• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prawidłowa obsługa myszki.
#1
Witam.

Otóż od dłuższego czasu zauważyłem, że bardzo ściskam mysz podczas grania w różne fpsy i często z tego (lub i bez tego) powodu mam problem z celowaniem kiedy np. strzelam do kogoś na średnim dystansie i on robi małe ruchy we wszystkich kierunkach a ja nie umiem utrzymać dość płynnie celownika na nim nie mówiąc już o jego głowie. Chciałbym się dowiedzieć od czego to zależy? Dodam, że gram fingergripem na wyższych czułościach. Przetestowałem wiele myszek i kilka podkładek, głównie zowie gtfx i gsr I SS QCK. Nie pytam dokładnie o myszkę raczej o (pod katem mojego problemu) to jak wpływają na mój problem takie czynniki jak:

- podkładka i jej ślizg
- ślizgacze i ich ślizg
- waga myszki jak i jej rozmiary.

Z góry dzięki za odpowiedź.
Odpowiedz
#2
Myślę, że ścisk myszki nie ma jakiegoś znaczenia jeżeli w ten sposób dobrze ci się trzyma i chwyt jest pewny to nie jest to jakiś problem. Może spróbuj zmniejszyć sensa w grze. Wysoki sens ma to do siebie, że szybciej się obracasz, wykonujesz mniejsze ruchy po podkładce, ale jesteś mniej precyzyjny przy strzelaniu szczególnie na dalsze odległości, dużo ciężej jest wycelować w głowę. Przy low sensie łatwiej się strzela hsy, ale wolniej sie obracasz i musisz więcej machać myszką z tym, że jesteś bardziej precyzyjny. Jednak dużo celniej strzela się przy niskich czy średnich czułościach. Druga sprawa to czy masz wyłączoną akceleracje w windowsie? Ważne jest też żeby myszka była wygodna dobrze leżała w dłoni i żebyś nie odczuwał dyskomfortu podczas jej używania. Kolejna rzecz to pamięć mięśniowa która ćwiczysz grając cały czas na jednych ustawieniach myszki i czułości w grze. Jeżeli masz włączoną akceleracje to o pamięci mięśniowej możesz zapomnieć i za każdym razem będzie ci się grało inaczej co jest bardzo złe. bo nie jesteś w stanie przyzwyczaić się do swojej czułości i ustawień. Tak samo jeżeli grasz w cs go i masz wyrobioną pamięć mięśniową, zaczniesz grać np w fornite i twoja czułość będzie inna np dużo wyższa to w jakimś tam stopniu ta pamięć mięśniowa z csa powoli zacznie zanikać. Możesz podać czułość w grach i dpi na którym grasz? Wydaje mi się, że jednak problem leży w zbyt wysokiej czułości ewentualnie jakaś akceleracja. Te rzeczy które wymieniłeś wpływają na komfort gry z tym, że jeżeli myszka ci pasuje, jest wygodna i dobrze leży w dłoni to raczej problem nie jest w myszce. Do większości rzeczy można się po prostu przyzwyczaić.
Jeżeli chodzi o wyłączenie akceleracji w windowsie to tutaj masz filmik jak to zrobić https://www.youtube.com/watch?v=6h40MCDypGE odznaczasz zwiększ precyzje wskaźnika.
Odpowiedz
#3
Jezeli nie pomoze to co Dxt ci napisał to jest jeszcze sprawa psychologiczna:D
Jezeli jesteś typem co bardzo czesto sie denerwuje lub irytuje to to moze byc przyczyna :)
Niewiem w jakim wieku jestes, ale jak 18+ to czy po piwku nie gra ci sie przypadkiem lepiej, jak nie piwko to np. dobra pizza?
Chodzi o to czy lepiej ci sie gra jak organizm jest zrelaksowany,
np. uprawianie sportu jest bardzo dobrym rozwiazaniem, gdy cwiczysz cialo - umysl odpoczywa i jest zachowana równowaga:)
mocne sciskanie myszy, dłoni, moze byc takze przyczyna braku witamin lub minerałow, złej diety, nałogów, stresu, etc
Jestem graczem od ponad 20+ lat  wiec cos tam wiem.

