• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura na przełącznikach typu blue do 400zł.
#1
Witam.

Wiem, że temat ten przewija się często, ale ze względu na co chwilę wychodzące nowe modele i preferencje indywidualne poproszę Was o pomoc.
Będzie to mój pierwszy mechanik [nie licząc fantastycznych lat 90 i klawiatur z tamtego okresu :) ]. Przy komputerze głównie pracuję, gram bardzo sporadycznie. Głównie pisanie maili, programowanie, przeglądanie internetu. Poniżej opis wg formularza :
Dobór klawiatury
  • twój budżet: 300-400zł [im taniej tym lepiej, ale jeżeli będzie jakieś cudo za 450zł to też rozważę].
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury mechaniczna
    - jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – myślałem o brown, albo blue, ale nie miałem jeszcze okazji wyklikać ich

    1. czy masz masywne dłonie czy nie? - chyba normalne z ukierunkowaniem na masywne :)
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? - w normie kogoś kto pracuje z komputerem
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? - zdecydowanie nie...grać niech się da na niej, ale nie jest to priorytet. Poza tym jak rozumiem, to każda jedna mechaniczna, jest lepsza od membranowej też w tym aspekcie.
  • czy chcesz podświetlenie? - nie jest priorytetem, rgb w ogóle mnie nie bawi, zwykłe w zupełności wystarczy
  • czy chcesz makra? - nigdy nie używałem
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? - nie jest to priorytetem
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? - miły dodatek, ale jak nie będzie to też nic się nie stanie. Teraz na Genesis rx55 nie mam i żyję, a zawsze można osobno dokupić.
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? - wolałbym z numpadem...przyzwyczaiłem się do niego i korzystam jak mam wprowadzać ciąg cyfr - znowu - jeżeli będzie coś super bez to pewnie się przestawię, ale wolałbym żeby był ten zestaw klawiszy.
  • twoje uwagi (wygląd, firma): brak...nie musi wyglądać...ma dobrze działać. Najlepsze przełączniki to zapewne cherry mx, dobre opinie czytałem też o kailh...wolałbym uniknąć wynalazków, które mogą tylko zrazić.
Tak więc klawiatura głównie do pracy...wygodna przede wszystkim do pisania...granie przy okazji, ale jak już zdążyłem się zorientować - chyba na każdej się da :).
Po testach w sklepie jestem przekonany co do zakupu klawiatury na przełącznikach Kailh Blue lub Cherry Mx Blue. Obecne typy to Zalman ZM-K900M, Genesis RX85, Deluxe Game Titan KM02 i Hyperx Alloy FPS.
Odpowiedz
#2
Jeśli przekroczenie budżetu o 20-50zł nie jest problemem, to polecam poszukać Masterkeysów na olx. Teraz widzę dwóch typów z takimi ofertami. Nowe Masterkeys PRO L na MX blue za 420 i chyba brown za 450. Choć to będzie bez gwarancji najpewniej.

Ewentualnie z Belgii:
https://mykeyboard.eu/catalogue/vortex-g...-brown_20/
(nieco droższa opcja z rzadszymi MX Clear: https://mykeyboard.eu/catalogue/vortex-g...-clear_21/ )
Wychodzi 470zł z przesyłką kurierem. Bez VAT i cła.

Masterkeys to najlepsze spośród mechanicznych "gamingowych" szeroko dostępnych w kraju - mają stalową płytę, standardowy rozkład klawiszy (nie ma problemu z wymianą) i bardzo dobre podświetlenie. Klawisze dość marne - szybko ścierający się ABS i cztery moim zdaniem zbędne przyciski z profilami podświetlenia nad keypadem.

Vortex natomiast to OEM Costar - tajwańskiej firmy. W ich fabrykach robi się klawiatury Filco, Ducky, iKBC - wszystkie mają ten sam minimalistyczny kształt i wszystkie są bardzo solidne we wszystkich aspektach. Ten Vortex nie jest piękny, ale będzie na lata - klawisze z PBT się nie wytrą i nie ma się w nim praktycznie co zepsuć.
Odpowiedz
#3
Witam.

