• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz w okolicach 200 zł
#1
Dzisiaj rano powitał mnie smutny komunikat systemu o tytule "Nie rozpoznano urządzenia USB", a wpis w menedżerze urządzeń informuje o nieprawidłowym deskryptorze urządzenia USB. Wczoraj przed snem aktualizował się system, więc miałem nadzieję, że to standardowy problem z windowsem, ale niestety na innej maszynie jest to samo. Dioda pod myszą nie świeci, kursor nie reaguje. Jako że termin gwarancji już minął obawiam się, że czeka mnie niespodziewany wydatek i dlatego właśnie zwracam się do Was :)
  • jaką obecnie myszkę używasz: Zowie FK1
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): Niska
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): ---
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): Zależy od gry, 20-30 cm?
  • w co grasz (podaj tytuły gier): CS:GO, Fortnite: BR
  • jaką masz obecnie podkładkę: DM Pad L
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): Używam bocznych (obu)
  • twój budżet: 200-300 zł (chętnie usłyszę też o myszach spoza budżetu, ale dobrze spełniających wymagania)
  • jaki chwyt stosujesz: Palm / Claw (bardziej palm, ale czasem zdarza się ugiąć palce)
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: Prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 19 cm (14 cm do kciuka)
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?: ~2cm ?
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Raczej nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Jestem już przyzwyczajony do 400-450 DPI wolałbym pozostać w tym zakresie lub minimalnie wyżej
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Mój jedyny problem z FK1 to scroll, po czasie zaczął pojawiać się multiklik, a sam przycisk jest dla mnie zdecydowanie zbyt twardy i mam problem z szybkim wciśnięciem go bez przypadkowego przescrollowania raz w górę czy dół. Co ciekawe z przetestowanych myszy do tej pory chyba najlepiej klikało mi się scrolla w a4techu za 80zł. No i opisany na samym początku problem z deskryptorem (kontrolerem?)
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: Nie, ale byłoby to zdecydowanie udogodnienie
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Uwagi funkcjonalne: W CS grywam często na serwerach KZ gdzie nagminnie maltretuję scrolla (bunny hop itd.) przez co przeważnie to z nim mam problemy najwcześniej i zależy mi na jego solidnym wykonaniu. Uwagi wizualne: lubię raczej minimalistyczny design, nie zależy mi na RGB, nie przepadam za tymi futurystycznymi potworkami typu R.A.T, ale stawiam funkcjonalność i ergonomię ponad kwestiami wizualnymi.
Odpowiedz
#2
zobacz na sensei 310 w pierwszej kolejnosci

ewentualnie, skoro na fk1 dawales rade z mid clickiem to DM1 Pro S, najłatwiej Ci będzie przestawić się po FK1
Odpowiedz
#3
Dzięki za odpowiedź. Właściwie zastanawiałem się nad Rivalem 310. Czy poza tym, że Sensei jest symetryczny jest między nimi jakaś różnica, która mogłaby przemawiać za Senseiem?

DM1 Pro S też brałem pod uwagę, ale częste wzmianki o wadliwych przyciskach jakoś odrzucają mnie od tej myszy, szczególnie, że nie miałem szczęścia do paru ostatnich gryzoni, które mimo niebanalnej ceny i uznanych marek odmówiły posłuszeństwa niedługo po wygaśnięciu gwarancji.

Jestem ciekaw jak w porównaniu do ciężko chodzącego i nieprecyzyjnego (w moim odczuciu) scrolla z FK1 prezentują się te 310-tki i DM1 Pro S.
Odpowiedz
#4
sensei i rival tylko kształtem,

dm1 pro s tak samo jak wszystkie inne myszki są pod katem jakosciowym, ostatnio na rivale 310 ludzie narzekają na dwukliki, gumy odpadajace itp, takie czasy ze bierzesz, odsyłasz, bierzesz, odsyłasz i az do skutku jak dostaniesz dobry egzemplarz...

noo w 310 i dm1 masz o niebo lepszy scroll, zowie ma imo najgorsze scrolle w swoich myszkach, nie wiem czy ktos je lubi...
Odpowiedz
#5
Faktycznie, przeszukując forum pod kątem wadliwych Rivali znalazłem chyba więcej problemów niż z tymi DM1 Pro S. Biorąc pod uwagę, że DM1 Pro S jest tańszy o 50zł, nie ma silikonów, które mogą mi się odkleić i nie odstaje jakoś specjalnie jeżeli chodzi o użyty sensor, skłaniałbym się aktualnie ku niemu. Czy ktoś potrafiłby jeszcze porównać scrolle w tych dwóch myszkach (ALPS Rival 310 i TTC DM1 Pro S)?

