, duża, może być choinka, ale nie musi. Chciałbym żeby pożyła dobre kilka lat.

Dobór podkładki
  • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze) laser + teflony
  • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)? ZOWIE P-TF Medium Soft Surface - Rough Version może być taka sama szybkość bądź szybsza.
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): materiałowa.
  • jaki rozmiar by Cię interesował: duża, choć nie więcej niż 40 x30.
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: ależ skąd! :-)
  • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: średnią raczej.
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce? tak.
  • maksymalna cena za podkładkę? 100 zł.
  • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.) Byle żywotny, obszyty materiał. Miałem SteelSeries QcK która po 3 latach wyglądała jak szmata, nie polecam ;-) Mogła by być czarna.

Jak dotychczas wypatrzyłem:
- Roccat Kone Emp (Max Performance Rgb) - wydaje się naprawdę duża.
- HyperX Pulsefire FPS - wydaje się być dobra i tania , choć chyba za mała.
- Razer Basilisk - podobno najlepsza do FPS, niestety nie za duża, no i mam nieufność do tego producenta.

Z chęcią posłucham Waszych rad, o które serdecznie proszę :-)
Odpowiedz
#2
Sprawdź recenzje na stronie, basilisk 3.8/5 jesli chodzi o competitive gaming .
fps player: k/d ratio: bf3: 3.15 bfh: 2.25 bf4: 2.51 bf1: 4.62 bfv: 5.46
Odpowiedz
#3
(06-27-2018, 08:18 AM)wis napisał(a): Sprawdź recenzje na stronie, basilisk 3.8/5 jesli chodzi o competitive gaming .

Sprawdzałem. I dlatego między innymi jestem sceptyczny do tego modelu.
Odpowiedz
#4
ty byś nie zmieścił dłoni na basilisku jak masz grubą, więc lepiej unikaj tego modelu

imo KOne EMP lub AIMO tylko by pasowały, nie ma za bardzo większych myszek, ale musisz lubić też cięższe myszki po po 120 g ważą

z podkładką będzie problem, bo czegoś podobnego do Zowie Rough zwyzajnie nie ma ;D ta podkładka jest tak unikatowa, że nikt nei pokusił się o jakiś zamiennik, a Zowie przestała je produkować, bo za drogie w produkcji chyba były, albo dostawce stracili, kto wie ;p

imo to na Twoim miejscu brałbym coś tańszego po prostu i zmieniał cyklicznie, bo innej opcji nie widzę, także zobacz na Dm Pad L (troche rozmiar inny niż podałeś)
Odpowiedz
#5
Czyli najprawdopodobniej będzie Kone EMP :-)
Z tą podkładką to mnie załamałeś ;-)
A co z HyperX Pulsefire FPS? Czy również dobry to wybór?
Odpowiedz
#6
Zastanawiam się, jak wygląda palec wskazujący o niespełna 7cm szerokości :o
Od siebie mogę dodać lekko przewyższającego budżet Rivala 600, lecz zawsze można kupić używanego/z outletu.
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz
#7
też mnie to zastanowiło, ale bałem się zapytać :P

nom Rival 600 też spoko, jak możesz dołożyć
Odpowiedz
#8
(06-27-2018, 09:58 AM)akatrosh napisał(a): Zastanawiam się, jak wygląda palec wskazujący o niespełna 7cm szerokości :o

(06-27-2018, 10:39 AM)Hya napisał(a): też mnie to zastanowiło, ale bałem się zapytać :P

Ale heca ;D ja wam OBWÓD palca podałem ;-)

Co do Rivala 600 też wydaje się zacna i za jej opinie (jak recenzja na tym szanownym portalu :-)) byłbym w stanie dopłacić. Ale ma jeden mankament - 69 mm szerokości - to znacznie mniej niż Rocaty o których pisaliśmy (77 mm) czy nawet nieśmiertelny G5 (75 mm) w mojej dłoni.


No i zapytam raz jeszcze - co z HyperX Pulsefire FPS? :-)
Odpowiedz
#9
rival 600 naprawdę jest duża i szeroka, pamiętaj, że cyfry to nie wszystko ;)

nigdy nie mieliśmy tego pulsfire, ale jakośszału po niej nie widze :(
Odpowiedz
#10
(06-27-2018, 11:00 AM)Hya napisał(a): rival 600 naprawdę jest duża i szeroka, pamiętaj, że cyfry to nie wszystko ;)

Tzn. że mniejsza "na papierze" mysz może efektywniej wypełniać dłoń niż większa "na papierze" mysz?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.