co do ustawien gry/mychy, jak juz tam posprawdzasz ustawienia czulosci, akceleracji, itd i bedzie wszystko ok to sprobuj pobawić się FOV, domyslnie w grach stosuje sie FOV 90, jak chcesz zwiekszyc precyzje to zmniejszasz ta wartosc, np. 85 czy 80, jak chcesz zwiekszyc szybkosc reakcji na to co dzieje sie w otoczeniu (np. preferowanie stylu walki na bliskim dystansie) to go zwiekszasz.
Odpowiedz
#4
waga myszki też ma na to wpływ, jak ściskasz mocno, to z ciężką myszką jak przyjdzie Ci wykonać szybki ruch to jak z katapulty ruszasz i ciężej się ją zatrzymuje, dlatego nikt na pro scenie praktycznie nie gra na ciężkich myszkach ;)
do tego dobierz wolną podkładkę, i j.w piszą obniż sensa i przyzwyczai się do tego
Odpowiedz
#5
być może Jockermann mówi o czymś innym niż piszecie. wydaje mi się, że często doświadczyłem czegoś podobnego grając w CS GO.
jak za bardzo się stresuję, to ręka się usztywnia, trzymam myszkę mocniej i bardziej dociskam ją do podkładki. z tego wszystkiego czasami wychodzi tak, że czuje jakby myszka sama hamowała i nie chciała wykonać pełnych i płynnych ruchów.
oczywiście tak jak napisali przedmówcy, niższy sens + w miarę niskie dpi potrafi poprawić kontrolę, ale nie jest to regułą. np ja cały dzień siedzę w korpo i macham myszką w excelu i innych aplikacjach i chyba ręka jest już trochę "przyzwyczajona" do większych szybkości. przykładowo zaczynałem w CS'a grać z DPI 400 i sensem 1.8 później obniżyłem na 1.4 ale dopiero jak zmieniłem na 2.5 to aimowo dużo się polepszyło i mimo braku czasu na grę wbiłem LEMa.

moja rada, zbierz wszystkie informacje jakie tutaj zobaczyłeś do kupy i potestuj. może coś pomoże. powodzenia
Odpowiedz
#6
(06-15-2018, 08:48 PM)V3ru napisał(a): być może Jockermann mówi o czymś innym niż piszecie. wydaje mi się, że często doświadczyłem czegoś podobnego grając w CS GO.
jak za bardzo się stresuję, to ręka się usztywnia, trzymam myszkę mocniej i bardziej dociskam ją do podkładki. z tego wszystkiego czasami wychodzi tak, że czuje jakby myszka sama hamowała i nie chciała wykonać pełnych i płynnych ruchów.
oczywiście tak jak napisali przedmówcy, niższy sens + w miarę niskie dpi potrafi poprawić kontrolę, ale nie jest to regułą. np ja cały dzień siedzę w korpo i macham myszką w excelu i innych aplikacjach i chyba ręka jest już trochę "przyzwyczajona" do większych szybkości. przykładowo zaczynałem w CS'a grać z DPI 400 i sensem 1.8 później obniżyłem na 1.4 ale dopiero jak zmieniłem na 2.5 to aimowo dużo się polepszyło i mimo braku czasu na grę wbiłem LEMa.

moja rada, zbierz wszystkie informacje jakie tutaj zobaczyłeś do kupy i potestuj. może coś pomoże. powodzenia

Chyba właśnie w tym problem. Dotąd tak jak pisali przedmówcy starałem się grać na wolnej podkładce i testowałem różne myszki ale raczej dość lekkie. I kiedy jeszcze dojdzie jakiś stresik automatycznie zwiększam siłe do obsługi myszy. Z ciekawości powróciłem do starej podkładki gtfx, plus stara mysz roccat XTD i efekty są naprawdę dobre. Ktoś pisał wcześniej ze lepiej grać mała myszką na niskim sensie bo duża mysz wolniej reaguje. Może na szybkiej podkładce nie widzę tego problemu. Wspomniałem też że gram fingergripem no i mam duża dłoń. Póki co zostaje aczkolwiek sensor czasami szwankuje i myślę o jakiejś przesiadce na nowszą ale podobną. Czytałem o Aimo ale jestem ciekaw jakie ma ślizgacze w porówaniu do xtd. A właśnie...zauważyłem ze myszki takie jak rival 310 600 czy wszystkie zowie maja większe tarcie ( dla mnie gorzej) na podkłądce gtfx niż dużo cięzszy XTD... hm..może jakiś razer? ehh
Odpowiedz
#7
Zawsze jest Kone EMP - "upgrade" XTD z PMW3361.
Dodaję przydatne linki:
> https://www.youtube.com/watch?v=Pgh_1SPqb6E&t

> https://www.youtube.com/watch?v=s_jE5P4_x4Q
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#8
jak ciezka myszka to raczej szybka podkładka, właśnie, żeby uniknąć tego "katapultowania"
Imo Kona EMP lub AIMo powinna Ci dobrze siąść w takim przypadku
Odpowiedz
#9
(06-19-2018, 10:49 AM)Hya napisał(a): jak ciezka myszka to raczej szybka podkładka, właśnie, żeby uniknąć tego "katapultowania"
Imo Kona EMP lub AIMo powinna Ci dobrze siąść w takim przypadku

Miałem EMP i problem z tą myszką miałem taki, że ta myszka ma inną powierzchnię w porównaniu do xtd, która powoduje zwiększona potliwość rąk w moim przypadku, to też zrezygnowałem z niej. Jestem ciekaw jak z AIMO to wygląda. Tak czy siak muszę szukać nowej myszki.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.