• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki do muzyki do 300zł
#1
Witam, 

Pisze tutaj, bo sporo z was zna sie na słuchawkach i tez patrzy na nich w kategorii pod muzykę. Szukam czegoś stosunkowo kompaktowego, ale nausznego. Fakt, że najczęściej muzyki słucham w pracy, w domu jeśli słuchawki to częściej do grania :P. Głownie elektronika typu chillstep, future, EDM i ambient wiec czystość, naturalne, ale nie ciemne dźwiękowo :). Myślałem nad:
- Encore RockMaster Live
- KOSS Porta PRO
- Creative Aurvana Live!

- SOMiC V2


jakoś możecie pomoc własnym doświadczeniem :> ?
Odpowiedz
#2
Najważniejsze - do czego będą podpięte.
Używasz słuchawek stacjonarnie, więc KOSSy są nieopłacalne, dźwiękowo stoją daleko w tym zestawieniu.
CAL! czekałby recabling, głównie odstają od RM OE.
Co do samych RM, musisz mieć na uwadze bardzo krótki kabel - 1m.
Wszystko też znosi się do subiektywnego odczucia brzmienia.
Co lubisz, no właśnie.
W tym budżecie, znów znosi się do dwóch, niewątpliwych wyborów Somic V2 i HD9999.
Tutaj patrząc na okoliczności, w jakich odsłuchiwałbyś oba modele - ISKi.
Wygoda, brzmienie które w podanych gatunkach IMHO - lepiej się sprawdzi.
Grają bardziej funowo.
Synth, Akatrosh je posiadają, więc lepiej Ci to zobrazują.
Dużymi plusami są bezapelacyjnie; odpinany kabel i, w porównaniu do Somiców, łatwość w napędzeniu.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
karta dzwiekowa zintegrowana lub telefon. w dalszych planach moze DAC ale to wtedy słabo z telefonem. Jesli pod telefonem to raczej ze takimi sluchawkami nie bede biegac :) ogolnie kossy mialem , podobaly mi sie ale brakowalo im troche jakosci/czystosci (bez wzgledu na źrodlo i jakosc nagrania).
wymianilem RM live (takie DJki), sa troche inne dzwiekowo rowniez od wersji OE.
CAL odstaje od RM w zlym tego slowa znaczeniu tak ? warto poznac opinie innych bo czesciej spotykalem opinie odwrotne ze CALe ciekawiej graja.
Odpowiedz
#4
Czytając recenzję na audiofanatyku, opinie na mp3forum, można dojść do takich wniosków.
Oczywiście, najważniejsza jest tutaj Twoja stronniczość i percepcja.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
eh najwyzej zamowie kilka sluchawe i sprawdze, bo nigdzie ich nie odslucham, no nic dziekuje za pomoc :) hd9999 tez zamowie do sprawdzenia :)
Odpowiedz
#6
Tylko dopowiem, że Encory mają lekkawo ciemne brzmienie, ale dość przyjemne. Tylko jak zwykle warto mieć to na uwadze ;p
Moim zdaniem to bierz Somic V2
Odpowiedz
#7
co fakt najladniejsza charakterystyke maja hd9999, szkoda ze nie ma jakis bardziej kompaktowych sluchawek nausznych o takiej dobrej charakterystyce jak iski. W domu by mi to nie przeszkadzalo ale w pracy jak ciagle zakladam i zdejmuje bo ktos o cos pyta to z takimi teletubisiami ciezko ;/ widzialem ze encory sa ciemne dosyc ale podobno ciemniejsze sa AKG k518 wiec troche stoje w miejscu
Odpowiedz
#8
nie zastanawiałeś się nad dousznymi/dokanałowymi ? Wiem, że to nie to samo brzmienie, ale będą kompaktowe za to. W pracy to i tak trzeba pracować, a nie się relaxować ;p
Odpowiedz
#9
ty musisz sie relaksowac by sluchac muzyki :D ? jestem grafikiem, wiec odciecie od gadania działów obslugi klienta jest wazne, bo sie nie mecze tak szybko :). tym bardziej malo kiedy pracuje w miesiacu ponizej 190h. mysle nad tymi iskami, bo ladnie kryja wiekszosc czestotliwosci z lekkim V, somici maja srodkowy bass, za to RM live góry jest malo. Szkoda, ze nie ma mniejszych nausznic ale moze fizycznie jest to nie do zrobienia.
Wkładanie i wyjmowanie dousznych (jak to robie teraz) jest malo przyjemne (szczegolnie zalezy od dnia to nie daja mi 5 minut normalnie popracowac, bo kazdy potrzebuje rady/pomocy) w porownaniu jak uzywalem Kossów porta pro i cieplej w uszy :D. Z dousznych ostatnio kupilem dziewczynie snaby ep-101m, bardzo przyjemne sluchawki (w kazdej kwestii), w tej cenie wg mnie swietne.
Odpowiedz
#10
i właśnie chciałem Ci te snaby podpowiedzieć xd
Na piankach tylko trzeba ich używać.
Co do tego wyciągania i wkładania w kółko to u mnie takiego problemu nie ma, kwestia przyzwyczajenia ;p
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
4 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.