Dziękuję za odpowiedź...tutaj jednak trochę drożej wychodzi...tym bardziej, że nie mogę liczyć na VAT :)
Byłem natomiast dzisiaj w media markt przeklikać klawiatury...niestety wybór nie był oszałamiający, ale udało mi się sprawdzić kailh brown [na rx85 który rozważałem] i jednak bardziej skłaniałbym się do blue [a miałem tylko outemu blue do przetestowania - a to nie jest nic specjalnego z tego co piszecie ;) ]. Nie mniej właśnie klik w blue mnie urzekł i wydaje mnie się, że byłyby najwygodniejsze.
Tutaj też rodzi się pytanie - na kailh blue jest chociażby testowana tutaj Delux Game Titan KM02, która kosztuje 223zł. Pytanie - czy warto szukać droższej klawiatury np. HyperX Alloy FPS Cherry MX Blue, Zalman ZM-K900M lub wspomniany rx85 ale w wersji z przyciskami typu blue, które kosztują 330-360zł i czy będzie to na tyle duży skok jakościowy, żeby zrekompensować różnice w cenie - np. lepsza elektronika, pcb - lepszej jakości i wygodniejsze klawisze?
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedz
#4
OK...trochę uporządkuję powyższy post i sam sobie trochę odpowiem, ale w dalszym ciągu liczę na porady :)
Mam obecnie klarowną sytuację co do przełączników - na pewno niebieskie. Jeżeli chodzi natomiast o typy to kształtuje się to mniej więcej tak :
1. Zalman ZM-K900M - ładnie wygląda, podobno super wykonanie, przełączniki Kailh Blue - do dostania za ok. 360zł
2. Genesis RX85 - też ciekawy wygląd, przełączniki takie jak w wyżej wymienionej. Cena ok 340zł. Generalnie klawiatury dość podobne chociaż w teście na tym portalu wyżej oceniony został Zalman - no i nie ma denerwującego podświetlenia, które może razić w oczy. Aczkolwiek tutaj chciałbym upewnić się, że faktycznie Zalman jest lepszym wyborem w tej samej cenie.

Do dwóch powyższych znalazłem jeszcze dwie alternatywy :
1. Hyperx Alloy FPS - do niedawna cenowo trochę odstawał od powyższych, teraz można dostać za 360zł. Przełączniki cherry MX Blue - jako jedyny przedstawiciel z niemieckimi produktami.
2. Testowany tutaj  Deluxe Game Titan KM02 - cena ok. 230zł na kailh blue.

No i teraz rodzi się pytanie...którą wybrać. 3 klawiatury są w podobnej cenie...Genesis mam w zasadzie pod ręką, reszta na wysyłkę, ale zamkną się w powyższych kwotach. KM02 jest tańsza o ponad 100zł, pytanie kosztem [i czy w ogóle kosztem] czego ?? Zdaję sobie sprawę, że mechanik to zakup na lata, dlatego jeżeli zasadnym będzie wydanie tych 100zł więcej to jestem skłonny to zrobić.
Odpowiedz
#5
Delux jest tańszy, a przy tym nie jest gorszy. Ja brałbym Deluxa. Z powyższych propozycji jeszcze Zalman jest naprawdę spoko, w RXie to razi tylko kółeczko od zmiany głośności (nie myl z całym podświetleniem), to, że Alloy jest niemiecki to nie znaczy, że jest super jakościowo ;D
Dziś widziałem go za 260 zł, ale już go wyprzedano.
Jeśli możesz to dołóż do Zalmana, jak chcesz oszczędzić co nieco i nie stracić przy tym to bierz Deluxa.
W zasadzie to jedyna różnica znacza to wygląd i możliwości podświetlenia ;) Obie klawy są solidne.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.