Czy w związku z tymi wadliwymi myszami są jakieś sprawdzone/polecane sklepy, czy raczej wszędzie to samo? Kupując np. na morelach po stwierdzeniu wady fabrycznej będę odsyłał towar do sklepu czy trzeba kontaktować się z steelseries? Są jakieś problemy z tymi wymianami?
Odpowiedz
#6
Cytat:Kupując np. na morelach po stwierdzeniu wady fabrycznej będę odsyłał towar do sklepu czy trzeba kontaktować się z steelseries? Są jakieś problemy z tymi wymianami?
Możesz reklamować na podstawie rękojmi, która jest odpowiedzialnością sprzedawcy, trwa rok od zakupu i wysyłasz produkt sprzedawcy, lub na podstawie gwarancji producenta (w europie musi wynosić co najmniej 2 lata na tego typu sprzęt), gdzie wysyłasz albo do sprzedawcy albo bezpośrednio do producenta, zależnie jak ci pasuje. Pisanie bezpośrednio do takich producentów jak steelseries czy logitech ma taką zaletę, że zazwyczaj są mniej restrykcyjni, czytałem o przypadkach uwzględniania reklamacji dawno po upływie gwarancji, bądź wysyłaniu nowych produktów bez potrzeby zwrotu uszkodzonego egzemplarza.
Co do sklepów internetowych, to raczej wszędzie traktują zwroty praktycznie tak samo.
Przy okazji w sklepach internetowych (nie licząc zamówień z odbiorem osobistym w placówce) masz 2 tygodnie na zwrot bez podania przyczyny.
Odpowiedz
#7
2 tyg pod warunkiem ze nie nosi sladów uzytkowania o czym czasem ludzie zapominają, są sklepy co nie robia problemów, ale czasami odmawiają i później ludzie płaczą jaki to sklep zły ze nie przyjal im spowrotem myszki ;p

alps jest ma troche przyjemniejszy skok, ale czesciej są wadliwe egzemplarze i czesciej wystepuje jakby takie odbijanie przy przekrecaniu, taka wada alpsów od lat, w ttc rzadziej sie cos dzieje, ale ma troche mniej przyjemny skos. W dm1 jednak scroll troszkę się porusza na boki, niektórym to ><> ale niektórym osobom to przeszkadza. Ogólnie podobne są te scrolle.
Odpowiedz
#8
Kupiłem DM1 Pro S. Kształt jest OK, scroll ujdzie, sztywny kabel da się przeżyć z bungie, klawisze boczne też mi odpowiadają. Wszystko byłoby cacy, tylko mam wrażenie, że lewy przycisk jest "płytszy" od prawego, wciskanie go nie jest tak wyraźne jak w PPM, plus muskając go lekko palcem słychać odgłos wskazujący na to, że jest jakiś "luźny". Nie jest to na tyle duży problem żebym nie mógł się do niego przyzwyczaić, ale czy jest opcja, że mysz się jeszcze "rozklika" i przycisk naprawi się sam? Warto odsyłać mysz z czymś takim?

Filmik obrazujący problem.
Odpowiedz
#9
Ja się nawet nigdy nie zastanawiam czy warto odsyłać z czymś takim, bo zawsze odsyłam :D A często mi się takie coś zdarzało. Raczej sam się nie naprawi, jedynie z czasem może być gorzej, jak każdy sprzęt zużyty. Ale jeśli Ci to nie przeszkadza, to możesz zostawić.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#10
raczej już tak będzie, we wszystkich myszkach tego można doświadczyć, pograj trochę i zobaczysz czy Ci pasuje czy nie
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.