• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tani, dobry jakościowo mechanik na początek ekspresyjnej przygody.
#1
  • twój budżet: ~250 moniak.
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)?
    - jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam:

      Blue, Red, Brown

  • czy chcesz podświetlenie? Niekoniecznie.
  • czy chcesz makra? Le dodatek.
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? Nie jest to wymóg.
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? Naprzeko.
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? Naturalnie.
  • twoje uwagi (wygląd, firma):
Wstępnie, mamy Delux Game Titan KM02 na Blue  Jednakże, jest coś wartego spojrzenia na Red, Brown?  
Mamy RXa 85, który jest cny w swojej klasie.  
Propozycji można wyłonić sporo, brak podświetlenia,  makr, TKL na pewno poszerza horyzont. 
Tylko jak one wszystkie mają się spoglądając przez pryzmat Deluxa? 
Dochodzą wytwory Sharkoona.
Arzekąc, mechanik dla znajomego.  
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#2
Mogą być klawy z chin? Jeśli tak, to James Donkey 619 na gateronach się nada idealnie
Odpowiedz
#3
Właśnie w tym problem, wolałby coś z rodzimego rynku.
Sam mogę go nakierować, ale zbyt ogólnikowo.
Teraz jest masa tanich mechaników, więc straciłem kompletnie rytm.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#4
Szkoda, że odpada ;c no to chyba delux lub Sharkoon SGK1, bo outemu w tej cenie nie ma co brać. Poszukam jeszcze jakichś sensownych klawek, w międzyczasie ktoś kto się bardziej zna pewnie się wypowie :D
Odpowiedz
#5
Skłania się do RX85, lecz nie wiem jak wypada w porównaniu z właśnie Sharkoonami.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#6
O Xexu chce mechanika :) Mam 3x G413 na rozdanie :D
Żartuję, muszę oddać :D
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#7
Znajomy zaczyna przygodę ;)
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#8
Aha, fakt, nie doczytałam na końcu. Trochę ciężko może być z dobrym mechanikiem, zwłaszcza jak się szuka tak jak ja czegoś prostego, solidnego, dość cichego i nie drogiego jak G413. Ale dla mnie coś dobrać to lepiej nie zaczynać i na razie zostanę przy membranie, może kiedyś. Podziwiam ludzi którzy bardzo lubią ten specyficzny dźwięk klawiszy i czym więcej kolorowych światełek. W G413 nie czuć nawet że to mechanik, bo klawisze ma ta fajne, prawie jak membrana.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#9
tylko szkoda ze tlk kosztuje 600 zł ;/(gpro), g413 jak na mechaniki jest srednio miska polka ;p
Odpowiedz
#10
co do sharkoonów - nie wyglądają źle, może nawet są dobre, ale nie zajebiste, bo w innym wypadku nie baliby się nam ich podesłać (co w sumie mieli zrobić rok temu...)
jak kolega zaczyna dopiero z mechanikami to moim zdaniem będzie zadowolony czymkolwiek co będzie mechaniczne ;D Oby ^^
Podobno te gateronki nie są złe, moze namówisz kolegę na tego Jamesa?
Dla mnie tak:
Redy - James
Blue - Delux
Brown - oby wersja Kailh, może być jakiś Sharkoon (lub opcjonalnie RX85)
Dla świeżaka :D nie będzie miało znaczenia tak naprawdę która klawa z tych wszystkich jest "najlepsza". Każda ma NKRO (powinna), opóźnienia na podobnych poziomach. Każda ma jakość wykonania na tyle przyzwoitą, że sama się nie rozleci
No i tyle
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.