• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura mechaniczna. (Ciężko się zdecydować)
#1
Witam, 

[*]twój budżet: 300-400 zł
[*]jaki chcesz rodzaj klawiatury? Mechaniczna, z doborem przełączników jest problem, stawiam obecnie na blue ponieważ miałem okazję przetestować mx blue i były spoko a te od kailh są podobno bardziej liniowe czyli wydaję mi się, że będą lepsze do gier. Tutaj liczę na poradę może jednak przekonacie mnie mnie że nie chce blue.


  1. czy masz masywne dłonie czy nie? Mam małe dłonie i krótkie palce.
  2. czy dużo piszesz na klawiaturze? Nie.
  3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? Tak z 90% czasu to gry a z 10% pisanie.

[*]czy chcesz podświetlenie? Tak. Fajnie by było RGB ;)
[*]czy chcesz makra? Nie.
[*]czy chcesz dodatkowe klawisze? Nie.
[*]czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? Tak.
[*]czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? Raczej wolałbym pełną.
[*]twoje uwagi (wygląd, firma):

Przeczytałem poradnik gear-test i wiele tematów, przetestowałem też trochę klawiszy (tyle co mogłem) i w tej chwili mam na tapecie dwie klawiatury:

1. Fnatic Rush Pro Gaming Keyboard na mx blue SKLEP Koszt: 69 euro = 302 zł (kurs wbk) + 8,5 zł (koszt przewalutowania) = 310,5 zł (przesyłka za darmo)
2. VAVA Mechanical Keyboard na kailh blue SKLEP Koszt: 79 $ = 295 zł (kurs wbk) + 8,25 (koszt przewalutowania) = 303,25 zł (przesyłka za darmo) + (koszty jeśli przesyłkę sprawdzi urząd ceny) VAT: 68 zł + opłaty celno skarbowe ok 20 zł? = 392 zł

Nie liczę na to, że znajdę kogoś z klawiaturą od vava bo recenzji jest naprawdę niewiele, natomiast może ktoś posiada tą od Fnatic i może coś o niej powiedzieć.

Proszę o radę w wyborze klawiatury jednej z tych dwóch, a może zupełnie innej? Może jednak inne przełączniki niż blue, sam już nie wiem zakręciłem się i potrzebuje głosu rozsądku.

PS. Jest to mój pierwszy mechanik, od kilku lat używam Razer Lycosa.
Odpowiedz
#2
Do 400 zł nie masz z RGB nic ciekawego.

Jeżeli głównie grasz na kompie to może jednak MX Red lepsze, wtedy masz tą samą obudowę co VAVA czyli Ozone Strike Pro ale na cherry nie kailhach.

fnatic to rebrand Qpadowych klawek, więc powinny byc ok. Z drugiej jednak strony za 229 zł masz Delux Game titan na kailh blue z polskiego sklepu.

Odnośnie przełączników, to zawsze jest trudno powiedzieć co będzie dla kogo lepsze. Spróbuj jeszcze w jakimś sklepie dorwać MX Red'y wtedy miałbyś dużo prostszy wybór
Odpowiedz
#3
Dzięki za rady.

Sprawdziłem przełączniki mx black i jeśli nic nie pokręciłem to red powinny być takie same tylko bardziej miękkie, po tym teście muszę stwierdzić, że blue dają mi jednak większą satysfakcje z klikania dzięki temu schodkowi po drodze. Dodatkowo wydaję mi się, że black czy blue chodzą dość lekko, więc redy mogą okazać się zbyt miękkie. Moją obawę budzi jedynie opis Blue na test-gear który mówi o wolnym powracaniu klawisza na tych przełącznikach, a to w FPS-ach przy ADADAD ;) może być uciążliwe.

Delux Game titan czy Modecom Volcano Gamer na kailh blue kosztują odpowiednio 229 i 279 z polskich sklepów, a Modecom ma nawet taką samą obudowę jak ta VAVA, więc jedynym plusem VAVA pozostaje podświetlenie RGB i teraz muszę się zastanowić czy rzeczywiście opłaca się ściągać klawiaturę z USA tylko dla światełek.

Jakby ktoś miał jeszcze jakieś spostrzeżenia to chętnie przeczytam.

PS. Modecom ma jakąś taką dziwną czcionkę, ale coś kojarzę że ta klawa leży w Media Markt, zajadę jutro i sprawdzę.

EDIT:
Info dla potomnych z podobnym problemem: Zdecydowałem się na fnatic z kilku względów. Po pierwsze mam tam wybór przełączników, mam do tej klawiatury większy kredyt zaufania niż do tej VAVA, jest w europejskiej dystrybucji i jest to w miarę sprawdzony produkt.

Jeśli chodzi o przełączniki to dzisiaj naklikałem różnych Kailh (klawy na mx są chyba za drogie żeby wykładać je w Media Markt), jakiś od Logitecha i tych z Razer Blackwidow. Ostatecznie zdecydowałem się na brown których w ogóle nie brałem pod uwagę.
Liniowe mi jakoś nie pasują, blue wyraźnie nie nadążają z odskakiwaniem przy tapowaniu, a browny mają taki fajny opór, nie klekoczą tak jak blue i w trakcie naciskania otrzymuje wyraźna informację w przeciwieństwie do red czy black. Inna sprawa, że testując sobie Logitecha na ich jakiś tam przyciskach czułem jakby to były brown tylko z niższym skokiem i gdybym miał wyższy budżet poważnie bym się nad tym Logitechem zastanowił.

Dzięki za pomoc, temat do zamknięcia.

EDIT1:
Jeśli ktoś kiedyś natknie się na ten temat: Kupiłem Fnatic rush na MX Brown, kosztowało mnie to 308 zł z przesyłką i przewalutowaniem, przesyłka szła do mnie 15 dni roboczych. Używam klawiatury od tygodnia i jestem w stanie śmiało stwierdzić, że za te pieniądze nie da się kupić nic lepszego. Jakoś wykonania jest bardzo wysoka, całość pokryta jest matowym miękkim tworzywem, klawisze pracują idealnie, podświetlenie jest nierównomierne tylko na klawiszu caps lock (lock jest wyraźnie słabiej podświetlone). Mam nadzieję, że wytrzymałość również będzie na wysokim poziomie.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.