• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dywagacje nad Słuchawkami (Post jak inny) do 200zł
#1
  • jakie obecnie używasz?   Superlux HD 681 evo mk2
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ?  Zintegrowana Realtec ALC887
    - jeśli tak – to jakiej?
    - jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie?
     --- jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej lub chipset realteka (np. ALC1150)
  • gry i muzyka po równo
  • jakiej muzyki głównie słuchasz? Hip-Hop, rock, indie rock i różne pochodne.
  • w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? CS:GO, H1Z1 I różne fabularne typu Wiedzmin itd.
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? 200zł
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? Dźwięk, ale wiem że ogranicza to zintegrowana karta dźwiękowa.
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? Myślę nad Pół otwartymi ale jestem otwarty
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? Większa Scena
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)?Nie
  • co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić? Nic
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów):

    Fajnie jak by miały kabel wymienny jak evo mk2, ale nie jest to konieczne.
Zastanawiałem sie nad tymi: JVC HA-RX700, Snab OverTone HS-42M, Superlux HD669,  Superlux HD330 lub ISK HP580. Ale to tylko moje pomysły, chociaż słabiutko znam się na peryferiach dotyczących audio.
Odpowiedz
#2
imo to trochę nie ma sensu wymieniać jak działają
Odpowiedz
#3
(04-17-2018, 12:08 PM)Hya napisał(a): imo to trochę nie ma sensu wymieniać jak działają

kabel koło padów zaczyna szwankować, tak że przestaje jedna część grać, a tego chyba nie da się wymienić.
Odpowiedz
#4
rozkręcasz muszlę i kabelki przelutuj te co tam zobaczysz bo moze ktos sie juz obluzował;)
Odpowiedz
#5
tylko one mają 2 śrubki, i je rozkręcam i nie wiem co dalej.
Ogólnie nie wiem jak je zdemontować.
Odpowiedz
#6
Chyba mam rozwiązanie twoich problemów :)

http://allegro.pl/shure-srh-440-gwarancj...48197.html za zestaw dałem grubo ponad 300zl bo zakupiłem do nich pady od HM5 dla wygody :). Tylko polecam kupić w przyszłości jakieś źródło dla nich :).

A tak to nie wiem czy jest sens wymiany słuchawek na inne do kwoty 200zl
Odpowiedz
#7
"Słuchawki zakupione 01.08.2018(w sklepie nautilus2)"
:)
Jak to ty sprzedajesz to powiedz gdzie jest haczyk ;p bo cena kusząca..
Odpowiedz
#8
Nie ma, dosłownie, zresztą jak coś można sprawdzić a jak coś się znajdzie można odesłać. Przez ostatnie 7 miesięcy przerobilem wiele słuchawek i można powiedzieć że dalej przerabiam :) . Obecnie zamówiłem SHURE SRH 940 też używki. Chcę je sprawdzić z AKG K550 plota głosi że są bardziej sceniczne niż AKG :) . Ą te co sprzedaje po prostu leżą bo do muzyki używam bardziej basowych SHURE SRH 840. Natomiast do gier AD700X i AKG K550. Swoją drogą uważam że o ile patrząc pod kątem planarnym to w dalszych planach AD700X uważam do gier must have. Ale w grach jak CS gdzie scena nie jest jakoś szczególnie rozbudowana lepiej mi się gra na AKG K550 :)

Edit: by było śmieszniej ostatnio sprzedawałem też na allegro AKG K701 które miały pół roku za 400zl a kosztowały 580zl :)
Odpowiedz
#9
@autor
kup te shure z aukcji podane przez kolegę wyżej, bo do 200 zł nic lepszego nie dostaniesz ;)

@FreeQ
dokładnie ath700x wymiatają, dawno temu miałem ad700 :) później przeszedłem na q701, do wszelkich gier z mega otwartym światem to miodzio ;)
Odpowiedz
#10
Dlatego też kupiłem AKG K701 chciałem je skonfrontować z AD700X i powiem szczerze mam mieszane uczucia. Z małym grajkiem jak Shanling UP lepsze efekty były na AD700X Ale jak podłączyłem je do Icon HDP tutaj zaczely się dziać dziwne rzeczy :). Scena w AD700X jest OGROMNA w wszystkich kierunkach natomiast w AKG K701 była wręcz nikonczończona się. O ile w grach jak wiedźmin było to mega doswiadczenie o tyle w Squadzie czy Arma trochę się pogubiłem. Strzały które padały z 100m słyszałem jakby z większego jeszcze dystansu. To się chyba nazywa przeklamaniem sceny(wiem że Q701 pod tym względem wypadają lepiej). Co do detalicznego grania i precyzji. Cóż obie pary dla mnie to jest szczyt jaki jest potrzebny moim zdaniem do gier. O ile AD700X w pewnym momencie osiągają swoje maksimum o tyle AKG K701 grają zależnie od stopnia wygrzania i od klasy źródła, im wyższe tym lepiej.

Ale i tak kocham moje AKG K550 są idealne pod każdym względem :) jak coś mogę redakcji wysłać I AKG K550 i ATH AD700X do recenzji :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.