• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krótka, szeroka mysz
#1
Dobór myszki – im więcej danych tym łatwiej nam dopasować dla Ciebie myszkę
  • jaką obecnie myszkę używasz: ZA13, KPOE, Rival 600
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska
  • czułość w Windows: 6
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): lekko ponad 40cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): OW, R6, PUBG
  • jaką masz obecnie podkładkę: GTF-X
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 2 boczne
  • twój budżet: Ile trzeba tyle wydam
  • jaki chwyt stosujesz: finger
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 20
    undefined
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?:Nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: ZA 13 i KPOE były za wąskie, bolała mnie od nich ręka. Rival 600 ideał (no, może oprócz tego wystającego wysoko przycisku od DPI), natomiast nie potrafię przyzwyczaić się do dużej myszki, jest wygodnie, ale gram dużo gorzej, po 2 miesiącach stwierdziłem, że chcę z powrotem coś małego.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Mysz powinna być krótka, ale szeroka, od wąskich myszy bolą mnie dłonie. Myślałem, o EC2-B i Razer Basilisk.


@edit Dodam tylko, że KPOE pasuje mi trochę bardziej niż ZA13, dodatkowo preferuję miękkie switche, ale z twardymi też jestem w stanie przeżyć.
Odpowiedz
#2
Polecam Logitech G203. Według mnie jest dość szeroka i mała. Najlepiej przymierz w sklepie, jak masz taką możliwość.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#3
Testowałem, za niska zdecydowanie. Testowałem wiele modeli od Logitecha, no i G Pro za niskie (i chyba też za wąskie) a reszta myszy (G403, G502, G900) za duże.
Odpowiedz
#4
Czysto na papierze, EC2-B jest węższa niż KPOE, chociaż nie wiem jak jest na prawde, często w dłoni wygląda to całkiem inaczej.
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz
#5
a może CM MM520?
Odpowiedz
#6
Nie chcę żadnych takich udziwnień (to miejsce na palec serdeczny), po prostu chcę mysz trochę szerszą od KPOE i o długości max 122mm (od biedy 124mm)
Odpowiedz
#7
sensei 310, ale to prawie 125
Odpowiedz
#8
Mierzyłem Rivala 310, był dla mnie jeszcze większy w dłoni niż Rival 600, więc zakładam, że Sensei mi nie podpasuje + nie lubię gum/silikonów, w większości się na nic pocę :/
Odpowiedz
#9
Rival 310 to zupełnie inny kształt niż Sensei 310, sensei jest niższa, krótsza, symetryczna i stosunkowo szeroka.
Wracając do twojej propozycji z 1 postu, Razer Basilisk jest proporcjonalnie dość wąska i wysoka na całej długości, przez co pod fingera będzie wydawać się dłuższa, podobnie jak g403. Nie wiem, czy np. Razer Deathadder Elite nie byłaby lepszym rozwiązaniem od zowie. Przy aktualnej cenie jest to lepszy wybór od w stosunku ceny do jakości od ec-b,
sam przy mniejszej dłoni mogę chwycić DA fingertipem, ale, o ile pamiętam, DA Elite nie ma pamięci wewnętrznej, trzeba grać na ustawieniach domyślnych, albo mieć przez cały czas włączone ich poronione sterowniki, które między innymi wymagają rejestracji i stałego połączenia z siecią :/
Trudno zaproponować cokolwiek innego, bo prostych, szerokich i krótkich myszy godnych polecenia po prostu nie ma. W miarę sensowną opcją mógłby być RAT Pro S3, z bardzo dobrym sensorem i niską wagą (czyli bez 2 głównych problemów poprzednich modeli tego producenta), ergonomia w tych myszach wbrew pozorom również jest na całkiem dobrym poziomie, tylko nie widzę jej nigdzie w sprzedaży; można ją znaleźć jedynie na stronie producenta: http://www.madcatz.com/index.php?action=proA-ratS3

e: Cougar Revenger S mógłby być dobrym kompromisem pomiędzy testowanymi przez ciebie myszami, które były albo za wąskie, albo za długie.
Odpowiedz
#10
DA Elite mierzyłem, nie wspominałem nic o nim, bo był dla mnie zdecydowanie zbyt duży i myślałem, że to oczywiste, że odpada. Czysto na papierze, patrząc na same rozmiary, to Sensei będzie za duży ;/
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.