• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z niektórymi myszkami (ból i mrowienie ręki)
#1
Witam serdecznie wszystkich jako nowy użytkownik forum. 


Mam pewien problem dotyczący doboru myszek i chciałem zapytać Was o opinię. 
Kiedyś przez parę lat używałem A4tech WOP35, potem Logitechy z serii M100. 

Próbowałem różnych myszek m.in Zowie FK1, Logitech M335 czy Corsair Harpoon - niestety każda z wymienionych 
powoduje dziwny ból i mrowienia ręki, również w środku ramienia. 

Ostatnio zakupiłem Zowie FK2 i niestety, ale w dużo mniejszej skali, ale ból ręki powraca. 


Pracuje przy komputerze bardzo długo - jestem programistą / architektem oprogramowania. 
Czasem zdarza mi się pograć np. w Wiedźmina 3. Bardziej zależy mi na dobrej myszy do pracy. 

Przez ostatni rok używałem Microsoft 1850 zarówno w pracy jak i w domu. 
Miałem również okazję popracować na Razer Abyssus 2014 i wypadła dosyć dobrze. 

Nie wiem czy moje problemy to efekt używania przez długi czas małych myszek.
Co byście doradzili?


  • jaką obecnie myszkę używasz: Microsoft 1850
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: domyślne (brak możliwości ustawienia)
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
  • czułość w Windows: 5 / 10 
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): nie dotyczy 
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): nie wiem 
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Wiedźmin 3
  • jaką masz obecnie podkładkę: Fellowers i-spire (https://www.fellowes.pl/produkty/opis,14...zarna.html)
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): przydały by się boczne
  • twój budżet: do 300 zł 
  • jaki chwyt stosujesz: finger grip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 18,5 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie wiem
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?:-
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): tak
Odpowiedz
#2
noo problem może leżeć albo w fatalnej pozycji przy kompie, albo używasz żelowej podpórki pod nadgarstek (co jest mega częstą przyczyną takich bóli), no i oczywiście masz jakiśtaki chwyt co powoduje zbyt duże spięcie dłoni.

Jeżeli te pierwsze rzeczy możesz wyeliminować to pozostaje przetestować znacznie większej i profilowanej myszki, co wiąze się z koniecznością zmiany chwytu. I wtedy masz dwie opcje albo takie coś bardziej normalnego i np. Logitech G403 albo zakupić cośjuż maksymalnie ergonomicznego czyli DM2 Comfy, którą tak czy siak bym jako 1 przetestował w Twoim przypadku (najwyżej odeślesz do 14 dni)
Odpowiedz
#3
Cześć,

Dziękuje za odpowiedź. Testuje w tej chwili dwa modele Razera Basilisk (profilowana, udało mi się pożyczyć od brata) oraz Razer Lancehead TE.
Odpowiedz
#4
napisz czy Ci lepiej na ktorejs z nich
Odpowiedz
#5
Cześć

Zakupiłem za 15 zł płaską podkładkę (A4 Tech'a) i okazało się, że ból ręki zniknął. Dużo lepiej mi leży w dłoni Razer Lancehead TE. Mam jeszcze Zowie FK2 i również przestała powodować problemy.
Chociaż muszę przyznać, że lepiej mi w dłoni leży Razer Lancehead TE.

Pozdrawiam
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.